Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kb.1 cm-en szétnyílt a császár...

Kb.1 cm-en szétnyílt a császár sebem a műtét után egy héttel. Az orvosom azt mondta, Betadinnal kenjem és gézt rakjak rá.1 hónapja volt a műtét, de nem forrt össze még mindig. Valakinek volt ilyen? Mikorra gyógyult be?

Figyelt kérdés
Ajánlották a Bepanthen Plus-t. Rá lehet kenni a sebre? Ugye nem csak a seb környékére lehet?

2012. júl. 19. 14:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Anyámnak volt ilyen. Neki 1 hónappal a műtét után nyílt szét.

Valami fekete kenőccsel kellett bekenni. A sebet magát.


Tudom ezzel nem sokat segítettem, de talán, ha anyukádat megkérdezed, akkor talán ő tudja mi volt az.



Másrészt, ha az orvos azt mondta, akkor csak van valami alapja.


Én nem szültem ugyan, de nekem is van egy császárhoz hasonló vágásom. 3 hónapja műtöttek, ha jól emlékszem minden egyes átkötözésnél betadint öntöttek(igen, szó szerint) rá és úgy ragasztották le.

A kötés végleges levétele óta én nem kentem be semmivel sem.

2012. júl. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Ezt olvastam a curiosa honlapján:

Szükséges-e bármilyen fertőtlenítoszert alkalmazni a Curiosa® gél használata előtt?


Az esetek túlnyomó részében nincs szükség kiegészítő fertőtlenítésre, mindemellett ha a seb felszíne vízzel vagy sóoldattal való tisztítás után is túl szennyezett marad, alkalmazható valamilyen fertőtlenítőszer. A bőrfertotlenítő készítmények ugyan hatásosak, azonban gátolhatják az élettani sebgyógyulást.


Tehát én még rosszat tettem azzal, hogy mániásan 2 óránként locsoltam a sebemre a Betadine-t ezek szerint.

Kipróbálom a Curiosat, majd megírom segített-e, hátha másnak is van ilyen gondja.

2012. júl. 20. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!