Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló mellett vagy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló mellett vagy ellen? Érveket, tapasztalatokat kérek!

Figyelt kérdés
Kezdjem el szedni, mert úgy biztonságosabb; vagy ne szedjem mert felborítja a hormonháztartásom és meghízok tőle. Vagy ha szedjek melyik fajtát ? Köszönöm a válaszokat! 16/L
2011. okt. 14. 21:40
 1/8 asdf1234asdf válasza:
16 évesen a másodfokú egyenlet megoldóképletén járjon az eszed.
2011. okt. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt már tudom :) Tanulási eredményeimmel semmi gondok, mást kérdeztem. Köszönöm.
2011. okt. 14. 21:47
 3/8 anonim ***** válasza:

18 éves kor alatt nem ajánlják, van olyan doki, aki nem írja fel.


Az, hogy jó-e, egyéni.

Az egyik meghízik tőle, a másik évekig szedi panasz nélkül, majd egészséges babái születnek amikor abbahagyja, van aki nem is szedheti... Szóval szerintem nincs olyan, hogy a fogamzásgátló az hű de rossz, vagy jaj se jó és mindenki szedje mint a cukorkát.

Dokival kéne konzultálni, csak olyanhoz menj, aki nem csak odaadja a receptet, hanem vérvételre küld és alaposan megvizsgál.

2011. okt. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1. A fogamzásgátló tabletta a legmegbizhatóbb védekezési módszer, ha elöirás szerint szedi valaki, akkor gyakotlatilag 100%-os a megbizhatósága.

2. Ha valakinek már rendesen beállt (több éve) a ciklusa, akkor nem borit fel semmit, csak a gyóygszerben lévö hormonok szabályoznak.

3. Az nem igaz, hogy ettöl meg kell hizni, a legtöbb esetben ez a kifogás, hogy miért nem figyel oda az illetö a táplálkozásra. Viszont van (de nagyon kevesek), akire tényleg igy hat.

4. Minden esetben elöször alapos nögyógyászati és általános vizsgálat szükséges, mielött felirnak fogamzásgátlót valakinek.

5. Az orvos és a nö együtt kell, hogy kiválasszák azt a tipust, ami a legmegfelelöbb számára. ("a szomszédasszony vagy akárki is ezt szedi" nem feltétlen a legjobb)

6. Ha valaki elkezdi szedni, akkor az elsö hónap)ok)ban a legtöbbször vannak kisebb problémák, ha valami rendellenesnek tünik, akkor a gyógyszer továbbszedése MELLETT vissza kell menni az orvoshoz és vele beszélni meg. Ugyanis az elkezdett, majd hirtelen abbahagyott szedés az, ami tényleg megzavarja a szervezetet.

7. 16 évesen lehet, hogy már (orvosilag) szedheted, de ha megbizható partnered van, akkor esetleg más módszer is megfelelö lehet. (Pl. az óvszer is gyakorlatilag biztos, ha egyrészt jó minöséget vesznek, nem olcsó vacakot, másrészt szigorúan elöirás szerint használják: egész elejétöl ezzel lehet csak behatolni, nem szabad megsérteni az anyagát, stb. Igy nem fordulhat elö, hogy elszakad, az mindig valami használati hiba miatt van.)

7. Ha rendeltetésszerüen és rendszeres orvosi ellenörzés mellett szeded, akkor nem valószinü káros hatása, és az abbahagyás után semmi akadálya annak, hogy gyereked lehessen.

2011. okt. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

én eleinte nem bjztam meg benne ezért sok parás hónapot eredményezett, folyton teszteket vettem stb, de aztán elmúlt a beteges aggodalom és jó döntésnek tartom. kényelmesebb mindkét fél számára.

Nekem így már nem fáj a hasam ha megjön, kevesebb ideig tart,kiszámítható,pontos. ezelőtt mindnek az ellenkezője volt kb.

figyelj a rendszeres mozgásra és egyél annyit mint eddig, és nem fogsz elhízni. minden bizonnyal=)

és tényleg csak olyan orvossal irass fel aki előtte kivizsgál hogy szedheted-e, vérvétel is kell.

2011. okt. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként másfél éve vagyunk együtt.
2011. okt. 15. 12:39
 7/8 anonim ***** válasza:
96%

16 évesen nem javaslom a tablettát, és az orvosom se. Ő azt mondja, hogy lehetőleg csak 18 év felett, akkor is alapos kivizsgálás után.


De ha pro kontra érveket szeretnél:

Pro:

- ha gyakran éltek nemi életet, akkor olcsóbb, mint az óvszer

- az egyik legmegbízhatóbb védekezési módszer

- nem kell megállni és a gumival bajlódni

- nincs olyan, hogy "elkap a hév" s elfelejtesz védekezni

- vannak pozitív hatásai: kevesebb vérzés, kevesebb göcs, kiszámítható vérzés, sokaknak a pattanásain is segít


Kontra:

- rengeteg mellékhatása lehet a szedés alatt (a libidócsökkenés, a hüvelyszárazság, a folyamatos fertőzések a hízás pl. iszonyatosan gyakori)

- nagyon figyelni kell a szedésére, ami bár egyszerűnek tűnik, sokaknak gondot okoz (gyakorlatilag az oldalon ebben a témában minden második kérdés úgy kezdődik,hogy "elfelejtettem bevenni a tablettát", "elrontottam a tabletta szedését" stb...)

- orvossal kell felíratni, ami néha külön nyűg (és ha magándokihoz jársz, akkor pénz is), plusz adódhatnak belőle kellemetlenségek: pl. ki kellene váltanod az újabb havi gyógyszert, de a dokid szabadságon van, vagy azt hiszed, hogy van még egy levél gyógyszered, de mikor el ellene kezdened, kiderül, hogy még sincs.... Meg hát ugye nem lehet akárhol hozzájutni, mint az óvszerhez.

- Vannak olyan mellékhatásai, amik nem a szedés alatt jönnek elő. Sajnos rengeteg olyan nő van, akinek rendszeres volt a vérzése, de a tabletta abbahagyása után egyszerűen nem állt vissza a ciklusuk. Vagy összevissza véreztek, vagy egyáltalán nem volt peteérésük és vérzésük. Ezzel meg vagy tud az orvos mit kezdeni, vagy nem. És ennek a valószínűsége fokozott, ha az ember fiatalon kezd el tablettát szedni.

- Ha esetleg még sem hat a tabletta, akkor ezt már csak akkor veszed észre, ha baj van. A guminál látod, ha kiszakad, és még tudsz ellene tenni (72 órás tabi), de ha a tabi mellett teherbe esel, akkor már ez van...

2011. okt. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az óvszer állítólag biztosabb, de egyébként is az óvszert ajánlom, hiszen sokkal több betegségtől megvéd, és most már nincs az hogy veszít az élvezeten, hiszen már olya vékonyak vannak (amik természetesen ugyanúgy biztosak) amik egyáltalán nem rontanak az élményen:) 16 évesen még picit várjál nem mondom hogy 18, de 16 végéig 17 elejéig várjál vele szerintem
2011. nov. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!