Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampont használó nők/lányok,...

Tampont használó nők/lányok, ezt olvastátok?

Figyelt kérdés

[link]

Ha én írom valakinek, hogy tampont csak akkor használjon, ha nagyon muszáj, akkor sokan nekem támadnak. Hát tessék, itt egy nőgyógyász véleménye!



2012. júl. 14. 13:36
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

"1./ ne használjunk havi vérzéskor tampont (a véres tampon nagyon jó baktérium és gomba táptalaj, ráadásul fertőzési kapuként szolgáló mikrosérüléseket okoz kihúzáskor). Folyással küszködő nők szinte kivétel nélkül tampont használnak.


Az Egyesült Államokban az 1980-as években kapott nagy nyilvánosságot a menstruációkor tampont használó nők körében előforduló toxikus shock szindróma, melynél a beteg élete csak az azonnal elkezdett kezeléssel menthető meg. " Konkrétan erre a részre gondoltam.

2012. júl. 14. 13:39
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan 25 évig használtam tampont, soha nem volt folyásom, és soha nem volt tőle semmi bajom. Mielőtt megkérdezed, mostmár azért nem használok, mert mioma miatt el kellett távolítani a méhemet, és nem menstruálok. Ja, a miomának sincs köze a tamponhoz. :)
2012. júl. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%
Egyébként én is átváltottam betétre és sokkal jobb.:-)
2012. júl. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
én soha nem használtam tampont, és még soha nem is volt semmilyen gombám, sem fertőzésem, sem abnormális folyásom.... 28/nő
2012. júl. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%

én azért nem használok nagyon tampont, mert akkor még jobban görcsölne a hasam, és olyankor még az advil se segít.

szóval első napokban csak betét, utolsó 2 napon esetleg tampon. bár ha olyan helyen vagyok, akkor nem igazán higiénikus a csere.

max strandon használom, ha muszáj.

2012. júl. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
En mindig tampont hasznaltam, es nem volt tole semmi bajom sem. MOst 2 napja nem hasznalok tampont mert itthon vagyok es nincs itthon, hat mit ne mondjak, elviselhetetlen igy. Meg igy itthon ok, de munkaba hogy lehet ezt kibirni?
2012. júl. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
BIztos vannak nok, akik erre erzekenyek. En nem vagyok az ra, a 17 ev tamponhasznalat alatt mar kiderul volna nem?
2012. júl. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira veszélyes lenne, akkor már betiltották volna. Egyébként igen, tényleg baktériumtanya lehet a véres tampon, épp ezért kell gyakran cserélni.

Szerintem egyébként sokkal undorítóbb egész nap a vérben tocsogó betétben ülni...mert hiába cseréled, akkor is mindig véres.

2012. júl. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
A betét kívül van, a tampon meg a hüvelyben. Így hüvelyben kezdenek már szaporodni a baktériumok közel a méhhez. Köszönöm az eddigi válaszokat.
2012. júl. 14. 14:54
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon izgat téged ez a téma....


Milyen baktériumok ? Nem is érintkezik levegővel ... Én meg nem hinném, hogy az anaerob bacik majd bont tamponhasnzálatkor fognak elszaporodni. Ez nem szúrt seb.

2012. júl. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!