Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászati kérdésem van....

Roxan69 kérdése:

Nőgyógyászati kérdésem van. Egy hónapja szedek Lindynette fogamzásgátlót, orvosi javaslatra. Lehet-e pecsételő vérzés az első hónapokban?

Figyelt kérdés
Nem szakítottam meg az első doboz után, még egy dobozt kell beszednem szünet nélkül. Közben fizikoterápiás kezelésre járok, gericproblémák miatt. A két havi egyben történő szedést ez indokolta, ugyanis a fizikoterápiát nem javasolják menses alatt, ezét javasolt, hogy ezzel a módszerrel egy havi menses kimaradjon. A szedést rendben kezdtem el, a fizikoterápia elkezdésekor -25 alkalom lesz- minden nap kis mennyiségü, reggeli, délelőtti pecsételő "vérzés" tapasztalható, ami inkább halvány rózsaszín, ill. barnás, s csak épp a tisztasági betéten látható. Tudom, hogy a fogamzásgátlás első időszakában jelentkezhet ilyen tünet, most a fizikoterápia hatására egy picit erősebb lett. De épp csak. Kérdésem, hogy okozhatja-e a fizikoterápia, ill. a fogamzásgátló első, második hónapja. Kérdésem, hogy a kúra végeztével elmúlik-e. Gyors választ szeretnék kérni. A nőgyógyászom azt mondja, normális, mire a fizikoterápia - ami elengedhetetlen - lejár, el fog múlni, de a két levél tablettát szedjem be, hogy hatékony legyen a fizikoterápia. Köszönöm válaszukat. A fizikoterápia leteltével a fogamzágátlót nem szedem tovább, itt a cél az volt, hogy ne legyen erős vérzés, s renben lemenjen a kúra. Roxan

#fogamzásgátlás #pecsételő vérzés #fizikoterápia menses alatt
2012. júl. 15. 08:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Az első három hónapban nagyon gyakori a pecsételő vérzés. Emellett ha vki nem hagy szünetet, hanem továbbszedi a tablettát, akkor szintén előfordulhat pecsételő vérzés.

Mindenképp a tabletta az oka, vagy mellékhatás, vagy a szünetkihagyás miatt.

2012. júl. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!