Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van itt olyan, aki PCOS-ban...

Van itt olyan, aki PCOS-ban szenved?

Figyelt kérdés

2012. júl. 8. 00:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Van, szerintem nem is egy. Elég gyakori betegség. Főleg a teherbeesés kategóriában akadnak szép számmal.
2012. júl. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én pcos vagyok.

36hkm

2012. júl. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szia!


Nekem azt mondta a doki,hogy PCOS gyanús vagyok.Ultrahangon látta,hogy apró tuszok vannak a petefészkeken.

Két hónapja állandóan vérzem,alhasi fájdalmaim vannak.

A menstruációm 3. napján fogja levenni a vért az alap hormonokra-TSH,FSH,LH,Prolaktin,OE2,Progeszteron,Tesztoszteron

és elkuldott 3 pontos inzulin rezisztencia vizsgálatra a Mens Mentis-be.


Neked milyen tunetei voltak vagy vannak a PCOS-nak?

Hogyan diagnosztizálták?Hogyan kezelnek?

2012. júl. 8. 13:33
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is PCOS-em van. 16 évesen diagnosztizálták, mert nem volt menstruációm. Fogamzásgátlóval hozták meg. 9 éve szedem, de ha végleg abbahagyom nem lesz menszesz. Jövő héten lesz meg a terheléses cukor+pajzsmirigy eredmény. A Mens Mentist ajánlották nekem is. De jelenleg sajnos nincs munkám, az meg húzós árban. Híztam is, de kövér azért még nem vagyok. Pattanásos voltam régen nagyon. Komolyabb gondot gyermekvállalásnál okozhat, ezért jó, ha minél hamarabb kezelnek. Van ismerősöm, aki 40 év fölött ezzel küzd, sajnos és folyton sikertelen neki a lombikbébi is. :( De nem mindenkinél jönnek ki ugyanazok a gondok. Érdemes itt olvasgatni a PCOS-es kérdéseket és válaszokat. Többen küzdünk ezzel és én pl. sok hasznos dolgot olvastam azoktól, akik a kezelésben előrébb járnak, mint én.

2012. júl. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Koszonom a válaszod.


A gyógyszernek nincsenek mellékhatásai nálad?Vannak cisztáid?

Mennyibe kerul a Mens Mentis-ben az inzulin terheléses vizsgálat?

Nem tudom,hogyan fogják levenni a hormonokra a vért nálam,mert állandóan vérzem,és nem tudom pontosan,hogy mikor van a menstruációm 3.napja.


Kamaszkoromban évekig nagyon csúnya acnés volt az arcom,orvostól.orvosig jártam,mindent kipróbáltam,amit reklámoznak,de semmi nem segített.

Aztán egy borgyógyász tanácsára 1,5 évig szedtem a Roaccutan-t,ami rendbe hozta az arcomat.

A gyógyszer abbahagyása után egy évvel jelentkezetek krónikus nogyógyászati,urológiai problémák nálam,és azóta sem sikerult meggyógyulnom.


Nem tudom,hogy a gyógyszer zavarhatott be ennyire a hormonháztartásomba,vagy már elotte kezedtek el kialakulni a betegségek.

2012. júl. 8. 19:26
 6/10 A kérdező kommentje:

Az elso menstruációm 14 évesen jott meg.Az elso két évben nagyon eros és elhúzódó volt.

Aztán már normális volt.

Mindig vékony voltam,de pár éve még tobbet fogytam.

2012. júl. 8. 19:29
 7/10 anonim ***** válasza:

A Mens Mentis árlista szerint 3000Ft körüli, nem tudom mennyire friss adat: [link]

Nekem a helyi klinikán (TB finanszírozott) végezték el gyorsan és korrektül. Holnap telik le a 3 hét, mehetek az eredményért. A cukor még aznap kész, de nálam pajzsmirigyet is néztek. A fogamzásgátlónál volt pici hízás, de nem vagyok benne biztos, hogy csupán a gyógyszer okozná. Ez már a 4.-féle, amit szedek. Roacutánt én is szedtem és a brutális ajakszárazság kivételével nem észleltem más tünetet. Cisztáim nincsenek.

2012. júl. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Koszi a választ.


A pajzsmirigynél neked milyen hormonokat néztek pontosan?

A Roaccutan-t mennyi ideig szedted?

Nálam ajakszárazságot,borszárazságot és hajhullást okozott.

2012. júl. 10. 11:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálam pajzsmirigy vizsgálaton ezeket nézték: sTSH, fT4, fT3. Szerencsére minden tartományon belüli lett. Az inzulinterhelés is ok. De nem dőlök hátra, ezeket az értékeket meg is kell őrizni. Finomlisztet és cukrot szinte soha nem eszek, kókusz és olívaolajat használok. A Roacutánt kb. fél évig szedtem. Most már elég a fogamzásgátló is, mert sokat javult. Csak gyógyszertári vagy bioboltos kencéket használok.
2012. júl. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Hahó!


A Mensmentis szerintem is nagyon jó, de különféle vérvizsgálatokra nem értem miért oda küldött a dokid, hiszen azt sztk-ban v. klinikán ingyen leveszik (TB-re)csak kell hozzá beutaló amit a dokid elvileg tudna adni...

2012. júl. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!