Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS kezelésére kaptam Merckfo...

PCOS kezelésére kaptam Merckformint. A külső tüneteket is javítani fogja? (hajhullás, pattanások, hízékonyság)

Figyelt kérdés

Elsősorban ezek a külsőségek érdekelnek. (még nem szeretnénk babát)

Mindenki a teherbeesésről írja a tapasztalatokat, de engem inkább ezek a külső tünetek érdekelnek. Javulnak-e, és kb. mennyi idő alatt?

A doki nem tudott erre mit mondani, ezért érdekelnének a tapasztalataitok.


A rettenet ronda ragyáktól szeretnék elsősorban megszabadulni.



2012. júl. 4. 15:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Igen valószínű, hogy javulni fognak. Mondjuk például a súlyfelesleggel kezdeni kell valamit, elmenni sportolni és persze tartani a diétát. Ez a gyógyszer a belső okokat kezeli, így biztos lesz eredménye.
2012. júl. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nekem a hajhullással vannak/voltak problémáim. Kb fél év kellett, hogy a hajhullásom normalizálódjon. Előtte csomókban hullott, fésülködni sem mertem.

Pattanásom nem volt, a súlyfeleslegemtől is kb fél év alatt szabadultam meg.

35hkm

2012. júl. 5. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Csak akkor fog segiteni ha a 3-as kezelést csinálod. diéta, mozgás, gyogyszer. A javulás 60-70% áért a diéta és a sport felelös. sajnos ez nem egy olyan betegség ami csak gyógyszer szedéssel javul. Söt a diéta nélkül a gyógyszer még töbebt is árthat mint használ.
2012. júl. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

A diétáról már kaptam egy útmutatót, de tele van olyan dolgokkal a mintaétrend, amiket nem fogyasztok.


Tudom, hogy számolgatni kellene a szénhidrátot, de az én étkezésemben nem sok minden van, amit számolni lehet. :(

2012. júl. 5. 21:43
 5/15 anonim ***** válasza:
Az nem jó. Ha nincs meg a kötelezö ch mennyiség akkor, ugyanugy nem javul a betegség:( Nem gyerekjáték ez a betegség, késöbb komoly következményei vannak, sajnos ha javulást akarsz akkor muszáj lesz.
2012. júl. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

- Kenyérféléket nem eszem, mert kiüti a szám (afta szerű hólyagok) és nagyobb mennyiségben hasmenést okoz nálam.

Így aztán hiába ír a dietetikus rozskenyeret meg korpovit kekszet halott ötlet. (amúgy is ehetetlenül száraz ételek ezek)


- cukros dolgokat nem eszem, mert a doki megtiltotta. (kivéve a gyümölcsök, azokról nem szólt semmit, de némelyik meghajt mióta Merckformint szedek)


- tejtermékeket nem eszem, mert nem tudom megemészteni. (családi örökség)


Innentől fogva marad a hús, hal, gomba, tojás meg a zöldség.


De felvágottakat nem eszem, mert dolgoztam húsfeldolgozóban és azóta még a szagától is undorodom az ilyeneknek. A zöldségek körül a krumplit, a paradicsomot, a padlizsánt és a céklát nem eszem.

A rizsért sem rajongok, havonta 1-2x kis mennyiségben lecsúszik, de pl. a barna rizs, amit a doki ajánlott kizárt, nem tudtam megenni, száraz volt egy óra főzés után is.


Vagy jobb ötlet még? Valami táplálékcsoport amire nem is gondolnék?


Nagyon étvágytalan vagyok amúgy is, mindig is az voltam. Az inzulinrezisztencia azért alakulhatott ki nálam, mert amikor nem volt étvágyam, Anyám mindig csokival meg gyümölccsel tömött, mert azt még megettem étvágy nélkül is. És mivel mást nem ettem, beteg lettem miatta.


Vagy van valami más gabonaféle (A CH miatt) amit meg lehetne próbálni és talán nem menne tőle a hasam? (bár nem igazán szeretem az ilyen száraz kajákat)

2012. júl. 6. 16:37
 7/15 anonim ***** válasza:
A hasmenésed lehet eleve az IR miatt. pl sokan akik csinálják a diétát rendesen és esznek olyat amit enm lehetene ez lehet véletlen is amikor valamiben van cukor csak nem tudta, na ilyen esteben gyakori náluk a hasmenés amint megették. A rizsböl edd a basmatit az olyan mint a sima csak mégis jobb a felszivódása. Esteleg menj el egy dietetikushoz. Ö hétha tud valami jót ajánlani vagy étrendet összeirni igy hogy ennyire problémás ez neked. A gyümölcsböl elvileg scak tizoraira és uzsira lehet enni és nem tul sokat, mivel rengeteg fruktózt tartalmaz és az meg nagyon megterheli a májat ami eleve terhelve van a tul sok inzulintól. Ezért májkárosodáshoz vezethet hosszu távon. Egyébként ez a betegség örökletes csak a helytelen életmóddal, táplálkozással még nagyobb esély van arra hogy elö is jön. Szoval ha nem lett volna rá hajlamod akkor ehettél volna akármennyit akkor sem alakult volna ki.
2012. júl. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Mióta az eszemet tudom hasmenéses és étvágytalan voltam. (ami fura mert a doki szerint az IR-es betegek inkább a falásrohamoktól szenvednek).


A dokim mellett dietetikus is dolgozik, ő adta az étrendet hogy kövessem. De ő nem fogja fel mi az hogy nem szeretni egy ételt. Én inkább nem eszek, ha olyan étel van csak amit nem szeretek. Nagyon sokáig kellene éheznem ahhoz hogy megegyek valamit ami nem esik jól.


És dobott is egy hátast amikor kérte hogy meséljem el egy napomat:

reggel egy kocka étcsoki és a kávém, mert így indul jól a napom.

tízóraira banán vagy alma, vagy körte.

ebéd az délután van, csak úgy futtában, általában valami hús, csak úgy magában, de nem igazán ülök le ilyenkor kajálni, csak bekapok egy falatot.

aztán este eszek sült szalonnát, vagy tojást, vagy szardíniát, vagy húst. Ilyenkor már van időm valami köretre is, általában nyers uborka, vagy valami savanyúság, vagy mustár.


De ha meg lehetne oldani az étkezést egy tablettával, akkor azt választanám inkább.


Mostanában sokszor görögdinnye szerepel az étlapon egy-egy étkezés helyett mert mást nem kívánok a melegben.


Igazából a háziorvosomnál kezdődött a történet, neki tűnt fel, hogy a vérképem alapján alultáplált vagyok, a súlyom mégis rohamosan nőtt az elmúlt hónapokban.

2012. júl. 7. 20:52
 9/15 anonim ***** válasza:

Hát ez a farkaséhség sem mérvadó. Ahogy a PCOS-nál szinte semmi. Én pl sosem voltam elhizva nem hullik a hajam stb. Szoval egx csomo tünetem nincs meg. és közben meg mégis. Sokaknak nincs cisztája sem és van pontos havijuk... Tényleg ahány ember annyi féle.

Hát ez rényleg elégkevés amit eszel. Egyébként a mettöl ez föleg van az elsö pár hétben,de ha hozzászokik a szervezet ez vissza áll. Van sok lány aki kényszerböl eszi pl a reggelit, mert nem kivánja de az IR miatt muszáj... Folytathatod ezt az életmódot de komoly következményei lesznek pár év mulva. Te tudod megéri-e neked.... Ja és nem fognak javulni a tüneteid és ha gyereket akarsz valószinüleg nem fog összejönni addig amig az inztulin szinted nincs rendben....:(

Mennyi volt egyébként az inzulinod?

2012. júl. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
éhomi inzulin 20.
2012. júl. 15. 09:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!