Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan terjed a condyloma...

Hogyan terjed a condyloma betegség? Nemi úton persze természetes, de hallottam olyat is, hogy csókkal. Ez igaz? Wc? Strand? Medence? Az óvszer véd ellene? Kérem olyanok írjanak, akik valóban értenek hozzá, ne találgassanak.

Figyelt kérdés

Egy hónapja lettem lézerese kezeléssel műtve condyloma ellen, amit még régebben kaptam el, de nem volt időm elmenni nőgyógyászhoz. Közben új barátom lett, akivel nem védekeztünk, majd utána lettem megoperálva. Hetekig tartott a gyógyulás, a páromnak azonban nem volt ideje elmenni orvoshoz. Most együtt voltunk 2x azóta, és 1 új szemölcsöt vettem észre magamon, hétfőn megyek az orvoshoz.

Attól félek mást is könnyen megfertőzhetek. Mit tegyek, hogy ne kapjam el majd ismét újra, és hogy senkit ne fertőzzek meg? Csók, wc, medence?



2012. júl. 21. 16:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

- ne szexeljetek addig, amíg az újabb szemölcsöd el nem múlik


- utána is csak óvszerrel még legalább fél évig (tünetmentességtől számítva)


- a párod figyelje magát, hogy nem-e jön ki valahol. Valószínűleg már átadtad a fertőzést, amit vagy legyőz a szervezete és nem is jelenik meg rajta szemölcs, vagy nem.


- mindkettőtökre ráfér egy kis immunerősítés (pl. grapefruitmagolaj cseppel), csak azzal irtható ki a fertőzés teljesen


- Az óvszer nem véd 100 %-osan ellene, mivel csak a péniszre kerül fel és a környező területek is érintkeznek/összeütődnek szex alatt.


- csók: hacsak nem a szemölcsödet csókolgatja valaki, ezáltal nem tudod továbbadni


- strand/medence: tilos, amíg meg nem gyógyulsz. Magad miatt is fontos, nem csak mások miatt.


- wc: fontos a fertőtlenítés, de hacsak nem húzod végig a deszkán az alfeledet ill. nem csöpög rá semmid, akkor a családtagjaidnak nem tudod így átadni


nyilvános wc-re pedig nem ül rá senki, aki jót akar magának.


- törölközőkkel is nem árt vigyázni. Altájékon inkább hajszárítóval szárítkozz és nem fertőzöd vissza magad, illetve nem terjeszted szét a szemölcsöket.


A szemölcsöt okozó HPV vírus egyébként a meleg, nedves helyeket szereti. A vírus átvi­hető közvetlen érintkezés­sel, de meleg, nedves pad­lón, törülközőn is megél.

2012. júl. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! És a medencézéstől mi bajom lehet? Azzal is fertőzhetek?
2012. júl. 21. 19:34
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen, akár át is adhatod.


Még a kádfürdő is tilos ilyenkor, ahogy minden más nőgyógyászati betegség esetén is. Nagyon könnyen terjed, így belülre is juthat a vírusból.

Pont ezért tampon is tilos.

2012. júl. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Még eszembe jutott pár kérdés! Ha a páromon nem jelentkeznek a szemölcsök, attól még ő is fertőzött lehet, ezt tudom, viszont mivel lehet őt kigyógyítani? Meggyógyulhatok én valaha is? :(

Nagyon reménytelennek látjuk az egészet :(

2012. júl. 21. 21:36
 5/10 anonim ***** válasza:

Egészséges életmód, az immunrendszer támogatása, hogy legyőzhesse a vírust!

Mint fentebb írtam: pl. grapefruitmag-kivonattal, ill. ilyenkor szoktak felírni Isoprinosine tablettát is (megemlítheted akár a háziorvosodnak is).


[link]


Fel a fejjel, legyőzhető! ;)


2007-ben műtöttek. Egyszer nekem is kiújult (1 hónappal a műtét után), akkor már csak leecsetelték és azóta nem jött ki. 5 éve már.

2012. júl. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Végre kaptam magyarázatot mindenre, amit akartam. Nagyon hálás vagyok!

Az orvosom azt sem mondta meg mi bajom, a karotnomról lestem ki, és néztem utána az interneten. Ma megyek privát orvoshoz, és a párom is megkapta a beutalót a kórházba.

Betartom a tanácsokat, köszönöm szépen!

2012. júl. 23. 14:27
 7/10 A kérdező kommentje:
Érdekes, tegnap voltam orvosnál. Nem műthet, amíg nem múlnak el az előző sebhelyeim, mert csak nagyobb kárt tenne és őszerinte igyis-úgyis újra előjönne. Megjegyzem, nagyon rendes ember volt. Viszont azt mondta, hogy óvszerrel éljek nemi életet, menjek medencébe is, meg kell várnom a szeptembert, míg a hegek teljesen meggyógyulnak és több lesz. Azt mondta, nem kell gyógyszer, immunerősítő, így hát önkényesen vettem magamnak vitaminokat. Érdekes. Mostmár igazán nem vagyok képben
2012. júl. 24. 05:26
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem több évvel ezelőtt volt. Majdnem egy évig jártam az SZTK-ba, mert nem akarták felírni receptre az ecsetelőt. Magánorvoshoz is mentem, de ő sem írta fel, csak a pénzt látta bennem. Még meg is lézerezett. Mivel a húgycső belseje felé is eljutott, műtöttek is, de mindig kiújult. Aztán egy harmadik bőrgyógyász amikor felírta a CONDILIN-t, rendszeresen tudtam ecsetelni. 10 nap alatt eltűntek a szemölcsök, és azóta sincsenek. De nem csak addig kenegettem, amíg kifehéredett, hanem még utána is. Arra azonban figyeltem, hogy ne sebesedjen ki. Elég erős sejtméreg ez a szer, de lassan, eltolódva fejti ki hatását.
2012. júl. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Előző vok. Törölközőről, és WC-ről is elkaphatod.
2012. júl. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Wc-ről nem lehet elkapni, az orvos is mondta, meg ahogy az előző is leírta. Törölközővel vigyázni kell.


Nekem most az orvos nem akart kiírni ecsetet, mert félt, hogy eltúlzom és jobban kisebesedik, mert az előzőek sem múltak el rendesen. Azt mondta, nem tehetünk mást, csak hogy szeptemberig várunk, hogy újra lézerezhessen.

2012. júl. 27. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!