Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az hogy kinek fáj a hasa...

Az hogy kinek fáj a hasa amikor menstruál, az mitől függ?

Figyelt kérdés

2012. jún. 21. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Egyéntől függ, meg a peteéréstől is.
2012. jún. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

egyéntől


közeli nő családtagjaim mind görcsölnek,szenvednek minden hónapban,nem változott gyerek előtt után semmi,ugyanugy


én még sosem görcsöltem ilyen miatt,nem fáj semmim,nincs hangulatingadozásom,semmi.Gyerek után se történt változás.4-5 nap gyenge vérzés és kész.Belőlük ömlik.


Nem,nem lettem elcserélve a korházban :)

2012. jún. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szerencsés vagy :D
2012. jún. 21. 13:30
 4/8 anonim ***** válasza:
44%
Hát ezt én is szeretném tudni. De állítólag örökletes. Anyum is és és is minden hónapban nagyon rosszúl vagyunk. Fáj a hasam, hőingadozások, hangulatváltozások, étvágytalanság, másik pillanatban egy éttermet fel tudnék falni. Elég erős és több napig tart a vérzés is. Ha tudom, hogy 3-4 órán át nem tudok mosdóba menni, akkor tampont és betétet is használok egyszerre különben átáznék. Voltam már nőgyógyásznál ezzel, de semmi rendellenességet nem talált. Van olyan ismerősöm akinek semmi baja, kb. 3 napig "csepeg" és azt hiszi hogy én csak kényeskedek azokon a napokon.
2012. jún. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%

Sem nekem, sem semelyik családtagomnak soha semmi problémát nem okozott a menstruáció. Egyéb nőgyógyászati probléma sem fordult elő a családban (mármint a közeli családtagok között) Szerintem elsősorban szerencsés gének kérdése.

Ettől függetlenül sohasem gondoltam azt, hogy mások kényeskednek vagy eltúlozzák a kínjaikat. Inkább csak örülök annak, hogy nekem semmi bajom.

2012. jún. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

Gének? Négy közeli rokonról mesélnék akkor.


Én szinte ugyanolyan vagyok mint máskor, a hasam se szokott szinte fájni soha, szóval szerencsés vagyok. Ikertesómhoz nem lehet nyúlni mert időzített bomba, végighisztizi a napot, beleköt mindenkibe, kibírhatatlan.:D Húgom meg full depressziós lesz, csendes, szomorú végig, bújik mindenkihez, a pasijához, hozzám vagy akárkihez.

Anya meg "csipkelődős" lesz, viccesnek szánt, de néha elég durva bezsólásai vannak. A legjobb, amikor anyának, meg a húgomnak egyszerre van meg, anya beszól, a húgom meg sír, vagy anya és az ikertesóm, anya beszól, a tesóm ordít és hisztizik.

Nekem 7-8 napig tart, az ikertesómnak 3-4, húgomnak 6-7, anyának 5-6.

Nekem olyan pontos, hogy órát lehetne igazítani hozzá, ikertesómnak állandóan csúszkál, anyáé és a húgomé aránylag pontos. Én rengeteg vérzek (nappalra éjszakai betét gyakran, de rózsaszín always-5 cseppes-nél még a legenyhébb napokon is kell, húgom meg alig vérzik, a legdurvább napokon néha rózsaszín kell már neki).

Hugi szokott görcsölni is, anya és a tesóm néha szenvednek egy keveset, de nem sokat-de igazából a húgom is jól bírja, neki sincsenek halálos fájdalmai (mint egy-két ismerősnek).

Nekem SOHA életemben nem fájt a menstruáció.


Durva, hogy négy közeli rokon csaj vagyunk (mellesleg ketten ikrek), akik együtt vannak rengeteget és mégis a kezdetektől ennyire eltérően viseljük. :D Egyszer érdekelne mi szabja ezt meg.

20/L

2012. jún. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%
utolsó, ti egypetéjű ikrek vagytok?
2012. jún. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

tegnap 13:39: nekem szinte dettó ugyanilyen rossz :S


Hát tényleg jó érdekes ez az egész.

2012. jún. 22. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!