Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek az normális, hogy...

Szerintetek az normális, hogy először fogok szedni fogamzásgátlót és a doki mégcsak vérvételre se küldött el?

Figyelt kérdés
Sőt meg se vizsgált,csak fogta és felírt egyet. Öreg doki,biztos tapasztalt meg minden,de hát akkoris...azért ez kicsit aggaszt.
2012. jún. 7. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Vérvételből két dolgot lehet nézni: Leiden mutáció van-e (de ha nincs a családban trombózishajlam, akkor erre kicsi nagyon az esély), illetve májfunkció megfelelő-e. Ha kikérdezett, anamnézist vett fel, akkor ráér vérvételre küldeni később is (hogy a májad bírja-e a tablettát). Hogy nem vizsgált meg: hát ha szűz vagy, akkor nem is volt rá szükség, ha nem vagy, akkor egy éven belüli rákszűrés eredménye kell a felíráshoz - ha az nincs, muszáj megvizsgálnia. Egyébként ránézésre az alkatodból, meg pár kérdésből 8menzesz jellege, pattanások stb) már meg lehet tippelni, hogy nagyjából milyen fogamzásgátló volna jó.
2012. jún. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem normális. Mielőtt még beszednédnéd keress fel egy másik orvost.

A fog.gátló nem minden eseteben ártalmatlan hormon. Ha a testedben egy kicsiny csírája is van rákos elváltozásnak (mellben, méhben, petefészken, méhszájon), akkor azt a tabi nagyon jól táplálja majd. Valamint érdemes tudni a máj és vesefunkciódat, h le tudja-e bontani a tabit a szervezeted.

2012. jún. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedves első. Egészségügyis vagy? Nagyon megbízhatónak tűnt a válaszod és a másodiknak is. Nagyon valószínű,hogy nem szedem be a gyógyszert,mert írja,hogy epehólyag betegségben szenvedők NE szedjék. Tudta,hogy nekem epehólyagom volt,és nincs epém,így szerintem egy vérvételre elküldhetett volna a májfunkcióim miatt. ehhez jön még hozzá,hogy Yadinet írt fel,amiről nagyon sok rosszat olvastam,és nem merem beszedni,főleg,hogy két-három éve vizsgáltak magasvérnyomás miatt-igaz ezt még nem is tudja a doki. Lehet,ha tudta volna,nem is írta volna fel-. Csak azért kérdeztem ezt,hogy ne menjek-e el esetleg egy másikhoz.
2012. jún. 7. 21:16
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Nekem is így írta fel, anyámnak is ő a dokija... Semmi bajom nem lett.
2012. jún. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jajj rosszul írtam. Nem azt tudta,hogy epeholyagom volt,hanem hogy epekövem volt:D
2012. jún. 7. 21:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nem vagyok eü-s, csak anno utánajártam alaposan (és végül sosem szedtem tablettát.) Azok alapján amit leírtál (epekő, magas vérnyomás gyanúja) talán tényleg nem szerencsés választás a tabletta. Ezeket a dokinak mind végig kell(ene) kérdeznie, ha elég alapos. Nem a vérvétel a lényeg, hanem hogy felvegye az anamnézist. Ha ezt nem vagy nem elég körültekintően teszi meg, az baj. Esetedben volt olyan alapbetegség (vagy annak gyanúja) amit nem tud a doki, tehát nem volt minden info birtokában, mikor a gyógyszert felírta.
2012. jún. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen,sajnos tudom,hogy gáz,hogy elfelejtettem mondani a magas vérnyomást,de érted,erre azért nem nekem kéne figyelni,hanem jó lenne,ha végigkérdezne! Az epekő is csak úgy derült ki,hogy meglátta a műtéti hegeket,mikor úgy volt,hogy csak megvizsgál és felhúztam a pólóm. De végül nem vizsgált meg,mert mondtam,hogy januárban vakbélgyanúval voltam nőgyógyösznál is,mikor vizsgálták,hogy mi a fene bajom lehet.
2012. jún. 7. 21:59
 8/8 anonim válasza:
Nekem is így írta fel. Vén a dokim mint az országút, de nagyon jó orvos. Elsőnek is csak rám nézett mikor 16 voltam, felírt egyet, jó volt az is, aztán mikor már férjhez mentem, szültem egy tündéri babót, akkor is csak rám nézett és írt egy másik félét. Nincs semmi bajom.
2012. jún. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!