Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ennyiből ez megállapítható? PCOS?

Ennyiből ez megállapítható? PCOS?

Figyelt kérdés
Rendszertelen menstruációm miatt fordultam mőgyógyászhoz, ahol ultrahang és vérvizsgálat után azt állapították meg , hogy pco szindrómám van. Voltam több nőgyógyásznál is közte magánrendelésen is, mert gondoltam ott jobban figyelnek rám. Nem vagyok túlsúlyos, de az ultrahang kimutatta, hogy tele vagyok apró cisztákkal. Szedtem Norculutot attól meg is jött de azóta már megint semmi. Nem volt terheléses cukor vizsgálatom. Ennek hiányában is megállapítható ez a betegség?
2012. aug. 8. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak terhelésessel mivel azzal derül ki hogy van-e Inzulinrezisztencia. Általában van, de ha nincs akkor lesz pár éven belül a 99%-nak. Endokrinológushoz menj. ők értenek hozzá, ha nem akar elküldeni terhelésre menj másikhoz. Az hogy nem vagy túlsúlyos nem jelent semmit, én sem vagyok és mégis PCOS vagyok.
2012. aug. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszod! :) Mindenképpen felkeresek egy endokrinológust, mert fogamzásgátlót akarnak adni a bajomra de azt olvastam az csak elfedi a problémát. Én viszont kezelni szeretném amennyire lehet.
2012. aug. 8. 20:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Az inzulinrezisztencia gyakori velejárója a betegségnek, de nem alapfeltétele. Nekem is van PCOS-em, mégsincs IR-em.

UH-ból és hormonvizsgálatból meg lehet állapítani a betegséget.

2012. aug. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A PCOS azt jelenti ha van IR is ha csak policiszták akkor PCO. Érdemes évente nézetni mert szinte mindig lesz IR is sajnos, én is ugy voltam hogy elsőnél még nem volt rá egy évre amikor ujra nézték már lett, annyit romlott hogy már IR-nek számít, igaz nagyon kezdetleges de IR. Na meg sajna nem egyértelműek a referincia értékek. Orvosa válogatja hogy ad-e rá gyógyszert vagy sem.
2012. aug. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: Ez nem így van. A PCO szindrómának (azaz a PCOS-nek) nem kritériuma az IR!!!
2012. aug. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam hogy kritériuma de az estek 99%-ában az is van vagy idővel kialakul (ez tapasztalat évek óta követem sorstársak sorát különböző fórumokon és akinek nem volt pár éven belül lett IR is, na meg az orvosom is mondta ezért ragaszkodott ahhoz hogy évente ellenőrizzük és sajnos igaza is lett) Akkor hívják már szindrómának ha IR is van.
2012. aug. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem akkor nevezik szindrómának, hidd már el. Eleget olvastam utána szakkönyvekben.
2012. aug. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ok akkor biztos Magyarország egyik vezető meddőségi szakorvosa tudja rosszul, de teljesen mindegy nem ez volt a kérdés. A lényeg hogy menjen el rendes kivizsgálásra a kérdező és kapja meg a megfelelő kezelést.
2012. aug. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!