Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fájdalomcsillapító hogy hat...

Fájdalomcsillapító hogy hat gyorsabban? Ha ettünk előtte, vagy ha éhgyomorra vesszük be?

Figyelt kérdés
melyiknél rövidebb a felszívódási idő? Milyen gyógyszert szedtek menstruációs görcsök csillapítására?
2012. júl. 5. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem független az evéstől. menstruációs fájdalomra rengeteg gyógyszer jó a mezei fájd. csill.-tól kezdve a speciálisan erre kifejlesztettekig.pl panadol, cataflam(ezzel vigyázni kell, mert ha sokat szedsz be, fekélyed lesz), akkor van az algo-család termékei, meristin stb.
2012. júl. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Advil Ultra Fortét szedek, ha nagyon görcsölök (és általában nagyon görcsölök), ezen is szerepel, hogy menstruációs fájdalomra is szedhető. Fél óra és elmúlik, nekem ez vált be a legjobban, sőt, nálam jobban működik, mint a cataflam (amit amúgy is csak receptre lehet kapni).

Algofelx-M-től pedig egyenesen rosszul voltam, és semmit sem ért... :(

2012. júl. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2. vagyok, csak azt hagytam ki a válaszból, hogy nekem éhgyomorra és evés után is tök jól használ.
2012. júl. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem fura de evés után mintha jobban hatna, ha csak pár falatot eszem is. Az biztos hogy így a gyomrot kevésbé bántja.
2012. júl. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen logikus, hogy ha üres a gyomrod hamarabb fel tud szívódni a hatóanyag, mivel semmi nem akadályozza ebben. Ellenben pont ezért nem szabad a nem szteroid gyulladásgátlókat (Aspirin, ibuprofen, diklofenak...) éhgyomorra bevenni mert kinyírja a gyomor nyálkahártyát és peptikus fekélyt okoz. -Egy gyógyszerész-
2012. júl. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!