Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 17 éves lány vagyok, nőgyógyás...

17 éves lány vagyok, nőgyógyászhoz szeretnék menni, de fogalmam sincs hogyan működik ez, nem félek a nőgyógyásztól, csak nem tudom hogy induljak el, hova mehetnék?

Figyelt kérdés
A hüvelyemnél néha égető,viszkető érzést vagy fájdalmat érzek. Ezért szeretnék nőgyógyászhoz menni, eddig csak egyszer voltam és anyukámmal, Pest megyében lakok, nem rég költöztünk és nem tudom hova mehetnék, mehetek egyedül? pénzbe kerül? hova tartozok? kihez mehetnék? Kell időpontot kérni? Kérlek segítsetek.
2009. júl. 7. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mehetsz magándokihoz is, de mehetsz pl kórházba is. Nem kell beutalót kérni, elvileg időpontot sem. Nézd meg milyen kórház van hozzád közel, és menj el oda. Valószínüleg gombás fertőzésed van, az szokott égni, viszketni. Én canesten krémet esetleg hüvelytablettát szoktam ere hasaználni, az hatásos. Recept nélkül lehet venni gyógyszertárban.
2009. júl. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
ja, és mehetsz egyedül is... egyébként vannak tiniambulanciák is. oda is mehetsz. neten keress rá esetleg arra, ha ahhoz nagyobb kedved lenne:)
2009. júl. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
szabad orvosválasztás van. elmehetsz abban a körzetben is a nőgyógyászhoz, ahol laksz, de másvalakihez is. azért előtte hívd fel telefonon a rendelést, hogyha nem a körzetihez mennél, hogy kell-e időpont. én is már rég nem abban a kerületben lakom Pesten, ahol eredetileg, mikor először elmentem a körzetihez. (az Örsre) de még mindig oda járok, és oda is fogok, mert ott szimpik a dokik. nekem annyira az sem fontos, hogy egyhez járjak, épp ahhoz megyek, aki rendel.
2009. júl. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én pont múlt héten voltam ezekkel a panaszokkal nőgyógyásznál (ez volt az első vizsgálatom)!Kiderült hogy gombám van és kaptam rá gyógyszert ill. hüvelykrémet! Nem lehet poén mert rohadt sokba került egy egyszer használatos krém és 2db gyógyszer! Ha körzeti dokihoz mégy nem kell időpontot kérni! Felkeresed a helyi kórházat(azon belül a nőgyógyászatot) és ott megvizsgálnak!A körzeti doki ingyen vizsgál meg,de ha magánhoz mégy ő pénzért!

Sok sikert!

20/L

2009. júl. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
első vagyok. 2000 párszáz forint a canesten kombi. kibírható.
2009. júl. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

a pénzzel kapcsoltban: lehet kérni, hogy ne drága készítményt írjanak fel. úgy tudom, hogy van is olyan szabályozás, hogy az orvosnak a legkedvezőbb árút kell ajánlania alapból, bár mostanában nem követtem a híreket, nem tudom biztosan, nem változott-e meg, de nem hinném.

az olcsóbbak ugyanúgy hatásosak, csak lehet, hogy kényelmetlenebb, mert hosszabb ideig kell használni, de ez sem rossz, mert úgy tudom, az is kulcsfontosságú, hogy kellő ideig tartson a kezelés, ha gombáról van szó.

2009. júl. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!