Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti nem utáljátok már ezt?...

Ti nem utáljátok már ezt? Hiába vagyok egészséges, már nagyon unom!

Figyelt kérdés
Nem vagyok hisztis, tényleg örülök, hogy rendben van minden, de már előre félek mindig, hogy mikor jön meg. 3 napig a falat kaparom a fájdalomtól, erősen vérzek és persze a közérzetem is ilyenkor egyszerűen szörnyű! Gyakrabban kell pisilnem, ha ki kell mennem a házból, egyfolytában attól félek, hogy átázok, na az idegesség meg azt hiszem nem kell leírnom, pluszba még rásegít ezekre. Tényleg örülök, hogy egészséges vagyok, de én lassan ezt már nem bírom, egyszerűen nem tudok létezni ilyenkor, ha lehet ki sem megyek hazulról. Ti hogy a fenébe viselitek el, más is gondol ilyenekre, mint én? Komolyan, csodállak titeket, akik ezt megoldják, pedig én is már 4 éve menstruálok, de csak egyre rosszabb.
2012. aug. 17. 02:56
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja és arra gondoltam, hogy kéne valamit csinálnom, hogy megszüntessem, úgysem szeretnék gyereket, tök fölöslegesen szenvedek. 18/L
2012. aug. 17. 02:57
 2/13 anonim ***** válasza:
vannak külön fájdalomcsillapítók menstruációs fájdalmakra.
2012. aug. 17. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Keress fel orvost és kérj fájdalomcsillapítót.

Megértelek, nekem volt olyan, hogy elájultam a fájdalomtól és kórházba vittek. Ha nagyon görcsölsz, adnak egy injekciót, és 10 másodperc múlva semmi bajod.

2012. aug. 17. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

11 éve menstruálok, nem volt 9 évig semmi bajom,tök normálisan csináltam a dolgaimat menzesz alatt, de körülbelül 2 éve olyan fájdalmaim vannak az első két nap, hogy csak nah. Annyira vérzek,hogy a tampon-betét kombináció is csak 2-3 óráig elég,utána cserélni kell. Előtte egy hétig tiszta hülye vagyok,csodálom,hogy a vőlegényem olyankor nem zár be a nappaliba,hogy nyugton legyen tőlem. :D Gondolkodtam fogamzásgátlóban,de nem nagyon szeretném,még legalábbis nem. Ami nekem sokat segít: jóga és citromfű-tea.A jógát rendszeresen csinálom egyébként is,de mielőtt megjön,és közben is,nagyon sokat segít.A citromfű tea lenyugtat. Az ember lányának meg egyébként is el kell viselnie ezt,tényleg annak örülj,hogy egészséges vagy.A fájdalomcsillapítót pedig én már akkor beveszem,amikor épphogy megjön (legyen nálad bekészítve előre, azt javaslom), így tudok rendesen dolgozni, főzni,csinálni a dolgaimat. Ha ennyire kiakadsz tőle, akkor érdemes elmenni egy nőgyógyászhoz,és ha van lehetőséged,szedhetsz fogamzásgátlót is. Örülj annak tényleg,hogy minden rendben,egészséges vagy! Egyébként meg más korodbeli lányok nem azért aggódnak,hogy megjön,hanem azért,hogy nem... ha érted,mire gondolok... ;) Szóval szedd össze magad,ki lehet,ki kell ezt bírni! :)

25/L

2012. aug. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

És gondolj bele, hogy még hányszor 4 év van vissza. :)

Orvossal irass fel rendes fájdalomcsillapítót, ha nem elég a vény nélkül kapható.

Az pedig, h nem akarsz gyereket, múlandó állapot, a te korodban ki akar? :)

Szóval nagy levegő és kitartás!! :) Együttérzünk!

2012. aug. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Egy részt nem neked agyilag sincs minden rendben. A másik én foggátlót szedek 4 napig tart a menzeszem semmi görcsöm sincs, nem vérzek erősen és tampont használok szóval olyan mintha meg se lenne. Nem olyan vészes ez mint gondolnád. Ha van barátod és éltek szexuális életet menj el nőgyógyászhoz irass fel gyógyszert és használj menzeszkor tampont. A másik keress fel egy pszichológust mert nem normális gondolkodás ez az egész ami benned zajlik. 18 évesen eldöntöd nem akarsz gyereket hát pff...én 19 vagyok van párom és 4 év múlva szeretnénk babát. Én már most babáznék de első a tanulás :)
2012. aug. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Biztos vagy benne, hogy egészséges vagy? Mert az ilyen komoly fájdalom, plusz ennyire erős vérzés nem normális. Persze a többségnek muszáj bevenni gyógyszert, plusz pihenie kell, de az, hogy kaparná a fajdalomtól a falat az már más kategória. Az egyik ismerősömnek ez volt a háttérben: [link]
2012. aug. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem is nagy fájdalmaim voltak anno, így 17 évesen elkezdtem szedni a fogamzásgátló tablettát. Persze orvosi javaslatra. Azóta (8 éve) semmi bajom nincs. Tablettát azóta is szedem és fogom is még kb. 2évig, amíg babát nem szeretnénk. Mást nem érdemes ilyenkor, hidd el, akarsz majd még babát, akkoriban én is így gondolkoztam, ahogy Te. Fogyassz vitaminokat, gyógyteákat, sportolj. És ha nagyon nem bírod, menj nőgyógyászhoz, aki ajánlani fog alacsony hormontartalmú fog.gátlót.
2012. aug. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Azoknak írnám, akik fog.gátló szedésre buzdítanak, hogy nem biztos, hogy a kérdező szedhet tabit!!! Nekem pl engedte a doki, de az immunrendszeremet 2 év alatt tönkrevágta, soha többet nem szedném. Nem csak ez lehet a megoldás, ez csak átmenetileg javít minden Nő problémáin!

Kedves kérdező, az agyaddal pedig semmi baj nincsen, 18 évesen ne is akarj gyereket, "még te is az vagy".

2012. aug. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy ennyire fáj. Vagy rossz fájdalomcsillapítót szedsz be (pl. az advil ultra egy rakás hulladék) vagy erősebb gyógyszerre van szükséged. Amíg valakinek elég egy algopirin, másnak az algoflex M a jó, megint másnak a cataflam használ.
2012. aug. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!