Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ciszta a petefészekben....

Ciszta a petefészekben. Tapasztalatok, tudások?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok,4 éve menstruálok, habár eddig a rendszeressége nem tehető 3 hónapi időszaknál hosszabb időre. A rendszertelen, kis mennyiségű, színtelen havi vérzés miatt mentem el nőgyógyászhoz körül-belül 4 hete, ott kiderült, hogy van egy 3 cm-es ciszta a petefészkemben. Nagyon megijedtem, a doktornő szerint a gyógyszerek hatására elmúlik, nem kell műtét. Karissa fogamzásgátlót írt fel, azzal kezelem jelenleg is. Nektek volt hasonló próblémátok már? Eddig már kellett volna észlelnem, hogy elmúlt? Köszönöm előre is!

#petefészek #havi vérzés kimaradása
2012. júl. 28. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia nekem is volt ketszer is az ilyen elofordul nekem is gyogyszerek hatasara mult el... semmi hatranyat nem ereztem..most van egy gyonyoru gyerekem...:)) En is megilyedtem ,mert nem tudtam,hogy ez sok mindenkinel elofordul es azt hittem valami komolyabb baj de nem szoval ne ilyedj meg fel a fejjel::))) Elfog mulni csak mindig menj el kivizsgalasra ha ugy erzed valami nem stimmel...
2012. júl. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rendben van, köszönöm a biztatást. Üdv.
2012. júl. 28. 11:31
 3/9 anonim ***** válasza:

nekem fiatalkoromban még gyógyszert sem írtak rá. Minden hónapban megjelent egy ciszta a peteérésem környékén, és a menstruációmmal távozott is.


Persze mostanában már inkább felírnak fogamzásgátlót ilyen problémákra, kényelmesebb így. Én minden peteérésemnél és menstruációmnál szenvedtem..

2012. júl. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Csakhogy nekem nem távozik a menstruációmmal semmi, mert egyszerűen nem néz ki sehogy ez a menstruáció és már nagyon szeretném, ha rendeződne. Mindig számolgattam és izgultam, hogy rendben legyenek a dolgaim, de nem mindig jött össze...S most tele vagyok félelemmel, annyi mindent lehet hallani és olvasni, h még kiújul, ha el is múlik és meddőséget is okozhat, és műteni is kell esetleg... Nagyon remélem rendben lesz.
2012. júl. 28. 12:48
 5/9 anonim ***** válasza:

Hétfőn rákérdezek az esetedre az orvosnál, és majd megírom, hogy szerinte mi a teendő.


Nagyon jó orvos amúgy.

2012. júl. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hamar átolvastam minden rendben van-e, amiket írtam...Már 19 is megvagyok, csak megszokásból írtam, hogy 18, valahogy ez megmaradt, hogy 18 vagyok. Még nem volt szexuális aktusom, szóval nem kaphattam el semmit, 2 éve kórházba kerültem erős vérzéssel, akkor is kimaradozott és gyenge volt és hírtelen elöntött, vitt is a mentő, eredmény: nem tudják mi okozta, akkor még nem volt ciszta, hormonzavarnak lett betudva a dolog. Figyelmes vagyok a higiéniával, a fertőzés veszélyét is nagyon kerülöm, a felfázást is kerülöm, a nehéz dolgok cipelését is kerülöm...szóval felelősségteljes vagyok és vigyázok magamra, nem tudom mit csinálok rosszul vagy mi történik velem. A legvalószínűbb oknak a stresszt tartom, hiszen rengeteget idegeskedem... Még kétheti adag van a Karissából, és ha elfogy vissza kell mennem vizsgálatra. Ezek a fontosabb informáziók, más azt hiszem nincs is. Köszönöm, hogy megkérdezed!
2012. júl. 28. 13:09
 7/9 anonim ***** válasza:

"rendszertelen, kis mennyiségű, színtelen havi vérzéssel"

Tessék? A havi vérzés nem lehet színtelen! Az vér! A vér piros (esetleg barnás, feketés, ha már csak kevés jön és lassan folyik ki). Nem lehet sem fehér, sem átlátszó!

Ha fehér vagy átlátszó, akkor az nem vérzés, hanem folyás.


A petefészekciszták nagy részére meg gyógyszert sem kell adni, mert elmúlik magától. Nekem volt egy 4,5 centis, egy hónap után visszamentem kontrollra, és nem volt sehol.

2012. júl. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nyugi van! Tudom, hogy a vér piros, tudást kértem nem kioktatást. Úgy értettem, hogy a vér színéhez képest színtelen...szóval nem kell rögtön támadni, legkevésbé van most erre szükségem.
2012. júl. 28. 19:56
 9/9 A kérdező kommentje:
Most meg valami barnás ismét van, de a fogamzásgátlóból még csak tíz szem fogyott el...Ha netalán megjönne a vérzésem hagyjam abba a fogamzásgátlót vagy mitől lehet ez a kevéss most? Mindenképp felhívom a doktornőt, ha megjön...ha nem , akkor csak a rendes vizsgálati időben megyek vissza...tanácsok, tippek, ötletek? :) köszi!
2012. júl. 30. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!