Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCO-t diagnosztizáltak nálam,...

PCO-t diagnosztizáltak nálam, de gyógyszert nem kapok, mit tudok tenni? Keressek másik orvost?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok. Elég erős hasi fájdalmaimmal mentem el orvoshoz, elküldött hasi UH-ra, ahol kimutatták, hogy cisztáim vannak, nőgyógyászati tovább vizsgáláson pedig elmondták, hogy mindkét petefészkemen számos ciszta található. A nőgyógyász elküldött endokrinológiára, ahol PCO-t diagnosztizált. Én ebből annyit érzek, hogy hihetetlenül erősen kívánom a cukros ételeket, hullik a hajam komoly szinten, és elkezdtem hízni, de nem erősen, mert szerencsére keveset eszek, és sokat mozgok, de még is csak rakódik rám.Az orvos azt mondta hogy nem ad még gyógyszert, majd ha meghízok vagy bajuszom nő, vagy ha nem lehet gyerekem...de én egyiket sem szeretném megvárni, nem tud valaki valami jó tanácsot adni? Keressek másik orvost? Kérlek segítsetek, nagyon tehetetlen vagyok.

2012. júl. 18. 15:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Keress másik orvost...

Illetve ha nemi életet élsz, akkor érdemes lenne (neked) hormonális fogamzásgátlóval próbálkozni, egészen addig, amíg nem szeretnél babát. Tapasztalatom, hogy nagyon jól karbantartja a hormonháztartást, elmulasztja a cisztákat, és mire aktuális lesz (gyereket szeretnél) talán már el is múlnak a PCO-s tünetek.

Ha ettől idegenkedsz, sokan ajánlják a barátcserje-kivonatot PCO-ra.

2012. júl. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez már inzulinrezisztencia gyanús. Első körben endokrinológushoz kell menni, és terheléses cukor és inzulinvizsgálatot csináltatni. Kb. a nyakamat teszem rá, hogy inzulinrezisztenciád van. Arra tudnak adni gyógyszert, de mellette kemény diétát kell tartani és sportolni.
2012. júl. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
En -az elsö valaszoloval ellentetben- inkabb kerülnem a hormonalis fogamzasgatlot, igy is elegge fel van borulva a hormonhaztartas. Nekem 2 ev Diane35 semmit nem hasznalt :( ezek utan csak termeszetes dolgokkal probalkoztam. Az inzulinrezisztencia tüneteit (edessegvagy, hizas keves eves ellenere) jol enyhiti a kromtabletta + a kecskerutatea. Ezen kivül baratcserje kapszulat es nagy doozisu D-vitamint szedtem. Nalam a babasodas volt a cel, mosst a 8 es fel honapos kislanyunk ezerrel szaguld negykezlab a lakasban :)
2012. júl. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Húú Gratulálok!!!! Ez jó hír, mert tegnapi nap óta szinte sírok ha meglátok egy gyereket, én nagyon szeretnék majd, ha nem is most! :( Köszönöm a tippeket, amit lehet kipróbálok! Jó babázást! És köszönöm a segítséget ! :)
2012. júl. 19. 20:21
 5/12 anonim ***** válasza:
Köszönöm! :) addig is, amig nem lesz aktualis a babakerdes, egyel keves szenhidratot, sportolj sokat, es arra is figyelj, hogy semmi mü dolog ne legyen abban, amit veszel, tehat tartositoszer, edesitöszer, aroma, szinezek. Mi minden csomagolast elolvasunk a boltban. Jo egeszseget kivanok Neked, emellett is!
2012. júl. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát igen igyekszek én is ezekre odafigyelni. Csak nehéz, mert a körülöttem lévők sajnos nem veszik olyan komolyan a betegségemet,folyton azt mondják, hogy "nem lesz ettől semmi bajod", meg sorolhatnám...de tartom magam a diétámhoz így is, főleg hogy ne egyek rosszaságot, csak így még nehezebb. Ami meg annál nehezebb, hogy diétázok, mindennap sportolok, és még is híztam megint. :(

De annak még mindig nagyon örülök, hogy ha neked sikerült kisbabát összehozni, akkor remélhetőleg nekem is fog a kellő időben.

Köszönöm én is. Meg a segítséget is!! :)

2012. júl. 24. 18:24
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha a környezeted nem segit, sajnos tenyleg nehez, mondd meg nekik, hogy ez a betegseg nem jatek, hanem a cukorbetegseg elökapuja. Ha nem figyelsz oda, par ev mulva döfködheted az inzulininjekciot magadba. Nem beszelve a többi dologrol, ugye ami most derült ki, pl. a PCO. A cukorbetegsegnek pedig hosszutavon borzalma következmenyei vannak, erbetegsegek, ami vegül szivinkfartushoz vezethet, vagy esetleg, hogy le kell vagni az ember labat, vesebetegsegek, legrosszabb esetben diaalizissel, szembetegseg vegül vaksaggal. Ezek evtizedek alatt alakulnak ki. Eleg ilyet latok mindennap, orvos vagyok. Ha az inzulinrezisztencia el van hanyagolva, cukorbetegseg lesz belöle. Sajnos a mai gyerekek nagyon sok edesseget kapnak es a hasnyalmirigyük, ami az inzulint termeli 70-80 eves koruk helyett 10 eves korukra kimerül. Ezert van manapsag nagyon sok cukorbeteg gyerek. Es köver. Amikor en gyerek voltam (80as evek vege), meg alig volt köver gyerek. En az voltam, korlatlanul ehetem az edesseget, itt az eredmenye, a dragalatos PCO. Szoval nem jatek, mondd meg a szüleidnek, hogy nagyon oda kell figyelned. Amugy velem is az volt, hogy odafigyeltem, heti 5x edzettem es megis hiztam vagy legalabbis nem fogytam. Valtozas akkor jött, amikor el kezdtem kromot szedni. Attol lecsökkent az etvagyam, könnyen ellen tudtam allni az edessegeknek es eletemben elöször a karacsonyi nagy ünneplesek alatt fogytam. Aztan februarban megfogant a csöppseg :-) emellett persze szedtem a többit is, amit irtam. En Beres kromtablettat szedtem, probald meg szerintem te is. Es probald a környezetednek elmagyarazni a betegseged lenyeget. Ja, az inz.rez. pedig ugy kapcsolodik a petefeszkekhez, hogy a petefeszkeken nagyon sok inzulinreceptor van. A szervezetben pedig -valoszinüleg a hosszu eveken at tarto nagy cukorterheles miatt- a sejtek nem reagalnak az inzulinra. Az inzulin feladata, hogy a cukrot bevigye a verböl a sejtekbe. Ha eszel es felmegy a vercukrod, inzulin termelödik es helyreallitja az alap vercukrot. Ez normalis. Nalunk a sejtek nem reagalnak az inzulinra, a szervezet erzekeli, hogy meg mindig magas a vercukor, ezert meg töb inzulint termel. Ha meg mindig magas, tovabb termeli. Aztan egyszercsak annyi lesz, hogy a sejtek mar reagalnak, akkor meg hirtelen leesik a vercukor es akkor jön az ellenallhatatlan ehsegroham, föleg edessegre. Ezt rendezi valamennyire a krom. A nagy inzulinterheles pedig a petefeszkekben okoz cisztat felboritva a hormontermelesüket es ezzel az egesz hormonhaztartast. Bocs a litaniaert, de igy talan te is el tudod kepzelni es aztan magyarazni masoknak, miröl van szo. Sok sikert ebben is es a kezelesben is!
2012. júl. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ. Végre sikerült megértenem a betegségemet, meg hogy mire kell oda figyelnem, min kell változtatnom, és megelőznöm. Most elmagyaráztam mindent anyumnak is, remélem hatott rá, és akkor sikerül olyan élelmiszereket vásárolni, amik nem ártanak. Tényleg köszönöm, nagyon sokat segített. Krómot és D-vitamint is fogok szedni, Króm van is itthon, azt már holnap el is kezdem. A diétát folytatom, és amennyire lehet még szigorítom. Ma voltam nőgyógyásznál ő fogamzásgátlót írt ki, azt mondta az segíteni fog, de én túlzottan tartok tőle.. szerintem túlzottan felkavarná a hormonháztartásomat. A másik meg h tejcukor érzékeny is vagyok, és laktóz is van benne. Szóval remélem a diéta, és a króm, plusz sport elég lesz. És minél hamarabb megszűnnek a PCO-s tünetek, és majd kiderül, hogy lehet-e gyerekem. Remélem majd nekem is sikerül.

Köszönöm, remélem sikerül idejében helyre tenni magamat. :) És további gyógyulást, és szép napot kívánok én is !! :)

2012. júl. 30. 13:29
 9/12 anonim ***** válasza:
Gratulalok a nödokinak, a lehetö legrosszabbat adta neked. Jo a megerzesed, az a szegeny felborult hormonhaztartasodat meg jobban összezavarja. Gondolom azert irta a gyogyszert, mert meg nem akarsz babat es akkor el lehet altatni a dolgot. Legalabb addig sem kell foglalkoznia vele... nagyon kenyelmes, neked is, mert napra pontosan 28 napos ciklusaid lesznek, csak epp a többi tüneten semmit nem valtoztat, föleg nem a cisztakon. Nekem 16 evesen nem jött meg 3 honapig, a doki azt mondta, ez normalis, meg fiatal vagyok, minden kivizsgalas nelkül adott egy gyogyszert, amitöl megjött, plusz fogamzasgatlot. En nagyboldogan szedtem, örültem, hogy en iranyitom a ciklusomat es a vedekezessel sincs gondom. 25 evesen abbahagytam, 3 honapig nem jött meg, elmentem orvoshoz es eletemben elöször megneztek ultrahanggal: ciszta ciszta hatan. Es addig semmit nem tudtam semmiröl...akkor kaptam egy masik fogamzasgatlot (Diane 35) ami elvileg erre jo es ha babat akarunk, csak abba kell hagyni es hajra. Masfel evig szedtem, mikor abbahagytam ugyanott folytattam. Cisztak, rendszertelen menstruacio, semmi baba...ekkor nagyon rahajtottam a temara, nem csak orvosi, hanem termeszetgyogyaszati oldalrol is es a ferjemmel, aki azota hivatalosan termeszetgyogyasz is, összeraktuk nagyjabol a dolgokat. Hogy ez segitett, vagy csak a veletlen müve nem tudom, de elertük a celunkat :) D3-vitamint en az internetröl rendeltem Ultra D a neve, 250 mcg (10000 NE)van benne. A kecskerutateat is mindenkepp ajanlom, napi 3-4 cseszevel, 1 teaskanal teafüvet leforrazva egy cseszeben, etkezes elött. Kitartast es sikeres "csaladoktatast" tovabbra is :)
2012. aug. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Akkor jól sejtettem. Nem is merek nagyon mernék fogamzásgátlót használni, de a krómot elkezdtem már, remélem nekem is fog segíteni. A diétát tartom, csak nagyon ritkán, és keveset eszek olyat ami talán nem a legjobb..mert van amikor nem tudom egyszerűen kivédeni. A gyümölccsel amúgy nem tudom mi a helyzet, mert azt szoktam enni édesség helyett, bár lehet így is rossz. :( Szüleim is jobban odafigyelnek mióta elmagyaráztam, azóta csak teljes kiőrlésű kenyeret vesznek. :)

Majd próbálok még beszerezni dolgokat, azt a teát is. Nagyon drága?

Köszönöm a segítséget még egyszer, aztán igyekszem gyógyulgatni. :)

2012. aug. 6. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!