Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miómának mik a tünetei?...

Miómának mik a tünetei? Akinek volt/van, mit tapasztalt mielőtt kiderült és milyen kezelést kapott?

Figyelt kérdés
2009. júl. 26. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Először nem tapasztaltam semmit, a szokásos nőgyógyászati vizsgálatnál mondták, hogy van egy miómám (azt se tudtam, mi az), most nem kell vele semmit csinálni, de félévente ellenőriztessem. Hát én nem mentem vissza fél év múlva, merthogy semmilyen panaszom nem volt, mígnem úgy egy év elteltével egyszercsak olyan erős menstruációshoz hasonló görcsöm támadt, mikor nem is volt esedékes, hogy rohantam (na nem rohantam, csak néhány órával később, mikor 2 merisztin valamelyest botorkálóképes álllapotba hozott) a nőgyógyászati ügyeletre. Nem tudtam, mi bajom van, csak érzésre mentem pont a nőgyógyászatra, azt hittem, petefészekgyulladás. Ott nagy megdöbbenéssel vizsgáltak meg és közölték, hogy csecsemőfej nagyságú miómám van, azonnal műtét, minden más út kizárva. Na azért csak elmentem a klinikára a professzorhoz, így végül a műtét akkor valósult meg, amikor nekem alkalmas volt, úgy másfél hónap múlva, de közben ismeretlen eredetű hőemelkedés, állandó vizelési inger. A műtét után derült ki, hogy kis híján ráment a vesém, mert a mióma rátekeredett a húgyvezetékre, a görcs pedig valószínűleg vesegörcs volt. Vége jó, minden jó, már abban a korban voltam, hogy nem akartam több gyereket, mindenesetre egy mesterséges menopauza így bekövetkezett, sőt mivel a petefészkemben a műtét során cisztát találtak, attól is megfosztottak. Most úgy fogom fel, hogy két rákkockázati tényezóvel kevesebb, de tanulság, hogy nem szabad elhanyagolni.
2009. júl. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
anyumnak 2 is van. szerencsére neki a méhére korlátozódnak, más szervet nem érintenek. nála erősebb vérzést okoznak. mivel jóindulatú nem operáltatja meg, hiszen neki az egész méhét ki kéne venni. más tünete igazán nincs, csak az erős vérzés és némileg erősebb görcsök mensi alatt.
2009. júl. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem is volt miómám most 31 éves vagyok,nem volt semmilyen tünetem ,nekem is az orvos vette észre két évell ezelőtt,de akkor még kicsi volt,fél évente jártam kontrolra,de minnél nagyobb latt a miómám.Kipróbáltam több féle módszert,amiket az ismerőseim ajánlottak pl.aloeverás készitményeket szedtem,természetgyógyászokhoz jártam talpmasszásra.Semmi nem segitett.Mikor már úgy éreztem,hogy már rossz a közérzetem erőssebb a menzeszem,és fel is szedtem pár kilót,nem húztam tovább bele mentem az operációba,ami borzasztó fájdalommal járt utánna ,de a méhemet még megtudták menteni.Én azt ajánlom minnél hamarább jó túlesni rajta,mert sok problémát okozhat.
2009. aug. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!