Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 4 hete menstruálok, mi ez?

4 hete menstruálok, mi ez?

Figyelt kérdés

4 hete menstruálok,de vért és nem barna folyás vagy ilyesmi.Intenzív menstruáció, csak az utolsó pár napban halványul és csökken mennyiségben.Voltam orvosnál,csak annyit mondott hogy vashiányos vagyok és hogy normálisak az efféle zavaros menstruációk fiatal korban.Meg írt fel vas tablettát.Azt egy hétig szedtem ahogy mondta.Utána voltam vérvételen amiből ugyanaz derült ki.Vas hiányom van.

16 éves szűz lány vagyok(nem tudom hogy számít-e).

Azóta nem voltam orvosnál és ugyanúgy menstruálok.4hétig aztán 2 hétig nem.

Szedjem tovább a vastablettát?vagy megint menjek orvoshoz?

(tudom hogy vannak már ilyesmi kérdések de pont ilyen nincs..neten is utána néztem de gondoltam itt kérem ki az emberek véleményét)

Előre is köszönöm :)


2012. máj. 31. 02:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Amilyen hamar csak lehet, menj orvoshoz! Ez nagyon nem normális! 10 nap után már el kellett volna menned!
2012. máj. 31. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz, ha kell, akkor másikhoz. Ez nem normális. El tudom képzelni, hogy milyen fáradékony lehetsz. Négy hét menstruáció kiveszi az emberből az erőt jócskán. Nekem is volt ilyen, és a negyedik héten már alig tudtam ébren maradni, állandóan aludtam volna, és a hajam is el kezdett hullani, állandóan falfehér voltam. Menj el orvoshoz szerintem.
2012. máj. 31. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez nem csak vashiány lesz! Mindenképpen egy szakmailag hozzáértő, ha kell endokrinológus nőgyógyászhoz menj! A doktorod nem járt el kellő alapossággal. A vashiány lehet már csak következménye is az elhúzódó vérzésnek. Egyáltalán nem normális, ha 4 hétig menstruál valaki, ha fiatal, ha nem!

Javaslom, hogy klinikára menj, ott jobbak szakmailag általában.

2012. máj. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hogy megnyugtassalak, nekem is volt ilyen úgy 17 éves koromban. Többször megvolt, mint nem. Nekem adtak rá vérzéscsillapítót (Ergam csepp, asszem még mindig forgalomban van) és Clostilbegytet, ami a hormonok helyes működését segíti. A vasat mindenképp szedd, mert a sok vérzés miatt tényleg lehetsz vérszegény. Nem biztos, hogy a hormonok okozzák, lehet egyszerű stressz is Beszéld meg a nőgyógyászoddal, szerinte mi okozhatja.
2012. máj. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Orvoscsere indokolt!
2012. máj. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Több oka is lehet. anyukám egy hónapig vérzett, és végül kiderült, hogy valami cucc volt belül, ami nem engedte regenerálódni a nyálkahártyát ott. valami kis mióma, vagy ilyesmi. Ezt kezelni kell ,mert lehet nem áll el a vérzés magától. DE az is lehet, hogy teljesen más.. Irány az orvos, az megmondja. ne próbáld magadat diagnosztizálni, és gyógyítani!
2012. máj. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat,mindenképpen orvoshoz fordulok, valószínűleg egy másikhoz.

Nagyon köszönöm.

2012. máj. 31. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!