Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális ez a súlygyarapodás...

Normális ez a súlygyarapodás a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Jelenleg 26+2 hetes terhes vagyok. 153 cm magas és közepes testalkatú.54kg-mal estem teherbe és jelenleg 55kg vagyok. Ez normális? A net azt írta,hogy már 6-8kg-ot fel kellett volna szednem. A védőnő nem szólt,hogy ez baj lenne. A babucink megközelítőleg 850g körül van a 4d szerint.Járt így valaki? Előfordulhat,hogy majd csak az utolsó trimeszterben fogok magamra kapkodni? A válaszokat köszike.

2012. aug. 13. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Amíg nem fogysz, nincs baj.
2012. aug. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
igen normális. van olyan elmélet hogy az indulási suly 10 %-át szedje magára a kismama. akkor az nálad kb 5 és fél lenne. Baj lenne ha a Te magasságodhoz már 5-6 kg-nál tartanál....A net az átlagot írja de Te annál azért eleve alacsonyabb vagy.... Szerintem ez az 5 kg körüli neked is simán meg lesz a végére. Ne aggodj, örülj neki, nagyobb baj lenne ha már 10 kg-nál tartanál és fenyegetne a diabétesz meg a magas vérnyomás.
2012. aug. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

igen elképzelhető hogy majd az utolsó trimeszterben jön fel.

nekem végig egyenletesen jött eddig, de olvastam akiknek pár kiló 30 ig majd még egy csomó...

de van akinek akkor sem...ezt majd akkor meglátod!:)

2012. aug. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 manddozsa válasza:

Ez nem probléma örülj neki más kismama irigyelne!!! A hízás egyébként is majd a 8. hónaptól lesz intenzívebb tetalkatilag, mivel a baba az utolsó 2 hónapban kb másfél kilót fog hízni!Akkor majd tömni fogod magadba az kaját! Egyébként a megengedett legnagyobb érték 12 kg felszedése.

UI: egy szülésznő hallgató

2012. aug. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, de ez attól is függ, ki honnan indul, nem? Az első terhességnél se a doki, se a védőnő nem szólt egy rossz szót se a felszedett 18 kilómra, és jól is tették, mert egy év alatt fokozatosan lement, úgy, hogy szoptatáson kívül semmit sem csináltam. Most a doki a 32. héten 10 kg pluszra azt mondta, hogy nagyon jó, nem is híztam sokat... Pedig a végére több lesz 12-nél valószínűleg, bár most nem lesz 18 talán. ÉS nem is látszott rajtam, tényleg. A kórházból hazaérve a 18-ból már csak 9 volt különben, szóval jó része víz lehetett - pedig nem éreztem vizesedni a lábaim.
2012. aug. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 manddozsa válasza:
persze persze:) a 12 kg csak egy átlag érték. szülés után amúgy is nagyon sok lemegy. Ha elkezdesz számolni csak a baba súlya lesz 2,5-3 kg vagy több, a magzatvíz súlya olyan 80 dkg, de nincs teljesen annyi,aztán a köldökzsnór kb 30-40 dkg, a méhlepény 1-másfél kiló , s mindezen kívül a terhesség végére a méh 10 dkg-ról másfél kilóra nő! Ez mind egyből szülés után lemegy a testsúlyodból.Kivétel a méh, mert annak kell egy pár hét mire rendesen összehúzódik. Az pedig hogy egy év alatt megy le a testsúlyod a normál értékedre a lehető legtökéletesebb.HIvatalosan annyi idő kell. De sajna sok az olyan kismama is, aki felszed egy babával 20 kg-ot és 10kg nem megy le még évek után sem róla.
2012. aug. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!