Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan kell tamponnal pisilni?...

Hogyan kell tamponnal pisilni? (nagyon fontos)

Figyelt kérdés
Más lányoktól azt hallom, ők tudnak, de nekem egyszerűen nem sikerül. És most azért lenne fontos, mert holnap kell mennem kivizsgálásra, ahol vizeletmintát is néznek, viszont ma jött meg. Most mit csináljak? Ha pisilek úgy, hogy tampont használok, akkor kicsúszik, ha pedig próbálom óvatosan visszatartani, akkor a vizeletem folyik össze vissza, és tuti olyan lesz a húzófonal, nem beszélve a kezemről. Egy kivizsgáláson ráadásul abba a kicsi csőbe így tök macerás beletalálni! Jajj nagyon kérlek segítsetek!
2012. aug. 14. 08:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
hat vedd ki a tampont, pisilj, aztan tegyel be ujat. amugy en ugy szoktam hogy a fonalat pisiles elott eloreveszem oldalra hogy ne erjen hozza ahhoz a reszhez ahol pisilek. nekem ugymarad, nem tartom kezzel, bar mindenki mas ott lenn.... ha te nem tudod ugy elrendezni hogy jolegyen akkor jobb ha kiveszed.
2012. aug. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
De ha kiveszem, akkor jön a vér, és belekerül a vizelet mintába. :( Nem olvastad el teljesen a kérdésem! :(
2012. aug. 14. 08:16
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha pisilés közben kicsúszik a tampon, akkor valami nem stimmel - vagy nincs rendesen feltéve, vagy nagyon tág vagy, a tampon meg nagyok kicsi.


Ha kiveszed, akkor utána természetesen másikat kell berakni.


Pisilés közben a fonalat húzd óvatosan oldalra, akkor nem lesz pisis.


Viszont sok vizsgálatnál gond, ha megvan a menzeszed, mert mindenképpen kerül a vizeletbe vér is, ami megjelenik az eredményben, és ez betegségek jele is.


Ha gondod van a kémcsöne találni, akkor vigyél magaddal egy nagyon alaposan kimosott és többszö kiöblitett kis üveget, abba pisilj és utána öntsd bele a csöbe. (Ha kisebb zacskót viszel, utána a használt üveget bele tudod csomagolni, bekötni és akkor nem gond, hogy hogy vidd haza vagy a szemetesig.


Ilyen esetben jobb, ha szólsz, és vagy más napra kapsz idöpontot, amikor nincs meg a menzeszed, vagy ha sürgös, akkor katéterrel tudnak vizeletet venni.

2012. aug. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
63%
Legyen fenn a tampon. Én otthon szoktam belepisilni egy nagyon kitisztított befőttes vagy egyéb üvegbe, és viszem magammal, persze jól lezárva, ott öntöm bele a kis műanyag pohárba.
2012. aug. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
gyakorolj ma. lehetőleg akkor, amikor már nagyon nem bírod tartani a vizeletet és próbáld meg ellazítani az izmaidat.
2012. aug. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
akkor odaszoritod a kis poharkat vagy akarmit hogy a huvelyed kivul maradjon. csak ahhoz pontosan kell ismerned magad ott lenn :D en csinaltam mar parszor terhessegi teszthez, egy csepp sem megy melle. :D
2012. aug. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Elég mélyre helyezed te azt a tampont? Nem normális, hogy kicsúszik.Vagy tedd hátra a fenekedhez a húzófonalat, jól nyomkodd oda és akkor nem mozdul el. Pisilj, utána meg cseréld ki a tampont. Ha sehogy sem tudod megoldani, akkor tetesd át máskorra a vizeletvételt.
2012. aug. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
amugy ez igaz, a tamponnak nem szabadna kicsuszni... vagy nincs eleg melyen, vagy tul kicsi vagy tele van, vagy ebben a sorrendben.
2012. aug. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Mielőtt mész cserélj tampont, akkor nem csúszhat ki, vagy tegyél be extra méretűt, a zsinórt húzd hátra pisiléskor és kérj egy poharat a nővértől, nálunk adnak annak, aki nem tud a csőbe pisilni, vagy vigyél magaddal és abból átöntöd a csőbe.
2012. aug. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Higyjétek el, kicsúszik, ahogy "erölködök" pisilni! Amúgy persze, hogy nem csúszik ki, de amint nyomom a pisit, kijön az is. És nem azért, mert nem cserélem időbe, és már annyira megtelt. Nem vagyok igénytelen. Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! Most elkeseredtem, hogy lehet, nem is adhatok így vizeletmintát, hogy menstruálok. :( Sulihoz kell, és már nem lesz több alkalmam elmenni.
2012. aug. 14. 08:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!