Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Már egy éve tapasztalom, hogy...

Már egy éve tapasztalom, hogy az államon időnként nagy, gyulladt pattanások jönnek ki, amik iszonyatosan fájnak is. Mit tegyek? Érdemes lenne orvoshoz fordulnom vele?

Figyelt kérdés
Sok hasonló esetről hallottam már, amikor kiderült, hogy nőgyógyászati probléma van a háttérben. Elmehetek ezzel közvetlenül a nőgyógyászhoz? Olyan kellemetlen... nem voltam soha az a pattanásos típus, de mióta abbahagytam, egyre több ilyen nagy dudor van az államon. :( Kétségbe vagyok esve... már utcára se merek menni.

2012. aug. 7. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Igen,mehetsz vele nődokihoz vagy háziorvoshoz is.

2012. aug. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
"de mióta abbahagytam". Mit? Fogamzásgátlót?
2012. aug. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, jaj bocsánat, félreérthetően fogalmaztam. A fogamzásgátlóra céloztam, igen.
2012. aug. 8. 01:22
 4/8 anonim ***** válasza:

Van esetleg összefüggés aközött hogy mit eszel és hogy mikor jönnek ki ezek a patik?

Ha pár hétig feljegyzed, hogy pontosan mit ettél, ittál, és mikor milyen állapotban volt az arcbőröd, akkor talán magad is hamar rájöhetsz, hogy mi okozza.

2012. aug. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Alexandra8803 válasza:
Nem akkor jönnek elő, mikor ideje megbetegedned? Nekem előtte pár nappal szoktak kijönni, bár nem ilyen durván, de nálam azt jelzik,hogy jön a havi. Kérdezz rá egy bőrgyógyásznál is. Hátha tud valami okosat.
2012. aug. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Fogamzásgátló után gyakori az, hogy kirügyezik az ember feje. Csak nem kellene egy évig tartania....

Mással nincs gond? Menzeszed rendben van?

2012. aug. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Menszi rendben van, 1-2 nap késés szokott lenni, de általában pontos. Érdekesen nekem most pont peteérés körüli időszakban jöttek ki nagyon, és csak az államon meg a szám alatt. De ez nagyon változó...

Szerintem hormonális eredetű lehet a probléma, mert hamar is zsírosodik a hajam azóta, illetve megerősödött olyan helyeken a szőrzetem, ahol nem is szőrtelenítek (pl karjaim, hasalja, comb).

De nem vagyok biztos semmiben sajnos. Most egyébként diétázok, illetve cickafarkfű teát iszok 2 napja esténként forrón, de eddig nem sok javulást látok. Bár nem várok azonnal csodát.

Bőrgyógyászatra is el szeretnék majd menni, mert ott külsőleg rendbe tesznek, de szerintem vérvétel lenne a legokosabb. Csak nem tudom, hogy a nőgyógyász adhat-e ilyen esetben beutalót...


Az a legrosszabb, hogy ezek nem is igazán olyanok, mint a pattanás, mert nem mindegyik kinyomható, csak kevés, és azok is hetek után érnek meg a kinyomásra. Nagyon a bőr alatt vannak, és beszélni is sokszor alig tudok, annyira fáj, illetve feszül. Néha mikor hozzáérek az államhoz, és nincs épp egy sem (ez nagyon ritka), akkor is érzem, hogy az egész állam be van tokosodva.


Köszönöm a sok választ, várom a további kommenteket.

2012. aug. 12. 02:30
 8/8 anonim ***** válasza:
zsíros haj, pattanások, erősebb szőrzet--> nézesd meg a tesztoszteronszinted.
2012. aug. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!