Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ma van a mensim első napja,...

Ma van a mensim első napja, rettentően görcsölök. Holnap szóbeli érettségi. Van megoldás?

Figyelt kérdés
Mindig ilyenek az első napok, erősen görcsölök, hányingerem és hasmenésem van, néha felmegy a lázam is, alig tudok mozogni. Sose hatott semmilyen gyógyszer, nődoki kivizsgált és azt mondta, semmi bajom, az én szervezetem erre így reagál és kész. Ilyenkor ha megtehetem, 1-2 napig feküdni szoktam és sok meleg teát inni, úgy könnyebb átvészelni ezeket a napokat. Most viszont vizsga lesz, az egyetemi felvételim a tét, nem szeretnék rosszul teljesíteni. Van valami megoldás?

2012. jún. 11. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:

hát igen, szerintem nem csak te vagy így vele. :/

cataflam? nurofen? algoflex? semmi sem használ?

A kalcium és a magnézium is enyhíthetik a görcsöket.

Fogyassz sok gyógyteát - borsmentát, kamillát, hársfateát -, esetleg meleg limonádét.

2012. jún. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem nagyon tudom elhinni, hogy nem használ semmilyen gyógyszer. Miket próbáltál?

Nekem is volt már, hogy csak fetrengtem az ágyon és sírtam, a vény nélküli gyógyszerek meg nem értek semmit. De akkor Cataflam, Apranax vagy egyéb erősebb gyógyszert aztán kész.

Még időben be kell venni, nem akkor, mikor már megpusztulsz a fájdalomtól.

Nekem eddig kb. az összes fontos vizsgámon megvolt, de azért túléltem....

2012. jún. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Több mint 10 éve menstruálok és a legelejétől fogva ilyen tüneteim vannak, szóval elhihetitek, hogy elég sok mindent kipróbáltam már ellenül. Először vény nélkülieket szedtem, aztán több féle görcsoldót írtak fel receptre, de egyik se használt. Teák úgy segítenek, ha nyugton maradok 2 napig és állandóan iszom őket.
2012. jún. 11. 10:37
 4/6 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem ne használj tampont, mert nagyon egészségtelen!!!
2012. jún. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Olyankor énis hányok és hasmenésem van :/ De nekem az Apranax és az Advil ultra hála Istennek hatásos!
2012. jún. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Remélem jól sikerült az érettségi.:))

Nekem is most van és a suliból már csak 3 nap van és nyári rucikba szeretnék menni pl.:fehér meg ilyenek,deh e miatt nem tehetem meg:(

2012. jún. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!