Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Megállás nélkül fáj a hasam,...

Megállás nélkül fáj a hasam, de egy bizonyos időpontban sokkal jobban, mint bármikor. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már több éve szenvedek ebben, hogy folyton fáj a hasam. Anno mindig más-más időszakokban fájt, van egy időszak amikor jól vagyok, és van, amikor majdnem mindig jelentkezik. Az orvosok azt mondják, hogy bebeszélem magamnak, de szerintem ez már nem normális dolog. A gyakori hasfájástól legtöbbször nem tudok aludni. Ha tud valaki, az légyszi segítsen, illetve ha valakinek volt már hasonló problémája, jelezze, és mondja el hogy mit tett akkor. Megköszönném.

16/L


2012. jún. 26. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Teljes kivizsgálás, hasi ultrahang, vérvétel, ha ezek semmit sem mutatnak, akkor ételallergia-vizsgálat.

Ha az orvosos nem hajlandó beutalni ezekre, akkor keress egy normális orvost.

2012. jún. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem régen minden délután 4 óra körül fájdult meg, aztán áttolódott lefekvés előttre.


Egyrészt a fogamzásgátlótól fájt, később rájöttem, mert miután abbahagytam enyhült. Aztán glutén mentes diétába kezdtem és azóta csak nagyon ritkán fáj, ha sok a savam.


Orvosnál is én voltam, de nem mondtak semmit.


Lehet ételallergiád van. Kísérletezz, hogy elhagyod a tejtermékeket, tojást, gluténtartalmú élelmiszereket stb, persze ne egyszerre, külön külön, ha valamelyiknél javul, akkor valószínűleg allergiás vagy rá, ne egyél olyat.


Ha savad van, akkor vegyél Quamatel minit a gyógyszertárban, amikor ég a gyomrod vegyél be egyet.

2012. jún. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Antimod ***** válasza:

"Az orvosok azt mondják, hogy bebeszélem magamnak"


Ezek igazi zsenik lehetnek...

Érdemes volna kivizsgáltatnod magadat (gyulladás, fekély), ha nem derül ki semmi, még mindig lehet IBS (irritábilis bélszindróma), amit megfelelő táplálkozással lehet megpróbálni kordában tartani.

2012. jún. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nők egészsége rovatban van, viszont csak a "hasadat" említed, így még engem is elgondolkodtat, h a méhed, petefészked fáj v a gyomrod, beleid, májad, léped, hasnyálmirigyed v húgyhólyagod.


Ha a nőgyógyász semmit nem talált és a fájdaom forrása azon a területen van, akkor inkább urológushoz menj.

2012. jún. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A második válaszolónak: Nekem is ugyan így volt, hogy délután körül jelentkezett, aztán átment arra az időre amikor már feküdnék le. Előfordul, hogy reggelente is fáj.

Én fogamzásgátlót nem szedek.


Mindenkinek: Mindenféle vizsgálaton voltam már, semmit nem mutat, megfogadom a tanácsot, tejtermékeket külön-külön hanyagolom, a savam tényleg sok lehet, mert anno háziorvosom írt fel nekem Quamatel-t (mellesleg az sem segített sokat).

Ételallergia vizsgálatra is elnézek.

Köszönöm a válaszokat!

2012. jún. 26. 12:40
 6/6 A kérdező kommentje:

A negyedik válaszolónak: Legtöbbször a gyomrom fáj, émelyeg, de előfordul hogy a hasam alja szúr, nyom. Mielőtt megjön a menstruációm, azelőtt 1 héttel minden nap szörnyű hányingerem van.

Viszont a menstruációs időszak előtt, alatt, után is jelentkezik, szóval nem csak akkor vagyok problémás amikor abban az időben vagyok hogy megjöjjön.

2012. jún. 26. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!