Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Minek nagyobb a valószínűsége?...

Minek nagyobb a valószínűsége? Többi lent

Figyelt kérdés

sziasztok!


15 éves lány vagyok és kezdek aggódni az egészségem miatt.

Néhány tünetem ami utalhat PCOS betegségre is ,de lehet ,hogy csak a kamaszkor miatt van?

pl:


Zsíros,pattanásos bőr -sok mindent kipróbáltam már de semmi se használt


szőrösebb vagyok mint az átlag - a hasam és a mellem is szőrös,ha gyantázom a lábam/kezem már a 2.-3. nap elkezd kinőni a szőr pedig elvileg 3 hét simaságot nyújt a gyanta ,de viszont apum családja is nagyon szőrös szóval lehet hogy örököltem?


nagyon rendszertelen a havim is pl.tavaly csak 7-szer volt meg,idén már 5-ször,de semmi rendszer sincs benne van hogy egymás utáni hónapban rendesen kb 35 napra megjön,de olyan is van hogy hónapokig semmi -de mondjuk még csak 2 éve vagyok nagylány és ahogy olvastam az első 5 évben normális a rendszertelenség


semmi mellem sincs -tudom,hogy csak 15 vagyok és még nőhet de..


csak hasra és derékre hízok,próbálom mindig lefaragni a kilókat onnan de nem sikerült,nadrágot is nehezen tudok venni a derekam miatt


szerintetek minek nagyobb a valószínűsége?a PCOS betegségnek vagy csak a hormonok szórakoznak még velem és ez el fog múlni?


2012. aug. 5. 17:52
 1/4 anonim válasza:
Kb. ugyanezek voltak a tüneteim nekem is és PCOS-em volt. Ezt a nőgyógyász mondta. Szerintem, ha aggódsz, el kellene menned egy dokihoz, mondjuk az igaz, hogy ilyen idős korban még más is lehet, de biztos, ami biztos. Illetve próbálj egészségesen éllni: helyes étrend, sok gyümölcs, zöldség és több mozgás. Én azt vettem észre, hogy amikor "helyesebben" éltem, rendszeresebb volt a havim, kevésbé zsíros a bőröm és a hajam, a többivel meg sajnos nem túl sok mindent tudsz kezdeni.
2012. aug. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ!hát lehet tényleg doki lesz belőle:/
2012. aug. 5. 18:45
 3/4 anonim válasza:
Hát nincs mit, remélem nem az lesz. Azért majd írd meg, hogy mi van veled. De egyébként, ha még az is, nem kell nagyon ráparázni, ha jól tudom, kb minden 10ik nőnek van.
2012. aug. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tényleg az lenne a legjobb, ha orvoshoz mennél, mert biztosat csak ő tud mondani! Minden jót Neked! :)
2012. aug. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!