Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek? Mitől van a...

Szerintetek? Mitől van a gombás fertőzés ha valaki még nem él nemi életet?

Figyelt kérdés
mert ugyanis velem történt valami csak nem tudom mi!Soha nem éltem még nemi életet!és gombás fertőzésre gyanakszom..de hogyan kaphattam el?????

2012. aug. 15. 18:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk valaki a családban baktériumtanya,egy közös törölköző,olykor még szappan is elég..
2012. aug. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
de soha nem használunk egy törcsit és szappant sem! vagy lehet hogya balcsin kaptam el valamit,az lehetséges?
2012. aug. 15. 18:45
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

Pontosan mik a tüneteid?ehet hogy nem is gomba

Amúgy strandon, uszodában, nyilvános vécében, öltözőkben is nagyon könnyel elkaphatod ha hajlamos vagy rá!

2012. aug. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%

Strandon, uszodában el lehet kapni. Én baktériumot kaptam el uszodában. Szóval a Balaton elég esélyes.

Az lenne az igazi, ha baktériumosan, gombásan nem járkálnának emberek ilyen helyekre, aztán nem lenne gond.

2012. aug. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
hüvelyben viszkető érzés ,kívül csípős,vizeléskor megint csípős,és kevés folyás,a folyás egyáltalán nem sűrű!
2012. aug. 15. 18:50
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

bárhogy,néhány pl:

közös törölköző,szappan,nem megfelelő anyagú fehérnemű okozta irritáció,pl veszel egy bugyit és elfelejted kimosni,STRAND,TÓ!

Én strandon az esetek 99%-ában összeszedek valamit,sajnos.Kifejezetten érzékeny vagyok ezekre.12 éves korom óta szinte állandóan volt,egészen a közelmúltig,pedig 19évesen kezdtem a nemi életet.

Egyébként belgyógyászati,hormonális oka is lehet(erre csak akkor kell gondolni,ha állandóan visszatérő,kikezelhetetlen),belekről is terjedhet.

2012. aug. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
akkor 12 éves korod óta szenvedsz a gombától? :(
2012. aug. 15. 18:57
 8/13 A kérdező kommentje:
amugy még soha nem voltam nőgyógyásznál,lehet hogy holnap megyek! :/
2012. aug. 15. 18:58
 9/13 anonim ***** válasza:
62%
A gombát sok mindentől el lehet "kapni". Aki érzékeny rá annak kialakulhat antibiotikumos kezelés mellékhatásaként mivel felborítja a hüvely PH-t és így el tudnak szaporodni a gombák, sok fogamzásgátlót szedő nőnek is van a fogamzásgátló miatt. Szóval a hüvelygombát nem csak strandon meg nemi úton lehet elkapni. Nem úgy kapod el hogy olyannal érintkezik ahol volt a gomba hanem csak szimplán elszaporodik, mivel ez alapból ott van a hüvely flórádban csak nem mindegy hogy mekkora arányban.
2012. aug. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
és Ági mit javasolnál mit tegyek?(étrend kapcsolatában)
2012. aug. 15. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!