Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet felfázás?

Lehet felfázás?

Figyelt kérdés
Hétvégén amolyan igazi vidéki falunapra voltunk hivatalosak. Estére odaért az eső, így a szabadtéri buliból kiskocsmás mezítláb táncolós fergeteges party lett. Mivel az elején még kint az esőben is jó bulinak tűnt a mezítlábas dolog, gyanítom, hogy ennek iszom most a levét. Rettenetes fájdalmat érzek az alhasamban, és a derekam, a veséim, majd' leszakadnak. Valószínűsíthető a felfázás? Orvoshoz legközelebb jövőhéten tudok menni, helyettesítek a munkahelyemen, kétlem, hogy elengednének... :S Mit tehetnék, hogy enyhítsem a fájdalmat? (Ráadásul ülőmunkát végzek, kellemetlen ülni egész nap)

2012. júl. 23. 07:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Öltözz fel jól, igyál sok meleg folyadékot. Otthon kamillás ülő fürdő.
2012. júl. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valóban felfázhattál, mindenképpen menj el orvoshoz, amint tudsz, mert ez nem játék! Addig pedig míg nem jutsz orvos közelébe, vigyázz magadra, nehogy komolyabbra forduljon! Bocsi, de jobb tippet nem tudok adni, jobbulást! :)
2012. júl. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, teázom folyamatosan, jobbat én sem tudok...
2012. júl. 23. 07:39
 4/9 A kérdező kommentje:
Még annyi csak, kis mennyiségű fehéres-átlátszós folyás is betudható a felfázásnak?
2012. júl. 23. 09:05
 5/9 anonim válasza:
100%
Elképzelhető, de majd meglátod, hogy elmúlik-e miután meggyógyutál:)
2012. júl. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem álltalába mikor felfázok, fáj a pisilés is. Nem tudom, te hogy vagy ezzel??? Az is lehet hogy felfázás de az is hogy nem....
2012. júl. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, Kedves Utolsó: fájni nem fáj, de kb. 10 percenként járok ki a mosdóba, úgy 2-3 cseppre... :S

Csak ez a medence tájéki fájdalom aggaszt nagyon, sosem volt még petefészek gyulladásom, sem ilyesmi hasonlók...

2012. júl. 23. 13:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Hú, én tudnék mesélni... NE HALOGASD AZ ORVOST!!!!!!! Nem ér ennyit semmi munka! Egy napra muszáj elengedniük, itt az egészségedről van szó. Nekem most komplett hüvely- és hólyaggyulladásom lett egy sima kis felfázásból, ami egyrészt irtózatosan fáj és kellemetlen, másrészt csak a szerencsén múlt, hogy nem lett belőle petefészek vagy méhgyulladásom... A vesemedencédre is ráhúzódhat, bárhová, és ha a méhedre és petefészkedre megy, nagyon könnyen meddőséget is okozhat. És ez nem valószínűtlen, még túl sokáig sem kell húzni, csak a szerencsén múlik. Barátnőmnek kb. 3 nap alatt lett belőle petefészek- és méhkürtgyulladása. És személy szerint november óta küzdök vele.

Amíg el nem jutsz dokihoz, tanácsok: a derekadat, hasadat melegítsd. Ha 38 fok van, akkor is köss rá egy pulcsit! Kamillateás vagy cickafarkos ülőfürdő, és a kamilla inni is nagyon jó. Meg egyáltalán, rengeteget inni, akár 3-4 litert naponta! A pisilést ne erőltesd, csak akkor menj, amikor tényleg kell. Nagyon nehéz kibírni, mert kellemetlen és sürgető érzésed van állandóan, de ha 10 percenként mész, úgyis csak cseppek jönnek, vagy annyi sem, és minden egyes ilyentől még jobban fog fájni, mert erőlteted. Könnyen véressé is válhat, én volt, hogy csak apró vérdarabokat pisiltem... Van egy Urogin nevű tinktúra, 2000 Ft körül van, az íze borzalmas, de nagyon hatékony.

Ennyi jutott hirtelen eszembe. Ami fontos: semmiféle praktika nem helyettesíti az orvost! Nekem elhiheted, küzdök vele egy ideje...

2012. júl. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó válaszoló!

Nagyon szépen köszönöm a segítséged, nagyon hasznos volt. A doki a héten maximálisan ki van zárva (képzeld tegnap, az asztal alatt a lábamnál bekapcsoltam a hősugárzót, mert reggel 6-kor még eléggé fázott a lábam, és a Főnök azonnal lekapcsoltatta velem, mert nyár van...), szóval a napokban még a házi praktikákra vagyok szorulva. Igyekszem betartani amiket írtál, hálás köszi még egyszer. Neked pedig őszintén kívánok mihamarabbi gyógyulást!

2012. júl. 24. 06:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!