Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Írnátok nekem érveket a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Írnátok nekem érveket a fogamzásgátló tabletták mellett, illetve ellen?

Figyelt kérdés
Nem fontos a márkájukat említeni, csak kíváncsiságból kérdezem.
2011. febr. 23. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:

+1 mellett


Biztonságosabb mint a gumi, és jobb szexet is biztosít :)

2011. febr. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

-1: Felborulhat a hormonháztartásod:S

+1: Szebb lesz a bőröd:)

2011. febr. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
10%
Nem.
2011. febr. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen:

1. Nem leszel terhes

2. Egyeseknek valoban szebb lesz a boruk

3. Nem lesznek eros menstruacios gorcseid


Nem:

1. Felborithat mindent, amit hormon okoz: hajhullas, elhizas, testalkat valtozas (masodlagos noi nemi jellegek erosodese: szelesebb csipo, nagyobb mellek stb.)

2. Trombozisra hajlamosit

3. Minden nap kozel azonos idoben kell bevenni, kulonben nem biztonsagos = korulmenyes

4. Antibiotikum szedese eseten nem hat

5. Mint minden gyogyszer, a majban bontja le, mint minden gyogyszer karositja a majat egy bizonyos szinten

6. Evekig tart, mire a ciklusod visszaall a normalis kerekvagasba

stb.stb.stb


Gondolom, le lehetett szurni, hogy ellene vagyok.

26/N

2011. febr. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Én is inkább ellene vagyok, mint minden gyógyszernek. Csak rosszul érzem magam amiatt, hogy ezt közöltem a párommal. És nem nagyon tudtam neki megmagyarázni, hogy mi miatt.
2011. febr. 23. 22:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem kell szedned, de ez a legbiztonságosabb védekezési módszer, és elég csak egyszer becsúsznia, és a következményeket Te tapasztalod a legközvetlenebb módon. Ugyanígy a legbiztonságosabb megelőzési módszer is a Te kezedben van.
2011. febr. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6 évig szedtem fogamzásgátlót, most januárban hagytam abba.


Mellette:

percre pontosan kiszámítható megvonásos vérzés, görcsök nélkül --> emiatt előre tudsz tervezni nyaralást, bármit

magas pearl index


Ellene:

sokan mellékhatásokat tapasztalnak (hízás, közti vérzések stb.)

mindig eszedbe kell jusson, hogy bevedd

nem veszed észre, ha pl nem hat, mint mondjuk a guminál, jó esetben a köv megvonásos vérzésnél, rosszabb esetben jópár hónap után veszed észre, hogy hoppá baba van

figyelned kell minden gyógyszerre, amit beveszel mellette (és ez nem csak az antibiotikumra, hanem fájdalomcsillapítókra, gyógynövényekre is vonatkozik)

ha abbahagyod vagy megjön vagy nem...esetleg utóhatásként még egy jó kis PCOS-ed is lesz

2011. febr. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mellette (saját tapasztalat alapján)


-elmúlnak a görcsök

-követhetőbb a ciklusod

-nem kell tartani h kiszakad a gumi

-ha leírtak alapján követed nem lehet baj

-csak akkor érdemes ha már tartós kapcsolatban élsz

-olcsóbb mint ha gumit használsz


Ellene:

-Az első hónapban szinte mindig vannak mellékhatások (a vérzés kb a legalapabb, ha hízás, fejfájás egyéb következik be nem kell pánikolni,vissza kell menni dokihoz, másikat ír fel doki ami jobb szervezetednek)

-abbahagyás után felléphetnek mellékhatások (50-50% nem csak olyan van akinek felborult, vannak akiknek semmi se történt. Gondolom ez attól függ mennyi hormon van benne.)

-20 év alatt, ha csak futó kapcsolatokban élsz, nem ajánlom


Erről neked kell döntened. Ha barátod nem fogadja el h nem akarod használni, ott kell hagyni. Ne menj bele olyanba amit nem akarsz. Nem ő vállalja így a felelősséget, hanem te. Ne legyen bűntudatod emiatt.

2011. febr. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon sokat segítettek a válaszaitok. Én nem szeretném szedni, mert még fiatalnak is tartom magamat hozzá, és tartok a mellékhatásoktól, illetve az abbahagyása utáni következményektől. Elfogadta a barátom, csak kicsit rosszul éreztem magam miatta.
2011. febr. 24. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!