Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi történik, ha a fogamzásgátó...

Mi történik, ha a fogamzásgátó véletlenül kimarad?

Figyelt kérdés
Már lassan 6 hónapja szedem, tegnap este (hétfőn) véletlenül elfelejtettem bevenni és csak ma estére (kedden) jutott az eszembe. Ismerős azt tanácsolta, hogy amint tudom vegyem be, ez meg is történt, de a keddivel nem tudom mit kezdjek. Vegyem be a rendes időpontban vagy csak holnap reggel, hogy legyen egy kis időköz közte? És ilyenkor cca hány napig nem vagyok "védve"? Értelmes válaszokat előre köszönöm!

#fogamzásgátló #tabletta kihagyása
2012. aug. 21. 21:43
 1/9 bensdorp ***** válasza:
48%
Attól függ, milyen fogamzásgátlót szedsz. A betegtájékoztatót olvasd végig, az pontosan leírja, hogy adott gyógyszerkészítménynél mi a teendő.
2012. aug. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Ahogy az első is írja.

De nagy valószínűséggel a napi szemet rendes időben kell bevenni, függetlenül attól, hogy mikor vetted be az előzőt. (Akár egyszerre is.)

2012. aug. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%

"Ismerős azt tanácsolta, hogy amint tudom vegyem be"

Talán nem ismerősöket kellene kérdezgetni, hanem elolvasni a papírt, amit a dobozba raknak.

Tudod, nem seggtörlésre való.

2012. aug. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Képzeld, a papírt nem viszem mindehova magammal, lehet Te telepatikusan el tudod olvasni, nekem még nem sikerült. Ha meg délután jutott eszembe, hogy nem vettem be, akkor nem fogok estéig várni, hogy megnézhessem, hogy mi van a papiroson, inkább felhívtam valakit, aki évek óta szed, hogy ilyenkor ki e kell hagyni vagy mi van. És szerintem neked se lenne kedved végigböngészni egy fecnit CSEHüL, amikor kiveszed az orvosságot, hogy mi lenne ha ... Szóval tartogasd meg a beköpéseidet azoknak akik 14 évesen terhesek maradnak, ne azoknak akik normálisan megkérdeztek valamit.


Első kettőnek köszönöm a választ! :)

2012. aug. 24. 00:33
 5/9 bensdorp ***** válasza:
49%

Ha legközelebb nem viszel valahova magaddal egy betegtájékoztatót, ahol viszont van internetelérésed, használd ezt: [link]

Itt megtalálható az összes betegtájékoztató, ami mindenképpen biztonságosabb forrás még akár a legmegbízhatóbb ismerősöd emlékeinél is. Pláne, ha olyan gyógyszerről van szó, ahol egy szem kihagyása is okozhat komoly következményekkel járó hatáselmaradást.

2012. aug. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Te telepatikusan el tudod olvasni, nekem még nem sikerült."


Telepatikus képességeim nekem sincsenek, de annyi eszem van, hogy használjam a google-t. Ugyanis az összes betegtájékoztató fent van neten.

2012. aug. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Egy kávézóban ültem és egy öreg nokiám van, amin nincs wifi.

Még ebben is találsz olyat, amibe beleköthetsz? :) Nem értem minek okoskodsz, ha nem ismered a körülményeket. Rohattul olyan helyzet volt, ahol nem tudtam volna sehogyan megnézni, hogy most mit kéne csinálni, úgyhogy takarodj el kérlek! :)

2012. aug. 25. 12:32
 8/9 bensdorp ***** válasza:
30%
A szituáció érthető, de amikor a gyakorikérdésekre írtál, már csak volt neted... A legközelebbi ilyen esetben már tudhatod, hogy minden betegtájékoztató megtalálható a világhálón. Ha nem találod, akkor viszont a gyógyszer nevét add meg, és úgy már a válaszadóid is meg tudják keresni neked. Anélkül nem, mivel minden készítménynél más a teendő.
2012. aug. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%

"Még ebben is találsz olyat, amibe beleköthetsz? :) "

Jah. Gyk-ra tudsz írni, de google-ben már nem tudsz keresi..érdekes neted van.

2012. aug. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!