Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miket fog kérdezni a nőgyógyás...

Miket fog kérdezni a nőgyógyász? Már 5 éve nem voltam.

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, 15 évesen voltam először nőgyógyásznál, amikor kivizsgált és felírt fogamzásgátlót. 2,5 éve egy betegség miatt (vesegyulladás) küldtek a kórházban nőgyógyászhoz, aki ultrahangozott és megvizsgált, de rákszűrést nem csinált, akkor minden rendben volt. 1 hét múlva megyek magánrendelésre, oda, ahol először is voltam. Kicsit félek, mert biztos rákérdez, hogy eddig miért nem jöttem? A másik meg az, hogy a háziorvosom írja fel a gyógyszert, ezt is biztos fel fogja hozni. Ezenkívül még miket fog kérdezni? Mikor voltam utoljára férfival? Állandó partner? Mikor menstruáltam utoljára? (Mikor jött meg? Vagy mikor múlt el?) Ciklus hossza esetleg? Tudtok még mást?

2012. aug. 7. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt biztosan nem kérdezi meg, hogy mikor voltál férfival és van-e állandó partnered. Tőlem azt kérdezte, hogy mikor volt meg utoljára, és mikor voltam nőgyógyászati rákszűréseken, majd megnézte a melleimet és megvizsgált.
2012. aug. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyjából, amiket leírtál. Utolsó menstruáció első napja, ciklus hossz, vérzés erősség. A partnert legfeljebb azért kérdezi, hogy ajánljon-e fogamzásgátlót, bár gondolom azt is megkérdezi, szedsz-e valamit. Valószínűleg rákszűrést is fog végezni. Azt nem nagyon szokták kérdezni, miért most jöttél és miért nem régebben.
2012. aug. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyjából ezeket kérdezi. Én évente járok szűrésre, de sajnos úgy alakult, hogy mindig máshoz. De még soha nem kérdezték meg, h egy éve voltam-e illetve arra sem hívták fel a figyelmemet, h jövőre is jöjjek... Sztem nem kell félned.
2012. aug. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a mellemet nem vizsgálta még soha, pedig félévente-évente járok és magánrendelésre. Utolsó menstruáció első napját kérdezi, kenetet vesz, és telefonon értesít vagy én érdeklődhetem 2 héten belül az eredményről (ez a rák szűrés). Ezen felül érdeklődik a menstruációs panaszokról (vannak-e, görcsölök-e, milyen erős a vérzés...stb.). Afelől pedig ne aggódj, nekem az első 3 havi gyógyszert írta a doki, azóta folyamatosan a háziorvossal iratom fel, annak nem igazán van jelentősége...

Nincs mitől félned!

23/N

2012. aug. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Mindenkinek ment a zöld! :)
2012. aug. 7. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!