Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pajzsmirigy alul működésre...

Pajzsmirigy alul működésre van valami természetes gyógymód?

Figyelt kérdés
Véletlenszerűen egy laborvizsgálatnál derült ki, hogy pajzsmirigy alul működésem van.Valószínűleg a baba is ezért nem jön egy éve. Jövő hétre kaptam beutalót uh-ra,azt mondta a háziorvos majd utána beszélünk. Kérdezném tud e valaki bármilyen természetes gyógymódot, bármit,amivel ezen változtatni lehet,mert nagyon nem vagyok a gyógyszerek híve,persze ha muszáj lesz,akkor muszáj.

2012. jún. 30. 08:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Jódozott sót kell használni, de nem tudom, h milyen formákban. Keress rá a neten.
2012. jún. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jodid 200 mikrogramm. Ez az általános kezelés,ha csak egy kicsit tér el a normális értéktől.
2012. jún. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Először derüljön ki az oka.

Az alulműködést pedig hormonpótlással szokták kezelni tipikusan, ami a legtermészetesebb gyógymód (jelentsen ez a szó bármit is), hiszen azt a hormont kapod, amiből kevés van a szervezetedben.

2012. jún. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat!Utánanézek ezeknek!

Igen,erről a hormonpótlásról olvastam,csak ha lehet épp ezt szeretném elkerülni, és annak utánajárni, hogy hogyan lehetne normál működésre bírni, és nem bogyókkal bevinni helyette.

2012. jún. 30. 09:05
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
JÓDOT NE!!!! Az alulműködés oka az esetek 99%-ban autoimmun gyulladás. H jódot eszel akkor a gyulladás fokozódik. El kell menni endokrinológushoz, aki még levesz egy halom labort, megnézi UH-al a pajzsmirigyedet. Majd megtervezi a kezelést. Csakis így kezelhető a dolog, így fog összejönni a bab, így kerülheted el az alulműködés által okozz egészségügyi károkat. Ez olyan, mint a cukorbetegnek az inzulin. Pótolni kell a hormont, enélkül nem működsz rendesen. A hormonpótlásnak semmilyen káros mellékhatása nincsen. Ugyanaz a természetes anyag van benne, amit a pajzsmirigy előállít.
2012. jún. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Olvasgattam, de a legtöbbb helyen inkább csak a túlműködésről írnak. Így megvárom a jövő heti vizsgálatot,aztán majd meglátjuk. De ha az ember elkezdi szedni ezt a hormonpótlót,akkor azt utána állandóan szedni kell??

2012. jún. 30. 16:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Mivel az autoimmun gyulladás miatt a pajzsmirigy szövetei elpusztultak, ezért nem képesek elég hormont termelni. Ezért ezt tabletta formájában kívülről kell bevinni.
2012. jún. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi,a pontos és érthető választ,ezek szerint nem úszom meg a gyógyszeres kezelést.:(
2012. júl. 1. 07:00
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!!

Olvastam a soraidat, soraitokat. Érdeklődnék, hogy találtál-e megfelelő természetes gyógymódot a problémádra? Vagy mi lett a gyógyszeres kezelés eredménye, hogy alakult a pajzsmirigy alul termelésed javulása. Pár napja derült ki, hogy nekem is ez van. A laboreredményem a minimum 0,550 helyett 0,104-es. Köszi a választ.

2013. ápr. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!