Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Megéri fogamzásgátlót szedni?...

Megéri fogamzásgátlót szedni? Akik hosszú ideje szedik, mit tapasztaltak? (jót és rosszat is! )

Figyelt kérdés

Annyi érvet olvastam/hallottam pro és kontra. Azért szeretném elkezdeni szedni, mert általában nagyon görcsölök a menstruációm idején és az utóbbi pár évben csak egyre rosszabb lett, van hogy szinte felkelni sem bírok, de dolgozni ugye kell. A görcsoldó gyógyszerek sem igazán használnak, csak kába leszek tőlük. A teák meg a melegvíz sem hatottak.

Nem szerettem volna tabit szedni eddig mert mégis ugye hormon van benne és meghízni sem szeretnék. Meg annyi egyéb negatív mellékhatásról hallottam már (abbahagyás után terméketlenség, libidó csökkenés, trombózis, rendszertelen vérzés stb). Rémtörténetek a felelőtlen dokik által vizsgálat nélkül felírt tabletták későbbi hatásairól..

A párom sem szeretné ha szedném mert tart tőle hogy meghízok (nem rég adtam le kb 10 kg-t és még le kéne egy párat) és hogy nem teljesen biztonságos, mert még nem akarunk gyereket (persze ő nem érzi hogy én hogy görcsölök). Csak azt mondja hogy ha szerintem jobb akkor szedjem.

Viszont jó lenne gumi nélkül szexelni, mégsem aggódni hogy terhes leszek.

Gyakorlatilag teljesen tanácstalan vagyok...



2012. júl. 15. 14:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%

A tabletta sokkal biztonságosabb, mint a gumi.

Az abbahagyás utáni teherbeesésről annyit, hogy ez szint 100%-ben olyan nők nyilatkozataiból áll össze, akik a tabletta előtt nem próbáltak teherbe esni, tehát nem kizárható, hogy előtte is voltak problémáik, vagy meddők voltak.

A hízás pedig nem a tabletta oka, hanem a sok kalóriáé.

2012. júl. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%
én nem ajánlom :$ persze jó hogy gumi nélkül lehet együtt lenni és amíg szedtem kevésbé fájt a hasam menzeszkor de abba hagytam és nagyon hullik a hajam azóta is, tele vagyok pattanással arcom, hátam. Lehet, hogy neked nem lenne bajod ha abba hagynád. én megbántam.
2012. júl. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%

1. Ha menstiruációs problémáid vannak, akkor menj el nögyógyászhoz és NE fogamzásgátlót szedj. Ha az orvos ezt javasolja, akkor keress másikat, mert ez NEM gyógyítja meg a problémát, csak elfedi.

2. A fogamzásgátlótól - ha megfelelö, személyre kiválasztott fajta, nem hizik el töle senki, akik ezt állitják, azok egyszerüen csak meg akarják magyarázni, hogy miért hiztak elm, ahelyett, hogy odafigyelnének, hogy mennyit esznek.

3. A fogamzásgátlótól nem lesz senki terméketlen, akinek utána ilyen problémája van, annak elötte is megvolt, csak nem tudott róla, mert akkor nem akart még gyereket.

4. Libidócsökkenést okozhat, rendszertelen vérzést nem, mert a tablettákban lévö hormonok szabályozzák az egészet. Viszont elöfordulhat - föként az elsö levélnél, vagy nem megfelelö fajtánál, köztes vérzés is, adott esteben folyamatos vérezgetés.


Ha fogamzásglásként IS akarnád használni, akkor mindenképpen keress meg egy JÓ orvost, mert elöször is a jelenlegi problémák okát kell kideriteni és rendbehozni, utána lehet elkezdeni a gyógyszert szedni.

Viszont ez az egyik legbiztosabb módszer, emellett csak akkor lesz valaki terhes, ha nem szabályosan szedi. Sokszor állitják, hogy rendesen szedve is terhes lett mellette valaki, de érdekes módon ezt csak MO-on hallottam, külföldön ugyanazok a gyógyszerek hatásosak és ott nem fordul elö, hogy valaki szabályosan szedve terges legyen mellette.)

Amit javasolnék, hogy keress fel egy orvost, és ha ö javasolja, próbáljátok ki, ha nem birod, akkor még mindig vissza tudtok állni az óvszerre.

2012. júl. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Saját tapasztalatból írom, hogy a tabletta libidócsökkentő hatású (is lehet...nálam az), de a legrosszabb mellékhatás, hogy odalent magam vagyok a sivatag.
2012. júl. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
2-es??? az én vagyok :D nem értek egyet azzal, hogy nem lehet tőle hízni és csak arra fogják. tapasztalatből írom, hogy novynette-től majdnem 10 kilót híztam pedig nem ettem többet ugyanúgy edzettem, (bár vékony voltam úgyhogy elfért rajtam :D) Laurina-tól nemhogy híztam volna hanem fogytam... :)
2012. júl. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én gyakorlatilag 20 éve szedek fogamzásgátlót, ez alól az volt kivétel, mikor a lányom született. A tervezett teherbeesés időpontja előtt 3 hónappal abbahagytam a szedését, és az első alkalommal teherbe estem, amikor szerettük volna. A szülés után nem sokkal ismét elkezdtem szedni ( mert sajnos szoptatni nem tudtam a gyermekemet)

Én csak jót tudok róla írni. Számomra az a biztonságérzet a megfizethetetlen, hogy napra pontosan ( majdhogynem órára pontosan) tudom, hogy mikor jön meg a mensesem! Menstruációs görcseim nincsenek. Lbidócsökkenésre sem panaszkodhatom. Minden évben elvégeztetem a laborvizsgálatot, mindig rendben van, ez alapján írja fel az orvos nyugodtan. Tény, hogy nem dohányzom, azt hiszem az nagy rizikó.

Hogy az a sok hormon amit így beviszek a szervezetembe, mikor és hol üt vissza, nem tudom. De már 46 éves vagyok, és nincs vele összefüggésbe hozható problémám.

Sokan persze idegenkednek tőle, amit tiszteletben tartok. Én egyébként meg attól idegenkedem, hogy pl. valamit beültessenek a méhembe. Tehát hurkot v. spirált semmiképpen nem tudnék elképzelni. Másnak pedig pont az jön be.

Egyetlen negatívum, amit írnom kell róla, hogy drága. Legalábbis nekem, de nem mindenki él ilyen szerény anyagi körülmények között mint én, s nyilván sokaknak meg sem kottyan az a 6.000.-Ft a 3 havi adagért.

Tehát én teljes mértékben fogamzásgátló-párti vagyok!

( Ja, és közben híztam is , fogytam is, ezt sem tudom vele összekapcsolni.)

2012. júl. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Igaz, az 1-es vagyok. :D (Csak a tabletta hatása :D )
2012. júl. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Jól gondold meg mielőtt elkezded szedni. Teljesen felborítHATja a hormonháztartásod, elhízás, hajhullás, szőrösödés! Ha rákeresel neten, van nagyon sok fórum ahol megosztják tapasztalataikat.
2012. júl. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom mégis mit mondana arra a doki hogy nagyon görcsölök.. felír valami nagyon erős gyógyszert. Eddig Meristint szedtem, csak az használ, van hogy az sem. Mert más bajom nincs, a vérzésem szerintem nem túl erős, azt ki lehet bírni.

Azt hallottam én is hogy inkább étvágyat csinál a tabletta vagy visszatartja a vizet és amiatt híznak tőle, az még a kisebb baj.

Eddig én sem próbáltam teherbe esni, de ha később nem sikerülne akkor biztos haragudnék magamra amiért szedni kezdtem a fogamzásgátlót.

A hajhullás meg a pattanások sem vonzanak igazán, mert eddig nem volt ilyen bajom, ezután sem akarom hogy legyen.

A szexuális életemmel meg minden rendben, nem akarom hogy romoljon.

Sajnos ezek alapján még nem fogok tudni dönteni, de köszi a válaszokat!

2012. júl. 15. 14:46
 10/16 A kérdező kommentje:

Ja azt nem mondtam hogy külföldön élek, de szerintem részletkérdés mert valószínűleg itt is hasonló tablettákat adnak mint Magyarországon csak más a nevük.

A pénz nem annyira számít mert az óvszer is 3-4x annyiba kerül, meg hát erre nem sajnálnám.

2012. júl. 15. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!