Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetek HVP-s ha viszket és...

Lehetek HVP-s ha viszket és ég odalent? Nagyon beparáztam!?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok nem élek szexuális életet, de viszket, ég ott lent és ilyen szemölcsös (vagy kiütéses nem tudom), de most olvastam, hogy nem gyógyitható, és nagyon félek, hogy majd később nem lehet gyerekem vagy akár rákot okozhat.

Segitsetek!

Egy kétségbe esett lány


2012. júl. 25. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:
A HPV nem viszket, nem ég, pont azért kell szűrővizsgálatokra járni, mert nem okoz tüneteket, így magadtól nemigen fedezed fel. Ami neked van, az valószínűleg gombafertőzés, a strandon is össze lehet szedni. Szólj anyukádnak, hogy vegyen neked a patikában Canesten kúpot, de még jobb, ha elmentek dokihoz (bőrgyógyász vagy nőgyógyász), mert akkor tutira azt a gyógyszert írja fel, ami arra a gombatörzsre jó.
2012. júl. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ez inkább valami fertőzés,mint HPV,menj nőgyógyászhoz inkább,minthogy hónapokig te is ilyeneken parázz
2012. júl. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha szemölcs,akkor papylloma vírus,de abba se halsz bele,kapsz rá ecsetelőt.Ha ez nincs,akkor sima gomba,fertőzés,arra meg kapsz hüvelykúpot.
2012. júl. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Antimod ***** válasza:

Lehet nemi herpesz is, az is kellemetlen tud lenni.


A HPV-családnak egyébként bizonyos törzsei veszélyesek csak, mások többnyire ártalmatlanok, legfeljebb kiütéseket okoznak.

2012. júl. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szólj édesanyádnak és menjetek el együtt lánykarendelésre!

Ne kezeld magad találomra, vagy az itteni tanácsok alapján, előbb az orvosnak látnia kell!


A condyloma (=HPV által okozott nemi szemölcs) a bőrrel megegyező színű, kezdetben nagyon apró kinövés, ami gyorsan nő, terjed. Nem törvényszerű, hogy viszket, de előfordulhat az is.


A HPV-nek az a fajtája, ami szemölcsöt okoz, ritkán vezet rákos megbetegedéshez és ha időben orvoshoz fordultok, akkor szimpla ecseteléssel elmulasztható.


Egyébként többnyire nemi úton terjed, de NEM KIZÁRÓLAG! Elkapható fertőzött törölközővel, szaunában, nyilvános WC-ben.

Ne érezd magad kellemetlenül!


Előfordulhat az is, hogy csak vaklárma az egész és semmi bajod. ;)


Egyébként téged még nem oltottak? Azt hittem a 14-15 évesek pont az a korcsoport, akiket már kötelezően vakcináltak.

2012. júl. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Antimod ***** válasza:

"A condyloma (=HPV által okozott nemi szemölcs) a bőrrel megegyező színű, kezdetben nagyon apró kinövés, ami gyorsan nő, terjed."


Annyit még hozzátennék - mert nekem ilyen volt - hogy ezek a szemölcsök akár le is eshetnek, vérezhetnek.

2012. júl. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6-os!


Igaz (nekem is volt :( ). És nem szabad piszkálni, kaparászni, mert az is segíti a terjedést.

2012. júl. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
de a szemölcs nem nemi uton terjed? Mert nem voltam még senkivel!!!
2012. júl. 25. 18:11
 9/10 Antimod ***** válasza:

"a szemölcs nem nemi uton terjed?"


Nem feltétlenül, mint fentebb is írták, elkapható más módon is, igaz, kisebb eséllyel.

2012. júl. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jobb ha orvoshoz mész.
2012. júl. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!