Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha hajlamos vagyok trombózisra...

Ha hajlamos vagyok trombózisra, akkor milyen fogamzásgátló módszereket lehet használnom? . Tudom, hogy gyógyszert nem szedhetek, de olvastam, hogy még a hüvelygyűrű sem ajánlott.

Figyelt kérdés
2012. jún. 27. 08:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Spirál?Óvszer?Pesszárium?
2012. jún. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én a hüvelygyűrűről azt hallottam, h bizonyos esetekben lehet használni, csak kicsit több odafigyelés kell. A gyűrűben ugyanis nagyon picike mennyiségű hormon van és helyileg hat, nem gyomron keresztül szívódik fel. Szóval erről kérdezd meg a dokidat.

Más módszerek pl férfi v női kondom, hüvelysavasító (ami elég magas kockázatú), spirál (már nem kell két gyereket szülni ahhoz, h feltegyék, elég ha betöltöd a 18-at).

2012. jún. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A pesszárium hülyeség. Nem is tudom, h miért ajánlják még mindig. Hüvelysavasító nélkül nem ér semmit. Viszont, ha már savasítót veszel, akkor minek a pesszárium. Ráadásul a legélvezetesebb pillanatokban kell felerőszakolnod magadba. Inkább illúzió rombolónak jó, mint fogamzásgátló eszköznek. Hacsak azért nem sorolják a fogamzásgátlók közé, mert mire felhelyezi az ember, addigra oda a libidó és nem is történik szex.
2012. jún. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, de teljesen kétségbe vagyok esve. Voltam dokinál és megnézte a vérképemet, a trombocitám 331 és nem mondott rá semmit. Mondta hogy a májfunkcióm negatív és már fel is írta a gyógyszert. De anyukámnak meg mamámnak is volt trombózisa, így úgy döntöttem, hogy nem szedem. Majd megoldom hüvelygyűrűvel, de már arról is rémhíreim vannak. Már kb. 3 hónapja akarok valamilyen fogamzásgátló módszert alkalmazni, de soha nem jutok semmire se.. :(
2012. jún. 27. 09:11
 5/15 anonim ***** válasza:
Annyira nem emelkedett a trombocitád, nem kóros. Az orvost tájékoztattad róla, hogy a családban gyakori a trombózis?
2012. jún. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha bizonyítottan trombózishajlamod van, akkor semmilyen hormonkészítmény nem jöhet szóba. Se tabletta, se gyűrű.

Használj óvszert, a megbízható.


A "hüvelysavasító" (aminek a tisztességes neve egyébként spermicid...) nem sokat ér önmagában. Pont azért jó pesszáriummal kombinálni. A meg baromság, hogy a legjobb pillanatban kell feltenni, mert akár órákkal az aktus előtt is felhelyezhető...

2012. jún. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
3. válaszadó : Igen, tájékoztattam róla az orvost. De a gyógyszert felírni csak egy hét múlva mentem vissza, akkor viszont elfelejtettem mondani..
2012. jún. 27. 11:39
 8/15 A kérdező kommentje:
Vagyis 4. válaszadó
2012. jún. 27. 11:59
 9/15 anonim ***** válasza:
Akkor könnyen előfordulhat, hogy elfelejtette, ő is csak ember. Nem hiszem, hogy felírta volna trombózishajlam esetén. Menj vissza hozzá, az a legjobb, ha mégis van valami külön oka, amiért mégis felírta, akkor el fogja mondani.
2012. jún. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
De gondolom, akkor nem szedhetek gyógyszert, nem használhatok hüvelygyűrűt sem, se semmit.. Már háromszor jártam nála, és ez már nem állapot, hogy nem tudom elintézni...:))
2012. jún. 27. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!