Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit fog velem csinálni az...

Mit fog velem csinálni az orvos? Hogyan küzdjem le a félelmemet?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és szerintem el kellene mennem egy nőgyógyászhoz, de nagyon félek tőle. kb egy hónapja veszítettem el a szüzességem és azóta kb 3-szor szeretkeztem a barátommal. először azt hittük, hogy csak nagyon szűk vagyok, de továbbra is (kb 10 cm után) "megállítja" valami amikor belém hatol és nem tudjuk, hogy mitől lehet. ezért gondoltam, hogy felkeresek egy orvost, de nagyon félek miatta. hogyan fog megvizsgálni? belém nyúl vagy valamilyen eszközzel? és mivel tudnám elérni, hogy kevésbé féljek?

előre is köszönöm a válaszokat!!



2012. aug. 11. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Persze, hogy megállítja valami, méghozzá a méhszájad! Vagy mit gondoltál, hogy a nyakadig üres tér van odabent? :)
2012. aug. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Bátortalan a barátod, vagy te nem vagy a megfelelő pózban.
2012. aug. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Előfordul, hogy valakinek olyan erős és vastag a szűzhártyája, hogy rendszeres nemi élet ellenére sem szakad el. A családban előfordult, hogy gyerekvállalás előtt a nőgyógyász kellett, hogy átvágja.


Pláne jó lesz, ha nőgyógyászhoz mégy, ha már nemi életet élsz.

2012. aug. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Menj el orvoshoz, nem lesz semmi bajod - söt, nem árt, ha megbeszéli veled, hogy hogy lehet védekezni. Mert amennyire tudatlannak tünsz, nem hiszem, hogy kellöen tájékozott lennél.
2012. aug. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A hüvely nagyon izmos, nem lehet, hogy összerántod a behatolásnál? A nőgyógyásztól ne féljél, tudom könnyű mondani, de hidd el, nálam szégyenlősebb nőt még nem hordott a hátán a föld, mégis túléltem és már nevetek magamon. A nőgyógyászok naponta rengeteg nőt vizsgálnak meg, nem is emlékeznek a nagy részükre, láttak ők már kövér, sovány, bozontos, kopasz, ápolatlan, bőrbeteg stb. nőket, vizsgáltak már fiatal és 90 évest is, sőt, én olyanról is tudok, aki részegen 2 tampont nyomott fel a hüvelyébe, mert elfelejtette, hogy van bár egy bent, az egyik kijött, a másik annyira mélyre ment, hogy nőgyógyász tudta csak kiszedni napok múlva a bűzlő, váladékozó hüvelyéből... :) úgyhogy bátran tedd fel neki a kérdéseidet, ne féljél tőle, ha szimpatikus, esetleg kérj tőle egy névjegyet és járhatsz hozzá rendszeres szűrésre is. Én örültem volna, ha van egy jó, évek óta megbízható nőgyógyászom, amikor a kislányomat szültem. Úgyhogy fel a fejjel, nem kell mitől tartanod, az orvosnak őszintén mond el, amit itt leírtál, van egy kis függönnyel elválasztott öltöző, ott le kell venni a nadrágot, bugyit, ezért célszerű hosszabb pólóban, felsőben menni, aztán fel kell feküdnöd a vizsgáló asztalra, húz gumikesztyűt és meg fogja tapogatni a hüvelyed, esetleg még ultrahangot is csinál, ha szükséges. Nagyon hamar vége egy ilyen vizsgálatnak, 1-2 perc, a többi a szöveg meg a lelet megírása.
2012. aug. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az ötödik nagyon jól leírta, annyit fűznék még hozzá, hogy az orvos is ember.

Nyugodtan mondd meg őszintén, hogy most vagy nőgyógyásznál először, és kicsit félsz. Kérd meg, hogy előtte mondja el, hogy mi fog történni.

Valószínűleg tapintatosabban fog kezelni, mint egyébként.


A vizsgálatok nem fájnak, inkább csak a helyzet kínos, hogy egy idegen kukucskál oda, ahová nem süt a nap. :)

2012. aug. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az átlagos felnőtt hüvely hossza 10 - 11 cm hosszú. A hüvely, természetesen hosszirányban is rugalmas kissé, de a hüvely felső részén a méhszáj erős nyomásra fájdalmat okoz. Ezért kellemetlen az olyan férfi partner, aki nagy méretei mellett még durva, vagy hirtelen erőszakos lesz.

Talán az orvos is ember, ebben bizakodj.

2012. aug. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Félelemre semmi okod, de én is jó ötletnek tartom, hogy előtte számolj be az orvosnak arról, hogy először vagy ott, és kicsit tartasz a bizsgálattól. Biztos, hogy óvatos, tapintatos lesz. És ha van lehetőséged, érdeklődj, mielőtt elmész, hogy az adott orvos milyen. Vagy válassz olyat, akit ismerősök, esetleg édesanyád ajánl. Sok sikert, írd majd meg, hogy ment!
2012. aug. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!!

Nem tudom miért félek az orvostól, egyszerűen csak félek a helyzettől, hogy valaki lásson ott lent meztelenül, a barátomon kívül.

De remélem, hogy mihamarabb túl leszek rajta!!

Köszönöm még1X

2012. aug. 12. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!