Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, nők, mentetek már...

Lányok, nők, mentetek már haza munkából menstruációs görcsök miatt?

Figyelt kérdés
Ha olyankor jön meg, amikor pihenni tudok, szinte nem is érzem, de ha mozgok, akkor felelrősödnek a görcsök, hányingerig.. Sose hagytam ki még munkanapot ez miatt, de az utóbbi 1 évben erősebbek a görcsök, így még nem voltam korábban. Kérhetek szerintetek szabadnapot mensi miatt, ha csak az első napom szokott ilyen lenni. Nem is biztos, hogy munkanapra esik, de ha esetleg igen, akkor?
2012. aug. 3. 20:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, szerencsére nem. De volt suliban, hogy olyan erős görcseim voltak, hogy kikéredzkedtem a mosdóba, de azon nyomban vissza is ültem, mert nem bírtam felállni. Az óra szünetelt, lefektettek, engem pátyolgattak, én még nem tudtam, hogy mit csináljak. Ájuljak el, hányjak, sírjak a fájdalomtól ? Mondták, hogy egésznap falfehér voltam, de nem tudták, hogy ennyire rosszul voltam.


Orvosnál voltál az erős görcsk miatt ?

2012. aug. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, még sosem.

Szabadságod gondolom van, amit kivehetsz,legfeljebb nem mondod meg miért.

2012. aug. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de volt egy ilyen osztálytársam. Ha nagyon rosszul vagy menj szabadságra, de tényleg vizsgáltasd ki magad.
2012. aug. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szerintem a stressz az oka, bőven őszülök is már évek óta pedig 24 vagyok csak. Mindigis olyan voltam, aki nagyon tud rágódni dolgokon. Nem voltam dokinál, de munka mellett még oda is elmenni kész művészet (10 óra munkaidő). Nincs is idegem hozzá, mindig 4-5 órákat kell várni, de ha előre bejelentkezel akkor is min 2-3-at.
2012. aug. 3. 20:39
 5/12 A kérdező kommentje:
Idén már nincs több szabim,az ki van lőve így.
2012. aug. 3. 20:41
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de egyszer elvonultam lefeküdni fél órára, míg hatott a no-spa meg az algopyrin kombinációja.
2012. aug. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám néha kér szabadnapot, ha nagyon erős lett a menstruációja, illetve egyszer hazajött átöltözni (tanár, az iskola egy sarokra van, meg tudta oldani szünetben). Én nem kértem még munkahelyen szabadnapot ilyen okból, de iskolában volt, hogy az utolsó órákról kénytelen voltam hiányozni, mert csak arra emlékszem, hogy ki akartam menni mosdóba... aztán a folyosón összeestem.
2012. aug. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Hát nekem volt olyan, hogy elkérezkedtem a munkából, amikor ennek szükségességét érzékeltem emiatt. Igaz, én diák kisegítő pozícióba vagyok egy nyomdánál, de ahogy én tapasztaltam, korrektek voltak.
2012. aug. 4. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én suliból annak idején, kb 2szer. Borzasztó rosszul voltam és van olyan időszakom mikor olyan erősek a görcseim hogy hihetetlen. Ez vagy az első napon van, vagy az utolsón (5.en). De mindkétszer olyan szintre jutottam h majdne mentőt hívtak, hánytam, és elájultam, meleg vízben ültem 3 órán át összekuporodva (tudom h nem egészséges, de csak így múlik), és úgy enyhültek a görcsök.

Szerintem szabit emiatt ne vegyél ki, ha rosszul leszel majd, és érzed h vmi nem jó, akkor hazakérezkedsz.

2012. aug. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Én 17 éves vagyok, többször mentem már haza emiatt régebben. Mostanában szerencsére már nem fáj annyira soha. Persze nekem is vannak rosszabb napok, de egy gyógyszer olyankor is segít.

Volt, amikor annyira fájt, hogy hánytam miatta, többször is. És olyan is volt, hogy a tanár mondta, hogy menjek ki, annyira sápadt voltam (pedig a leghátsó sorban ülök, nem is a szeme előtt).

2012. aug. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!