Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek elmondjam a...

Szerintetek elmondjam a kezelőorvosomnak?

Figyelt kérdés
Meddőségi problémával járok egy orvoshoz, de közben e-mailben megírtam a problémámat egy külföldi orvosnak. (Mert hallottam egy új módszerről) Aki javasolt egy vizsgálatot. És számomra teljesen logikusan meg is magyarázta, hogy miért kell. De most nem tudom hogy elmeséljem e ezt a kezelőorvosomnak és őt kérjem meg a vizsgálatra vagy keressek meg egy másik orvost. Azért problémázom ezen, mert az orvosok ki szoktak akadni azon ha az ember neten néz utána dolgoknak meg ugye egy másik orvos ötletével hozakodok elő. És mivel továbbra is szeretnék hozzá járni nem akarom magamra haragítani. Viszont talán az sem lenne jó ha a háta mögött meg egy másik dokit keresnék meg. Szóval nem tudom mit csináljak.
2012. júl. 8. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha hozzá szeretnél járni továbbra is, akkor nyilván bízol benne. Lehet nem fog kiugrani a bőréből, de nyugodtan mondd meg neki, hogy olvastál egy új módszerről, és szeretnéd megtudni, hogy neki mi a véleménye róla, meg tudja-e csinálni, ajánlja-e.

Megkérdezhetem milyen módszerről van szó?

2012. júl. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A NaPro módszer az. Ők ellenzik a mesterséges megtermékenyítést, a lombikot és az inszemet is. És más egyéb módokat próbálnak találni mindenkinek. Van pár info róla magyarul is de leginkább angolul lehet találni róla dolgokat.
2012. júl. 8. 12:42
 3/7 anonim ***** válasza:

A probléma csak az, hogy ahogy elnézem, ezt itthon még nem alkalmazzák. Szóval vsznínleg hiába kéred meg az orvosod, ebben nem fog tudni segíteni.

De szerintem mondd el neki a terved.

2012. júl. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyébként ha van időd, és nem nagy kérés, felvázolnád nekem, hogy ez hogy működik? Mert olvasgatom itt, de konkrétumot nem nagyon írnak. Csak hogy figyeli a ciklust meg stb.

De miből? Egy gép, amibe pisimintát kell tenni? Vagy vérmintát? Hormonokat mér? Vagy micsoda pontosan?

Meg írja, hogy táblázatba kell beírni bizonyos dolgokat...de mégis miket?:D

Próbálok én is olvasgatni, csak neheze bogozom ki:)

2012. júl. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát én sem vagyok szakértő a témában :). de itt ez a honlap [link] ha lemész az aljára akkor van ott egy lány (Orsi) email címe és ő biztos el tudja magyarázni neked, mert úgy tudom ő oktatja ezt hogy hogy kell vezetni a táblázatot. De én azt gondoltam hogy a méhnyak váladék változását kell figyelni meg ilyesmiket. És abból egy csomó mindenre tudnak következtetni. De lehet hogy tévedek. Nem akarok hülyeséget írni. Mert engem nem ez érint. Nálunk az a probléma hogy mind a két petevezetékem el van záródva így lombikot javasoltak. De mivel volt egy cisztám amikor azt műtötték akkor nézték az átjárhatóságot és így derült ki hogy el van záródva. És a NaPro-s doki azt javasolta hogy csináltassak egy újabb átjárhatóságit (HSG-t). Mert lehet hogy a laparoszkópia miatt görcsben volt a petevezeték és nincs is teljesen elzáródva. És ha mégis akkor is meg lehet műteni csak ugye az nem biztos hogy sikerül. És ajánlott sebészt angliában de hát azt úgy sem tudjuk kifizetni. Viszont lehet hogy itthon is csinálja valaki. De a lényeg hogy az átjárhatóságit a dokim tuti meg tudja csinálni. Erre szeretném kérni, csak gondoltam lehet kiakad ha azzal jövök hogy a neten találtam ezt a módszert.
2012. júl. 8. 14:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Igazából azért kérdeztem csak rá, mert nekem ez egy sima természetes családtervezésnek tűnik, kicsit flancosabb kivitelben:D

Ahogy nekem lejött, a ciklust kell figyelni. Ez nem vmi új technika. Rengetegen mérik a hőjüket, figyelik a méhnyaknyákot, vannak ovulációs tesztek.

Értelmesebb orvosok sem 28 napos ciklussal számolnak, ha pl. progeszteron szintet kell mérni, hanem hőmérőzés vagy UH alapján meghatározzák az ovut, és onnan számolnak meg mérnek.

Szóval azt nem értem igazán, hogy ebben a módszerben mi az új:D

De akkor ezek szerint te nem is ezt a módszert akarod, hanem csak az átjárhatóságit újra. Így már értem.

Szerintem nyugodtan vesd fel neki, hogy vhol azt olvastad, hogy érdemes megismételni, mert a lapar miatt görcsben lehet a petevezető.

Szerintem nincs ezzel semmi gáz, egy jó orvos-beteg kapcsolathoz fontos, hogy meg tudják beszélni a dolgokat.

2012. júl. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát igen én sem állítom, hogy csodamódszer :). Csak nagyon dicsérik. Bár én is azon gondolkodtam hogy ha valaki p.é.-t akar nézni akkor miért nem pisil le egyszerűen egy LH tesztet :). De azért gondolom nem ilyen egyszerű a dolog. Mert állítólag abból a táblázatból nagyon sokfajta probléma kiderül. Tehát nem akarom leszólni őket, főleg hogy nem is vagyok tisztában vele, hogy konkrétan hogy is működik.
2012. júl. 8. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!