Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 2hónapja diagnosztizáltak...

2hónapja diagnosztizáltak nálam pcos-t. Noha még csak 15 éves vagyok eléggé előrehaladott a betegség. Nem vagyok elhízott de szeretnék 5kilót fogyni. Tudnátok segíteni, aki hasonló betegséggel küzd?

Figyelt kérdés
2012. máj. 27. 18:37
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Hozzátenném hogy sokat mozgok,minden nap több mint egy órát.Az édesség utáni vágyat nagyon nehéz leküzdeni.De hiába diétázok brhogy a mérleg meg sem mozdul.Tudja valaki milyen gyógyszert írnak fel ilyen fiatal korban?Az orvos aztmondta fogamzásgátlót fog,de attól még jobban fogok hízni nem fogom bevenni.Van olyan gyógyszer ami segíthet hogy fogyjak?
2012. máj. 27. 18:39
 2/14 anonim ***** válasza:

Mielőtt még elkezded a fogamzásgátlót, meg őrül diétákat, inkább menj el egy endokrinológushoz, ugyanis a leküzdhetetlen édesség utáni vágy inzulinrezisztenciára utal, ami kivált pcos-t. Sajnos sok nőgyógyásznak fi*gja sincs ezen lehetőségről v nem érdekli őket, mert nem az a szakterületük. Ezen betegségtől pedig egy átgondolt diéta szabadít meg, amit egy dietetikus fog neked megtanítani az endokrinológiai eredmények után. Magadtól ne kezdj diétázásba.

Egyébként 14 éves korom óta írták a papíromra, h pcos és kiderült, h nincs is. Inzulinrezisztenciám viszont van, ami pcos tüneteket produkál.

2012. máj. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Pedig az első teendőd az, hogy lefogyjál, ha később gyereket is akarsz szülni. A fogamzásgátlót azért kapod, hogy a férfi hormonok csökkenjenek a szervezetedben.
2012. máj. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Szia! Itt van pár hasznos oldal:

[link]


[link]


Remélem egy kicsit tudtam segíteni. :)

Megkérdezhetem, hogy milyen tüneteid voltak? Hogy vették észre?

2012. máj. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)Először is azért voltam nőgyógyásznál mert 10kilót híztam kb 2 hónpa alatt és egyáltalán nem volt menstruációm.Ultrhanagonkimutatták hogy mindkét petefészkem tele van cisztával.Elküldtek vérvételre de nem mutatott ki semmi extrát.Most megyek majd cukorterhelésre. Hangsúlyozom nem számítok lehízottnak,normál súlyú vagyok.De szeirntem duci,a betegség előtt nagyon vékony voltam.De sehogyan nem tudok fogyni.Ami nehezíti a helyzetet hogy az egész betegség miatt engem okolnak a szüleim és nem támogatnak.Nem tudok velük semmit megbeszélni mert nem veszik komolyan.Ők pártolják a fogamzásgátlót is.de én nem fogok beszedni mert tudom hogy nem egészséges ha egyszer szeretnék gyereket.
2012. máj. 27. 19:03
 6/14 anonim ***** válasza:

szerintem a lehető legrosszabbat teszed magaddal ha elkezded szedni a fogamzásgátlót...

menj el egy endokrinológushoz aki normálisan kezel

2012. máj. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Endokrinológushoz menj szerintem is, a nőgyógyászok 90%-a baromira nem tudja megfelelően kezelni ezt a betegséget.
2012. máj. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
sajnos a szüleim szerint az orvosnak mindig igaza van és én ne szóljak egy szót se mert én hülye vagyok ehez.mindenesetre nem fogom beszedni a fogamzásgátlót.
2012. máj. 28. 10:58
 9/14 anonim ***** válasza:

Én is pcos-s vagyok. A nőgyógyász semmiképp sem javasolta a fogamzásgátlót mert tele van hormonokkal és ilyen fiatalon feleslegesen nem javasolja. Egy inzulin szintet rendező gyógyszert írt fel (Meforal) és diétát javasolt.


19/L

2012. máj. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Ezért énsem értettem miért kéne ilye fiatalon fogamzásgátlót szednem.Kedden megyek kivizsgálásra elvileg 5X fognak vért venni.Inzulinrezisztencia miatt..
2012. máj. 30. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!