Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy héten belül két vérzés,...

Egy héten belül két vérzés, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Augusztus hetedikén múlt el az előző vérzésem,és tegnap újra megjött. Semmi előjele nem volt, pedig nagyon jól fel tudok készülni a menzeszemre,előtte más a hangulatom,az étvágyam,napra pontosan ki tudom kalkulálni,mikor jön meg.Eddig semmi baj nem is volt vele, 11 éve menstruálok, ez alatt az idő alatt volt,hogy késett vagy kimaradt,de főleg akkor,ha beteg voltam vagy stresszes.

Ez a vérzés most viszont mintha más lenne. Általában erősen görcsölök az első két napban,most egyáltalán nem,ráadásul nagyon bő a vérzésem, ijesztően bordó színe van. Egy kicsit fáradtabb vagyok,mint lenni szoktam,mostanában nagyon sok stressz ért, lehet,hogy ez ettől van? Nem tudom,mennyire számít,de az arcomon,a vállamon és a hátamon rengeteg vörös kiütés is lett tegnap óta,ez összefüggésben lehet ezzel?Csalánkiütés szerű pöttyök, fehér a közepük. Előtte nem voltak rajtam,tegnap reggel a vérzéssel együtt jelentek meg. Szerdán rendel a nőgyógyászom, érdemes ezzel hozzá fordulni,vagy előfordul az ilyesmi? Nem tartom normálisnak,és egy kicsit ijesztő,hogy egy héten belül kétszer megjött,ráadásul ennyire. Másfél óránként kell betétet és tampont cserélnem, annyira vérzek. Rutascorbin tabletta van nálam, ez csillapítja a vérzést,ha jól tudom.

Nem szedek fogamzásgátlót, és a vetélés is ki van zárva.

Előre is köszönöm a válaszaitokat!

25/N


2012. aug. 13. 08:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Orvos,most!!!!!!
2012. aug. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudok átmenni most az ügyeletre a munkahelyemről! :( Gondoltam rá, mert csak szerdán rendel a nőgyógyászom, de biztos,hogy most nem tudok kimenni,és ebédszünetem sincs. :(
2012. aug. 13. 08:55
 3/8 anonim ***** válasza:

Te is tudod, hogy ez nem normális dolog, szépen közlöd a főnököddel, hogy rosszul vagy és hazamész. Elmész a dokihoz (ügyelet, kórház, mittudomén, ami van), utána pedig a háziorvosodhoz, és kiiratod magad táppénzre (vagy kiveszel egy nap szabit). Táppénzre holnap is ki tudnak még írni visszamenőleg, de sokszor odatelefonálni is elég, ha normális a doki.

Szerda baromi messze van.

Ha a sok vérvesztesétől rosszul leszel, az jobb lesz?

2012. aug. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, és tampont NE haszálj most, ki tudja, mi ez, ilyenkor nem szabad. + Mérjél lázat is, ha lázad van, akkor azonnal sürgősségi.
2012. aug. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Lázat reggel mértem,nem volt. Tényleg semmi bajom a vérzésen kívül,még csak nem is görcsölök,csak érzem,hogy fáradtabb vagyok,mint szoktam. Köszönöm a válaszokat, igazatok van,én nem várok ezzel,minél előbb kiderítem,hogy mi ez!
2012. aug. 13. 09:19
 6/8 anonim ***** válasza:

Érdekes. Lehet, hogy semmi komoly, de az is lehet, hogy kezdődő gyulladás, vagy esetleg vetélés. Az hogy már megvolt, még nem jelenti azt, hogy nem lehettél korai terhes.


Én feltétlenül megnézetném dokival. Legfeljebb megtudod, hogy semmi bajod. Én is voltam már vaklármával dokinál, de inkább elmentem, mert fene tudja, ő meg amúgy is ezért van ott.

2012. aug. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az egyik kolléganőm most nagyon rám ijesztett... azt mondta,hogy vele is volt ilyen évekkel ezelőtt,és csináltak neki egy egészségügyi kaparást... :S Tudom,hogy ez nem csak terhességnél fordul elő,de most még jobban meg vagyok ijedve,mint egyébként.
2012. aug. 13. 09:39
 8/8 A kérdező kommentje:
Fél éve nem voltam senkivel, terhes semmiképpen sem vagyok.
2012. aug. 13. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!