Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » újszülött babának ciszta a...

újszülött babának ciszta a petefészekben? 3cmes. Valki hasonló helyzetben:tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2011. dec. 7. 08:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Biztos az a 3 cm??

Egy újszülöttnek a petefészke sincs 3 cm!! Egyébként felszívódik.

2011. dec. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az egyik unokatesómnak 5 évesen operálták ki a petefészkét, szóval el tudom képzelni, h újszülöttben is van.

Az unokatesómról persze nem tudom, h cisztája volt-e v tumora, de nem tudták megmenteni neki.

2011. dec. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pontosítás: szóval el tudom képzelni, h újszülöttnek is lehet problémája a petefészkével.
2011. dec. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok

Kicsit kifejthetnéd, hogy mégis mennyi idős a baba és hogy derült ki, hogy cisztája van? A ciszták egyébként kis vízzel telt hólyagocskák, a petefészekben pedig a kis éretlen peték telnek fel vízzel, de kis idő után kipukkadnak és felszívódnak. Az is előfordul sokszor, hogy egyik ultrahangon (gondolom uh-ták?) látszik, a másikon meg már nem fog. De ha jártatok uh-n, akkor csak mondott valamit az orvos, kétségek között nem engednek el senkit, főleg nem egy pici babával. Fejtsd ki bővebben majd légy szíves, mert érdekelne. (a fiamnak az egyik veséjében volt egy pici ciszta, a kötelező hasi uh-n látták 6 hetesen, aztán pár nap múlva, mintha ott sem lett volna úgy eltűnt) Kicsi korban még annyira átengedik a vizet a sejtecskék, hogy bárhol és bármikor kialakulhatnak ilyen ciszták, amik akár órákkal később eltűnnek végleg.

2011. dec. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnak akkor fedezték fel a cisztát, amikor még a pocakban volt. Pontosan már nem is tudom, de valamikor a vége felé a 30-34 hét között mondta az orvos, hogy egy 3X4cm-es ciszta van a pici petefészkében. Számomra is hihetetlen volt, és ugyanezt mondtam, mint az egyik válaszoló, hogy egy ekkora babának nincs is ekkora petefészke!!! De a doki azt mondta, hogy bizony ez ekkora. Akkor azt mondták, menjek vissza 2 hét múlva, addigra biztos fölszívódik. Nem szívódott föl. Azt mondták,még van idő, szülésig biztos fölszívódik. Ha mégsem, akkor az esetek nagy részében szülés után szívódik föl, 1-2 hetes koráig általában. De ha addig sem, akkor műtét is lehet belőle. Aztán a 37. héten megszületett a kislányom, hála Istennek ciszta nélkül! Szerintem kérdezz meg még más orvosokat is, mit javasolnak,és persze, hogy mik a tapasztalatok.
2011. dec. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

NEm az én babám, testvéremé.

Korababa 30hétre.

Még csak annyit tudok hogy tegnap írták alá a beleegyező nyilatkozatot hogy megvizsgálhassák ott e van még.

Csak érdekelnének a lehetőségek

eddigi válaszokat köszönöm

2011. dec. 7. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!