Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » El kell mennem nőgyógyászhoz,...

El kell mennem nőgyógyászhoz, még sosem voltam. Akár hova lehet menni?

Figyelt kérdés

Akár hova lehet menni, vagy csak a körzetbe (budapest)

Illetve érdemes magánrendelőbe menni esetleg? (azért mennék mert sok ideje nem jött meg, és szűz vagyok)


2012. jún. 3. 22:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Milyen sok ideje nem jött meg? Hány éves vagy? Elvileg szabad orvosválasztás van, gyakorlatilag nem szeretik, ha nem a körzetibe mész. Találni kell egy jó orvost, és akkor az sokkal többet ér, mint egy magánrendelő.
2012. jún. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ha a TAJ kártyád nálad van, bárhova mehetsz az országban!
2012. jún. 4. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
44%

Ha még sohasem voltál, akkor menjél női orvoshoz, már vannak elegen tudsz találni. Elötte sokkal elviselhetőbb a levetkőzés és a terpesztés is.

Hány éves vagy? esetleg gyerek, vagy tini nőgyógyászatot kellene felkeresned, ott azért jóval kiméletesebbek lesznek veled és nagy a valószínűsége a női dokinak is.

2012. jún. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

Én 10 évvel ezelőtt voltam először gyereknőgyógyásznál, szűz voltam még, és végbélen keresztül vizsgált. Tudtam, hogy az vár rám, mégis rossz élmény volt.


Arról meg, hogy a nő vagy a férfi nőgyógyász jobb, az a véleményem, hogy nekem a férfi, mert igaz ugyan, hogy a nők tudják orvosként is, hogy min esnek át az általuk megvizsgált nők, de az, akinél én tiniként voltam, nő volt, viszont én olyan durvaságot azóta sem tapasztaltam egyik férfi nőgyógyásznál sem (mivel azóta csak akkor megyek nőhöz, ha tényleg nincs más). Persze ez egyén- és orvosfüggő is, hogy ki melyiket szereti jobban.


Az is tény, hogy általában a lányok ilyen korban szégyenlősek, de jó esetben a rendelőben az orvos nem "úgy" fog egy lányra sem nézni, tehát le kell vetkőzni a gátlásokat. Persze én könnyen beszélek, mert nálunk a családban sem volt divat, hogy szégyenlősek legyünk egymás előtt (a mai napig nem zavar, ha valaki meztelenül lát a családból, pedig már 27 vagyok), így az sem érdekel, ha a doki előtt meztelenül kell mutatkozni.

Egyébként én szoknyában szoktam menni, és azt magamon hagyom, csak a bugyit vetem le alóla, és közvetlenül a vizsgálat előtt csak felhajtom. Ezért egyik orvos sem szólt még eddig, és mégis segít valamennyire a szégyenérzet elkerülésében.

Itt a bizonyíték, hogy nem mindig a női nőgyógyász jobb!!! Nem a nemén múlik, hogy valaki milyen orvos!!!!!

2012. jún. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
28%

4.

"mégis segít valamennyire a szégyenérzet elkerülésében. "


"nem zavar, ha valaki meztelenül lát a családból, pedig már 27 vagyok), így az sem érdekel, ha a doki előtt meztelenül kell mutatkozni."


Na most akkor melyik az igaz??!!


Össze vissza beszélsz, most akkor takargatod magad a szégyenérzés miatt, vagy nem zavar, ha meztelen vagy????

2012. jún. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
32%

Egyébként feltétlenül jobb a női doki, ha egyformán képzett és lelkiismeretes orvosokról van szó, ez nem lehet kétséges!

Hiszen a női doki az nem csak orvos, hanem nő is, aki nem csak könyvből tanulta a női testet, hanem neki is az van!

2012. jún. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
A 07:57-es vagyok. Az utolsó mondat kivételével, ez egy idézet akart lenn, csak elfelejtettem kitenni az idézőjelet. Bocsánatot kérek az eredeti válasz írójától!!! Szóval a 07:57-es válasznak csak az utolsó mondatát írtam én, a többi idézet egy másik válaszolótól.
2012. jún. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%
Megint a 07:57-es vagyok. Bocsánat, az utolsó sort írtam én, tehát az utolsó 2 mondatot. A többi idézet.
2012. jún. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Először járj utána a körzeti dokiknak. Ha valamelyik szimpatikus, jelentkezz be, és kész. Ha egyik sem szimpatikus, akkor kereshetsz máshol is, de sztk-alapon nem biztos, hogy fogadnak. (Elvileg szabad orvos választás van, gyakorlatilag viszont ha egy körzeti nőgyógyász a körzetében lévő pácienseken túl már túl sok körzeten kívülit vállalt, elküldhetnek azzal, hogy telt ház van). A magánrendelés előnyei, hogy általában kevesebb a váróban töltött idő (bár nálunk a körzetinél se kell sokat várni, ha időpontom van, csak akkor, ha csak úgy beesek, de akkor se mindig). Általában több időt szánnak egy páciensre (de ezt is orvosa válogatja, jöttem már ki 5 perc alatt magánrendelőből, és olyan is volt, hogy 25 percig beszélgettem a körzeti nőgyógyásszal a problémáimról). Magánrendelésen evett rákszűrés eredménye hamarabb megérkezik (de persze a labort is ki kell akkor fizetni, nem csak a vizsgálatot magát). Nagyon más előnye nincs szerintem. A lényeg, hogy akár sztk-ban, akár magánban keress egy rendes, alapos, empatikus orvost, lehetőleg olyat, akiről több ismerősnek is pozitívak a tapasztalatai.
2012. jún. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
19%

nem tudni hény éves vagy..

első alkalommal mindenképpen női dokihoz menj, messze enem olyan ciki elötte vetkőzni és beterpeszteni a széken, mint mondjuk egy 30 éves férfi orvos elött!

És ahogy a korábbiakban már le lett írva, feltehetőleg jóval empatikusabb is női mivolta miatt.

2012. jún. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!