Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mért mondják azt hogy könnyű...

Mért mondják azt hogy könnyű a tampon használata még szűz lányoknak is?

Figyelt kérdés
Szerintem ez egyáltalán nem így van.Mindenhol azt olvasom,hogy a szűzhártya elég rugalmas a mini és normal tamponhoz,de nekem sehogyse megy a felhelyezés,egyszer sikerült feltennem,de akkor meg kihúzni alig tudtam,szerintem elakadt a szűzhártyába:-S(pedig jól meg volt telve,mert már véres volt a kihúzószál is). Pedig nagyon szivesen használnák,mert a betét nagyon kényelmetlen,és rossz érzés. Lányok aki szűz ép tampont használ,nektek is ilyen nehezen ment?

2012. júl. 16. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Azért mondják, mert az. Nekem pl soha nem ment nehezen, még szűz koromban sem.
2012. júl. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem mindenkinek egyforma a szűzhártyája. Sok lány nem tud tampont használni. Ha Neked sem megy ne erőltesd de akkor ha menstruálsz, akkor le kell mondanod a strandon való fürdésről.
2012. júl. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Nekem először kicsit nehezen ment, de mikor nem bírtam kihúzni, nem sajnáltam magam, és kirántottam. Azóta egyáltalán nincs ilyen problémám, sőt szűzként nem csak normált, hanem szupert is tudok használni.

Amúgy guggolva kitudod húzni.

2012. júl. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Én is szűzként kezdtem el tampont használni, 3 barátnőm szurkolt és adott tippeket a wc ajtó elől, hogy sikerüljön. :D

Valóban nehéz volt először, de én pl. nem is helyeztem fel eléggé, ez volt a baj. Aztán úgy voltam vele, hogy ha ezt mindenki túléli, akkor nekem is túl kell, és a rákövetkező ciklusnál már minden gond nélkül sikerült felhelyeznem, és azóta is tampont használok (ennek már 8 éve). Csak ne add fel a gyakorlást!

2012. júl. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Én 14 éves vagyok,(szűz természetesen,)és 12 éves koromban jött meg az "elsőm".Egy éve próbálgattam felrakni a tampont,de nem ment.Tegnap reggel megjött,szokásosan beraktam a betétet,estig cserélgettem,aztán zuhanyzás után sikerült felraknom 5 perc alatt.Király érzés volt.:D Amúgy úgy sikerült felraknom,hogy leguggoltam,egy kis tükröt raktam le a lábaim közé,és próbálgattam-próbálgattam,először azt mondogattam magamban hogy"ha eddig nem sikerült,most se fog".De utoljára megpróbáltam,és láss csodát,sikerült.:D Csak nyugalom kell és lazítás.:)) Hajráá.=)
2012. júl. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Először nekem sem sikerült, vagy fél órán keresztül próbálkoztam, de nem sikerült. Amikor pedig valahogyan csak sikerült feltennem, fájt, ami ugye nem normális dolog. Próbáltam kicsit előre-hátra mozgatni, megigazítani, feljebb tolni, de sehogysem lett jobb. Hát fogtam és kihúztam, ami nagyon fájt, hiszen egyáltalán nem volt megtelve.


A baj az volt, hogy nem ismertem a testem azon részét. Oké, elolvastam a leírásban, hogy egy kicsit hátrafelé kell felhelyezni a tampont, de el nem tudtam képzelni, hogyan nézhet ki ez az egész, és hogy miért nem egyenes a hüvely. Ezért miután elmúlt a mensim elhatároztam, hogy megismerem a testem és felfedeztem a hüvelyemet az ujjammal. Ezt többször is megcsináltam (azóta szoktam néha ujjazni magam, mert nagyon jó érzés). A következő hónapban legalább már azt tudtam, hogy mit jelent az, hogy kicsit hátrafelé kell a tampont felhelyezni. Megpróbáltam és tádám, sikerült. :)

Ráadásul egyáltalán nem fájt.


Szóval szerintem hasznos, ha amikor nem menstruálsz az ujjaddal kitapintod a hüvelyed és megismered a tested azon részét is. Így tudni fogod, hogy kb. meddig kell felhelyezni stb.

2012. júl. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!:))

még azt le tudnátok írni hogy ti milyen testhelyzetben szoktátok felhelyezni?

2012. júl. 16. 19:52
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Azt hiszem a használati utasításban is írják, hogy könnyebb úgy felhelyezni, ha az egyik lábad mondjuk felhelyezed a kád szélére, a másikkal maradsz a földön, és kicsit előre hajolsz, terpeszben. Úgy jobban hozzáférsz, és előtte tényleg érdemes kitapintani, hogy hova is fogod felhelyezni, mert eleinte (tényleg) nekem sem ment fel egyenesen a helyére, bénázgattam egy ideig, mire a maga útjára talált. Ha rájössz, hogy hogy kell felrakni, utána már pofon egyszerű lesz! Kitartás!!
2012. júl. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Én úgy szoktam felhelyezni, hogy terpeszben állok és úgy egy picit leguggolok, éppen hogy csak egy kicsit. Így hipp-hopp felhelyezem és számomra ez a legegyszerűbb módszer, ráadásul bárhol, bármikor tudok így tampont cserélni (értem ezalatt, hogy pl. suliban sem kell bajlódni olyanokkal, hogy feltegyem a lábamat a wc-re stb. vagy akármi).
2012. júl. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
80%
Ha nem megy, és kellemetlen, akkor inkább ne erőltesd. Használj betétet, és majd máskor, egy erősebb vérzésnél próbáld ki, hidd el, észrevétlenül fog becsusszanni. Ha egyszer megtalálod a helyes irányt és mélységet, soha többé nem lesz ezzel gondod!
2012. júl. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!