Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire egészséges a tampon...

Mennyire egészséges a tampon használata egy 12 éves lánynál?

Figyelt kérdés

12 vagyok,megyünk holnap után kirándulni,ma viszont megjött a menzeszem.még össze vissza jön,nem állt be (sajnos).Aqaparkba is megyünk,szóval fürödni fogunk,csak tudjátok,hülye menzesz.anyu alig akarta megengedni a tampont,mert nem egészséges,de szeretnék úszni,csúzdázni én is.nem szeretnénk a menzesz miatt lemondani az úszásról.ez a 7.menzeszem,eddig mindig átáztam este,otthon iss kellemetlen volt,de mi van ha szállodában is átázok??tudtok adni valami jó ötletet,esetleg tanácsot a tampon használattal kapcsolatban(felhelyezés,mire kell odafigyelni,stb).anyu nem használ tampont,úgyhogy ő nem nagyon tud tanácsot adni.

Segítsetek légyszives,köszi!


2012. aug. 11. 22:30
 1/6 anonim válasza:
100%

Szia! Ha nem túl darabos a vérzésed, nyugodtan használhatod!

Nem gondolom, hogy egészségtelen lenne, persze megfelelő tisztálkodás és rendszeres csere kell hozzá!


Felhelyezni nagyon egyszerű, felteszed addig amég enged és ha felálsz akkor már nem szabad érezned.

2012. aug. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi!guggolva kell feltenni?
2012. aug. 11. 22:45
 3/6 anonim válasza:

Én ülve szoktam! Guggolva még nem próbáltam!

Szívesen!

Aztán majd írj milyen volt a kirándulás:)

2012. aug. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
OK majd megírom!3 nap 2 éjszakára megyünk :)
2012. aug. 11. 22:53
 5/6 anonim ***** válasza:
6%
Tampont csak a fürdés idejére használj, máskor inkább betétet, mert a tampon nem engedi rendesen kitisztulni a hüvelyed.
2012. aug. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia! tudom, kicsit későn írok, én 13 vagyok és én úgy tudom hogy mikor egy lánynak megjön, már szabad használnia tampont. Tegnap én is kellemetlen helyzetbe kerültem mert buliban voltam és hát fürödtem és nagyon elkezdett fájni a hasam és pont akkor jött meg. átvettem a bugyimat, tettem be betétet és felvettem a gatyámat és úgy mentem ki. A vicces, hogy egy másik barátnőm is így volt vele. Csak az a vicces hogy őt bedobták a vízbe.. ugye a fiúk.. és ugye ahogy elnéztem őket annyira rossz volt hogy kértem egy tampont (persze nem akkor használtam először.) és bementem a vízbe. A fontos, hogy ha nagyon folyik a vér akkor 3 óránként cseréld. Mikor felhelyezed, lazíts. Ez a legfontosabb. :)
2012. aug. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!