Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nincs peteérésem. Volt valakin...

Nincs peteérésem. Volt valakinek ilyen problémája, sikerülhet gyógyszerrel elindítani a folyamatot? Sikerülhet egyszer szülnöm? Miért lehet hogy nincs peteérésem?

Figyelt kérdés
Világ életemben problémám volt a menzeszemmel, most babát szeretnénk, és gyógyszert is szedek 3 hónapja hogy beinduljon a folyamat, de félek hogy milesz ha nem. Ha nem esek teherbe, vagy nem lesz rendesen menzeszem akkor sterilitási vizsgálatra kell mennem... segítsetek.
2012. máj. 29. 20:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Ha nem segít a gyógyszer akkor egy apró műtéti beavatkozással "kiégetik" a petefészket. Ez csak rémesen hangzik, de utána beindul a peteérés, ha más probléma nincs.
2012. máj. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsére a gyógyszer segített, de én más dolgok miatt túl vagyok már 2 nőgyógy. műtéten amióta babát szeretnénk. Bízz az orvosokban, hidd el, jobb lesz. A műtétek pedig rendszerint vénás altatásban történnek, nem fáj akkor sem, és utánna sem. Kitartás, neked is fog születni kisbabád!
2012. máj. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem vagy nagyon sovány? Ha nincs meg a megfelelő testzsír arányod, az is okozhatja, hogy nincs peteérésed.
2012. máj. 30. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk nem ártana tudni, hogy miért nincsen peteérésed. Milyen betegséged van?

Milyen hormonvizsgálataid voltak? Milyen gyógyszert szedsz?

2012. máj. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ez eszedbe se jusson, hogy nem lesz kisbabád!!!! Persze, hogy fog sikerülni. Én saját káromon tanultam meg a dolgokat. Igen itt első körben ,a nőgyógyásznak egy hormonprofilt kellett volna nézni, aztán írni sima clostibegit-et ez peteérést csinál, követni a ciklust uh-n, ez se rossz, megoldás, hogy fog.gátlóval próbálkozik. Első azért elvetette a sulykot :-DDD elég messze vagy eg yilyen égetéses dologtól. Mi 18 hót vártunk a fiamra. Dióhéjban annyit, hogy évek óta napra pontos mensim volt, fél év próbálkozás után, félidőben elmentem egy uh-ra, hogy azért nézzünk körbe. Doki közölte nincs peteérés. Pedig visszagondolva, ez előfordulhat spontán is, néha,néha. Na úgy bepánikoltam, hogy úristen meddő vagyok, hogy többet meg se jött magától!!!!! Ennek eredményeképp, állandó orvoshoz járkálás, closti - choragon - stb... majd mikor mindenen végig mentünk beutalt a doki meddőségibe, kijártuk a kivizsgálást, és kiderült nem is nálam van a bibi hanem a férjemnek alig van spermája.... kész világvége volt, már tudtuk, hogy ez csak lombik... Abban a hónapban 2x voltunk együtt. Aztán egyik reggel felkeltem és nem tudom , mért de csináltam egy tesztet, +++++++++++++ most itt alszik mellettem a 9 hós fiam... akkora kő esett le a szívemről, hogy nem vagyok meddő, hogy az a kevés katona is elég volt!!! Mikor mondták pozitívan, utáltam őket.... aztán az élet megtanított, hogy ez az igazság....
2012. máj. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és a biztatást. Nem vagyok épp sovány, inkább teltebb alkat. Norcolutot és Clostilbegyt-et szedek felváltva. A vérvizsgálaton csak a tesztoszteron szintem volt magasabb az normálisnál. Hormonszint vizsgálaton már többször is voltam, akkor se volt semmi. Azt írja a papírom, hogy a "endometrium vastagsága 5mm, jobb oldali 48*25mm-es, bal oldali 48*24mm-es ovárium, mindkettőben számos apró FOLLIKULUS."

Ezek normális adatot?

2012. máj. 30. 16:53
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem, ezek nem normálisak.

A hormoneredményed sincs renden, ha nincsen peteérésed.

Attól, hogy a hormoneredményen semmi nincs becsillagozva, attól még nem jó!

Ezek alapján policisztás ovárium szindrómád van. Javaslom, hogy keress fel egy endokrinológust.

Meg kellene nézni az inzulinodat is terheléses cukorvizsgálattal, ha inzulinrezisztenciád van, akkor azt is kezelni kellene.

2012. máj. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
A follikulus az latinul tüsző.Ha számos van,akkor miért mondták,hogy nincs peteérésed?
2012. máj. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát a nőgyógyászom mondta, hogy a hormonszintem rendben van. Az utolsó előtti válaszolónak: honnan gondolod, hogy a cukrommal van gond? Vagy nem erre gondoltál?
2012. máj. 30. 20:47
 10/12 anonim ***** válasza:

73%-os: de a számos folliculus jelen esetben apró, megéretlen, cisztákká átalakult tüszőket jelent.


Onnan gondolom, mert a leírtak alapján PCOSed van, ami gyakran inzulinrezisztenciával jár együtt, amit diétával, mozgással és gyógyszerrel kell kezelni.

2012. máj. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!