Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szeretnék elmenni endokrinológ...

Szeretnék elmenni endokrinológushoz. Hogyan megy ez?

Figyelt kérdés

Már írtam egy kérdést ezzel kapcsolatba,de nem kaptam konkrét választ.Szóval hormonproblémáim vannak(pattanásosság,szőrösödés)ami miatt nagyon szenvedek,ezért döntöttem el,hogy elmegyek,már nem húzom az időt.Szóval akkor elmegyek a háziorvoshoz,kérek az beutalót az endokrinológiára,de mit mondjak neki?ugyanis még csak 15 éves vagyok,és elég ciki ez nekem,anyukámat is beavatom majd valahogy,de mit mondjak a dokinak?mert ha csak azt mondom,hogy kérek ide beutalót,gondolom megkérdezi,hogy miért?akkor mit mondjak neki?másik kérdésem:hogy mikorra fogok kapni kb. időpontot?mert nem szeretnék hónapokat várni ezzel!és ami a legjobban idegesít,és nagyon félek:NŐGYÓGYÁSZ!!!11 évesen elvitt anyukám,nagyon szar volt,nagyon fájt is,szóval oda nem szeretnék elmenni,ha lehet!majd akit érdekel ez a nődokis vizsgálat,akkor leírom részletesebben,most nincs rá időm.

szivesen várom a válaszokat,olyan is írhat akinek hasonló problémái vannak!:)

15/l


2009. júl. 7. 10:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mondd el az orvosnak, hogy miért kérsz beutalót. Ha nem mondod el a problémádat, akkor hogyan várod, hogy gyógyítson?

Minden orvosra igaz, hoyg csak abból tud dolgozni, amit te mondasz neki, tehát érdemes minden tünetedet részletesen elmondani.

És akkor érdemes elmenni, amikor észlesz valamit, és nem húzni az időt, mert " egyszer valami fájt". Fogorvoshoz is elmész évente, mert ha félelemből kihagyod, akkor utána sokkal fájdalmasabb és hosszab kezelés jön, mintha minél előbbrájönnek, hogy mi a baj.

2009. júl. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Sajnos el kell mondanod a háziorvosnak is a tüneteid, mert ő dönti el, hogy hova küld vizsgálatra. Simán benne van a pakliban, hogy nem endokrinológiára, hanem nőgyógyászatra küld és majd csak a nődoki utal további vizsgálatokra, de inkább azt tartom valószínűnek, hogy vérvételt fog kérni hormonokra és csak akkor kell menned endokrinológushoz, ha az eredmények nem jók. 15 évesen annyira változó még a hormonháztartás, hogy van esély rá, hogy semmi bajod, csak épp változol.

Remélem tudtam segíteni. (Egészségügyi dolgozó)

2009. júl. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

hát sajnos makacs vagyok eléggé,szóval nem hiszem,h megtudtok győzni a nőgyógyásszal kapcsolatban.egyébként fogorvoshoz se járok évente,csak akkor ha már fáj:)

és nem hiszem el,h egy vérvételből nem tudják megállapítani a bajomat.igen tudom,pcos,vesebajok,tudom,h sok minden okozhatja ezt,de a 4 évvel ezelőtti vizsgálatok rendben voltak.

2009. júl. 7. 11:06
 4/12 A kérdező kommentje:
és azt úgy nem lehetne megoldani,ha elmennék egy sima vérvételre,és akkor kiderül,h magasabb a tesztoszteron szintem,és adnának rá csak egy gyógyszert,és akkor megkímélném magam a vizsgálatoktól?egy vérvételre kell beutaló,mikorra lehet időpontot kapni?
2009. júl. 7. 11:09
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hormonális problémám 15 éves koromban. Teljesen letargiába estem, a nyári vakációt is a 4 fal között töltöttem. Tanévkezdéskor valamilyen oltás miatt elment az egész osztály az iskolaorvoshoz és az iskolaorvos látta rajtam a hormonális problémám "jeleit" és ő maga küldött el az endokrinológiára (beutalóval). Ott szakorvoshoz kerültem és kaptam kezeléseket. Ha megmutatod a háziorvosodnak a tüneteidet, el fog küldeni ő maga az endokrinológiára beutalóval.
2009. júl. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Engem a hormonális problémáim miatt az iskolaorvos nem nőgyógyászhoz, hanem endokrinológushoz küldött beutalóval, ahogy írtam az előbb. Az endokrinológus a rendelésén szintén megvizsgált, majd közölte velem, ahhoz, hogy elkezdhesse a kezelésemet, be kell feküdnöm belgyógyászati klinika endokrin osztályára. Ott elküldött sokféle vizsgálatra, sajnos volt nőgyógyászati vizsgálat is, amitől irtóra paráztam, azelőtt soha nem voltam nőgyógyászaton (gyerek nőgyógyászaton), de nem volt vészes! Miután a sokféle vizsgálaton már túlestem (kb. 1 hétig kellett feküdnöm a klinikán), a vizsgálati eredményeim függvényében kezdték a kezelésemet. Nekem havonta kellett vérvételre járnom májfunkció ellenőrzése céljából. Mára már rendeződött a hormonális problémám, már nem járok az endokrinológiára.
2009. júl. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
jaj de jó nektek,h túl vagytok rajta!én nem is a betegségtő félek,hanem a rengeteg vizsgálattól,a kórháztól!meg ha be kéne feküdnöm nekem is ,akkor apukámék egyből rájönének,és nekem nagyon kellemetlen ez a téma!igazából fogalmam nincs ,h mit csináljak most!szeretnék végre meggyógyulni,olyan lenni mint a többi lány!szerintetek mondjam el anyukámnak,és járjam végig ezeket a procedúrákat?vagy mi legyen?és mikorra kapnák időpontot?sok idő?nyugtassatok meg lécci!adjatok még vmi tanácsot!nagyon el vagyok keseredve:((
2009. júl. 7. 12:48
 8/12 anonim ***** válasza:

figyi. annyi az egész h elmész a háziorvosodhoz, elmondod neki h tüneteidet, és megis mutatod. ekkor ő írni fog neked egy beutalót endokrinológiára. oda elmész, kivizsgálnak, és kivizsgálni muszáj, mert különben az életben nemfogsz meggyógyulni. amúgy kicsi rá az esély h beis fektetnek, ált felírnak gyógyszert és ennyi volt. neparázzál már ennyire, aztírtad h fogorvoshoz is csak akkor mész, ha muszáj. ésmost nemgondolod azt h muszáj elmenned az orvoshoz? hamár ennyire szenvedsz ettől? akkor igenis muszáj. hamar túlleszel rajta,és meglátod mennyivel megkönnyebbültnek érzed majhd magad, mikor látod h a tüneteid mind elmúltak. ugye h szeretnél már itt tartani?

nőgyógyászról meg annyit, h azvolt itt a gond, h 11 évesen vittek el. akkor szinte mindenkinek szar. én 16 éves koromban mentem először, és minden baromi simán ment. egy cseppet sem fájt, és 5 perc volt az egész. mert 16 évesen már voltam annyira nagyobb h tudjam h elvileg nemkell félnem, így nyugodtan mentem oda, és tényleg nemtörtént semmi rossz.

2009. júl. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Legelőszöris apukám volt az, aki "feldobta", hogy el kellene mennem orvoshoz a hormonális problémám miatt, utána volt, amit írtam, hogy az iskolaorvos vette észre rajtam, hogy endokrinológiára kell mennem. Tehát nem értem, miért lenne baj, ha apukád megtudná, endokrinológiai kezelésre van szükséged... Én is akkor éppen 15 éves voltam, majdnem 16, amikor ez a probléma kezdődött, én is úgy féltem, mint te most. De ez persze nem vezet sehová, csakis szakorvos segíthet! Nálam a klinikán többféle vizsgálat volt, egyik sem volt fájdalmas. Kivéve a cukorterheléses vizsgálat, amikor nagyon sűrűn kellett vérvételre mennem egy napon belül. De ezt is kibírtam! Szóval ha meg akarsz gyógyulni, ne habozz, menjél orvoshoz, mielőbb elkezdik a kezelésed, annál hamarabb gyógyulsz!
2009. júl. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!csak az a gond,h én se apukámmal,se anyukámmal nem vagyok jó kapcsolatban:(egyébként nektek mennyi idő volt ez az egész,az elejétől a végéig?onanntól h elmentetek a háziorvoshoz,és a végén felírták a gyógyszert,és szedheted?ugye nem kell hónapokat várni?és milyen volt a gyógyulás?úgyértem,h napról napra kevesebb szőröd volt,illetve pattanás?bocsi a sok kérdésért
2009. júl. 7. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!