Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van fogalma valakinek arról,...

Van fogalma valakinek arról, hogy mi lehet ez? Akinek esetleg volt már ilyen problémája, megmondaná, mi ez és hogyan kezelte?

Figyelt kérdés

Két hónappal ezelőtt egyik napról a másikra több apró pattanás alakult ki a nyakam felső részén és a homlokomon. Mivel kamaszkorom óta elég sok gondom volt az arcbőrömmel, ezeket is odafigyeléssel kezeltem,de nem múltak el.A kozmetikusom,mikor meglátta,rávágta,hogy ez napallergia. Elkeseredtem,de mivel azt gondoltam, ő jobban értett hozzá, hallgattam rá,kerültem a napot, fényvédővel kentem magam,fehér kendőt terítettem a vállamra,de nem javult,sőt. A vállamon is kialakultak, egy hete pedig az arcom is tele lett. A hátam felső részén is van, és a derekamnál. Máshol teljesen tiszta a bőröm. Nem fájnak, csak néha viszketnek,mégcsak nem is égnek,de rettentően csúnyák. 3 (!!!) bőrgyógyászt hívtam,az egyik szeptemberre,a másik októberre,a harmadik augusztus végére adott időpontot július óta.Azóta semmi javulás, szappanmentes termékeket használok, hetek óta nem sminkelem magam. Kamillás főzettem próbálom szárítani.

Ma voltam az ügyeleten, a doki,mivel nem bőrgyógyász,azt javasolta,gondoljam át,váltottam-e kozmetikumot, hajfestéket,ilyeneket. Hajfestéket három hónappal ezelőtt váltottam,de eddig nem volt bajom tőle,viszont pont a pöttyök miatt másfél hónapja nem festettem a hajam.

Gyanakodtam lisztérzékenységre,de annak más,belső tünete is lenne,nem? Ugyanígy a tejérzékenységnek is. A napallergiát az ügyeletes csak azért zárta ki,mert neki is van,állítása szerint az nem így néz ki. Említettem neki a mallorca-aknét, szerinte nem az.

Olyanok,mint a mitesszerek,egyet megnyomtam, és két nap után hámlani kezdenek. Mire elmúlik egy, a többi begyullad.

Gondolkodtam,hátha hormonális, lehet-e a stressztől, a helytelen táplálkozástól,de már annyira el vagyok keseredve,hogy legszívesebben eltakarnám az arcomat. Odafigyelek arra,mit eszem, rengeteg vizet iszom,stresszesnek stresszes vagyok,de legszívesebben sírnék,amikor meglátom ezeket az izéket magamon. Borzasztó, utálok tükörbe is nézni,de még hetekbe kerül,mire orvoshoz eljutok vele.

Volt már valakinek ilyen? Mit kapott rá?

Előre is köszönöm,hogy elolvastátok, és a válaszokat is nagyon köszönöm!


Képek:


[link]


[link]


[link]


2012. aug. 19. 17:30
 1/8 anonim ***** válasza:
A helyedben én mindenféle kencék használatát mellőzném, és felkeresnék egy bőrgyógyászt. A korodat nem írtad le, lehet, hogy serdülő vagy, és azért ilyen a bőröd.
2012. aug. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam, augusztus végéig várnom kell a bőrgyógyászra, és 25 vagyok, ezt tényleg kihagytam, jó is,hogy mondod. Semmiféle kencét nem használok mióta ilyen a bőröm,pont azért,mert nem tudom,mi ez.

Köszönöm a válaszod!

2012. aug. 19. 20:34
 3/8 anonim ***** válasza:

Előbb semmiképpen nem tudsz bőrgyógyászhoz fordulni? Mondjuk magánorvoshoz? Ha 25 éves vagy, akkor végképp nem értem, mitől lehet ilyen az arcod. Egy tinilánynál még elmegy, de nálad?! :O

Első voltam.

2012. aug. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Még így is csoda az aug 28, először októberre meg szeptemberre adtak volna időpontot, három különböző orvoshoz próbáltam bejelentkezni. Ne is mondd, komolyan borzasztó állapot ez, de valami megoldás csak van.
2012. aug. 19. 20:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia, a fiamnak van napallergiája, a füle mellett az arcán és a két karján..de azok nem pirosak, hanem teljesen bőrszínűek..télen alig látszanak, ahogy jön a tavasz úgy jönnek újra elő..a tiédhez nem hasonlítanak színben.Nekem 29 éves koromban egyik percről a másikra ilyen lett a bőröm de csak a nyakamon és terjedt lefelé a mellkasom felé.nyakamon úgy mintha egy sál terítette volna be..több bőrgyógyásznál is voltam..mindegyik csak kencéket írt, de nem lett javulás..majd megkönyörültek rajtam vagy nemtom mi lett de javasolta a dokinő a folyékony nitrogén kezelést..hetente kétszer kellett járnom, azt hittem leég a nyakam..de csodásan helyrerakta, talán két hegem maradt , minden csodásan elmúlt..állítólag valami vírusos fertőzés lehetett.
2012. aug. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én a helyedben elmennék holnap a háziorvoshoz is, hátha látott már ilyet. Nekem egyszer egész hasonló volt, csak az egész testemen és azt cukràszatban vett torta okozta.. De hogy romlott volt-e vagy allergiás reakció nem tudjuk. Kaptam rá valami mész szerű ecsetelőt, attól elmúlt.. De akkor nem is kellett bőrgyógyászhoz mennem vele, mert ez megoldotta 4 nap alatt.
2012. aug. 20. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
vakarászni szoktad őket, hogy ilyen pirosak? esetleg hintőpor ami leszárítaná?
2012. aug. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tegnap voltam az ügyeleten, a háziorvos volt bent, ő azt mondta,hogy szerinte nem napallergia, ennyit mondott csak! :(

Nem vakarom őket egyáltalán!A hintőport még nem próbáltam,mert azt gondoltam,eltömítené őket csak, de ki fogom próbálni!

Tegnap csináltam egy erősebb kamillás lemosót, azzal mostam át őket, láthatóan apróbbak a vállamon meg a dekoltázsomon,az arcomon egy picit halványodtak.

2012. aug. 20. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!