Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha Canesten Kombival bekenem...

Ha Canesten Kombival bekenem magam, de nem vagyok gombás lehet bajom?

Figyelt kérdés

Néha viszketek alul, és a hüvelygombára gyanakszom (de ez nem biztos) , ezért be szeretném kenni kanesten krémmel.Ugye nem lehet bajom?? ://


Kérlek kíméljetek az olyan válaszoktól, hogy menjek, nőgyógyázhoz, mert már bejelentkeztem, de elég távoli időpontot kaptam, addig szeretnék enyhíteni a viszketésen.



2012. aug. 28. 21:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

*Gyógyszert nem megelőzésre szabad használni, hanem gyógyításra. Egyébként is, a Canesten sem jó mindegyik gombafajtára. Ha baj van, akkor orvoshoz kell menni, aki vizsgálat után a Neked legmegfelelőbb kezelést ajánlja.


Ezt a választ miért pontoztátok le? Teljesen igaza van - jelen helyzetben, annyi kis kiegészítés hozzá, hogy bizonyos esetekben, bizonyos betegségek megelőzésére adnak gyógyszert, pl. ha valaki a családban agyhártyagyulladással kerül kórházba, azon nyomban erős antibiotikumot kap az egész család. De más is van, pl. malária, skarlát.


De tégy, hogy gomba ellen nem megelőzésre adják a gyógyszert, mert mind említettem, a feleslegsen szedett gyógyszer "mellékhatása", hogy amikor igazán szükséges, már nem hat. És az is igaz, hogy a Canesten nem minden fajta gombára jó. És az is igaz, hogy a doki vizsgálat után ajánlja a legmegfelelőbb kezelést. (Jobb helyeken tenyésztés után, de ez ritka, és inkább visszatérő vagy nem múló fertőzéseknél.)


És hogy mitől viszkethet még?

Lehet baktérim, és arra egyáltalán nem jó a Canesten.

Illetve lehet féreg, de az nem a hüvelyben van, hanem a bélben, de tűnhet úgy, hogy a hüvely viszket.

2012. aug. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Kedves előző Válaszoló! Az Általad idézett választ én írtam, és örülök, ha Te egyetértesz velem! :) Minden elképzelhető jót kívánok Neked!!! :)
2012. aug. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
fejfájásnál ez az elmélet működhet, itt nem hiszem. mivel a partnerednek is használnia kell , ha van gombája ha nincs, hogy ne adjátok át egymásnak. de ha később kialakul egy gombás fertőzik, újból ezt írják fel. ha pedig nem használ, nem egy egyszerű gombáról van szó, amit 3napos kenegetéssel meglehet oldani.
2012. okt. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én is meg előzés miatt be kentem magam canestennel és a kenöcs kicsit ég ez normális vagy nem picit ég csak.
2022. jún. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!