Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van aki használt már ilyet,...

Van aki használt már ilyet, hogy ne jöjjön meg az esküvő napján?

Figyelt kérdés
A nevét nem tudom, de egy tablettáról van szó, ami késlelteti a vérzést. Mikor kell elmenni a nőgyógyászhoz emiatt? Mennyibe kerül és meddig kell szedni?
2012. júl. 1. 09:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%
ez a fogamzásgátló tabletta. igen, nőgyógyászhoz kellmenni. (de ha férjhez mész akkor egyébként is illene elmenned,ha máég nem voltál)
2012. júl. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%

Hú, bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok, de ez engem is érdekelne, a közelgő nyaralásom miatt.

Szóval, ha valaki tud valamit erről, az nagyon jó lenne!

Bocsi még egyszer, hogy nem érdemi a válasz.

2012. júl. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem igazán értem az első válaszát...

Nem, ez nem a fogamzásgátló, bár tudom, azzal is lehet késleltetni, de szeptemberig nem szeretnék szedni.

2012. júl. 1. 09:38
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Progeszteron tartalmú tablettával (nem fogamzásgátló) is lehet késleltetni,a háziorvos és nőgyógyász is felírhatja.Mivel a ciklusod közepén kell elkezdeni szedni a tablettát,jó ha minél hamarabb elmész felíratni.
2012. júl. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%

Második vagyok. Persze, hogy nem fogamzásgátlóra gondoltam én sem. Fél füllel hallottam már, hogy van valami tabletta, amit be lehet venni, hogy adott hónapban egyáltalán ne jöjjön meg (vagy csak csússzon??).

Nyilván nem lehet mindig ezt csinálni, de egy különleges esemény alkalmával (mint pl. az esküvő, vagy egy nyaralás) szoktak ilyet adni.

Ennek a neve, és megszerzési módja érdekelne engem is, meg a Kérdezőt is gondolom, kedves Első, nem pedig a fogamzásgátló!!

2012. júl. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
5%
miért nem esztek citromot?az is késlelteti a ciklust.
2012. júl. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Sókristály válasza:
0%
Vannak olyan fogamzásgátló tabletták, amiknek a szedésében két levél között szünetet kell tartani, és ebben a szünetben jön meg a menzesz. Viszont ha nem hagysz szünetet, hanem rögtön kezded a következő adagot, akkor abban a hónapban elmarad a vérzés. Ez a tájékoztatón is rajta van.
2012. júl. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én ezzel tisztában vagyok, de nem akarok fogamzásgátlót szedni.
2012. júl. 1. 11:17
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
A megoldás: Holnap hétfő, fogod magad felhívod a nőgyógyászodat, ha nincs, akkor egy nőgyógyászt, avagy a kórházat, hogy szeretnél egy időpontot kérni nőgyógyászati rendelésre, rendben. Elmés az adott időpontra, elmondod, hogy ekkor és ekkor férjhez mész, pont meglenne a nagy napon, te ezt nem akarod, illetve fogamzásgátlót sem szeretnél szedni, esetleg van-e valami lehetőség arra, hogy eltolják a menzeszedet. Erre majd jön az ő válasza, amit alapul vehetsz. Ha ő elhajt, bepróbálkozol még egy helyen. Ha ő is elhajt, akkor tudomásul veszed, hogy jobb neked, ha nem veszel igénybe ilyen szert, avagy nincs ilyen és ennyi is. Probléma megoldva!
2012. júl. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem azért nagyjából ki lehet számolni előre, hogy mikor fog megjönni, plusz, minusz pár nap. Úgy kellett volna az esküvőt szervezni, hogy ne jöjjön meg pont akkor. Azért azt ne mondja senki, hogy annyira kiszámíthatatlan, mégha nem is napra pontosan, de egy olyan időpontot választani, amikor még a közelében sincs menzesz. Szerintem orvostól kéne megkérdezni ezt a dolgot, úgy a legbiztonságosabb. Ő biztos tud valami tanácsot adni.
2012. júl. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!