Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 12 éves lány vagyok és mg nem...

12 éves lány vagyok és mg nem jött meg a menstruációm. Az osztályból már 5 lánynak megjött csak nekem nem. És ha meg is fog jönni nem tudom hogy mondjam el anyának. Már meg kellett volna jönnie nem?

Figyelt kérdés

2012. aug. 30. 12:37
 1/10 anonim válasza:
100%
ilyenkor már általában meg szokott jönni a lányoknak, de nekem volt egy osztálytársam, 13 és fél évesen jött meg neki :D tehát semmi gond, neked is meglesz
2012. aug. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem kell még megjönnie. Anyukád pedig nő, ő is menstruál,tudja mi az,emiatt nem kell előtte zavarban lenned!
2012. aug. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen semmi bajod, ez teljesen normális. Majd ha 16 éves korodig nem jön meg akkor van baj. 1 max 2 éven belül te is menstruálni fogsz. Kérdezd meg anyukádat neki mikor volt az első, kb neked is akörül fog.
2012. aug. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond, az a lényeg, hogy 16 éves korodig megjöjjön. Ne várd ennyire, nincs benne semmi szerethető :) Ez nem verseny, nem kell mások szervezetéhez hasonlítanod a sajátodat.
2012. aug. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Semmi gond. Ne azt nézd, hogy a többi lány már menstruál, mert mindenki más ütemben fejlődik. Ők sem értékesebbek semmivel azért, mert menstruálnak, és Te sem vagy kevésbé jó és értékes, mert még nem menstruálsz! Egyébként 16 éves korodig nem is kell aggódnod! Minden elképzelhető jót kívánok Neked!!! :)
2012. aug. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Nem verseny ez a rohadt mensi fogjátok már fel, majd mikor kb. felfordultok a görcsöktöl, akkor tegyétek össze a két kezetek, bár még ne jött volna meg. Úgy várjátok komolyan, mint valami isteni csodát, hát nem ettől lesztek nagylányok, annyit jelent csak, hogy biológiailag képesek vagytok már teherbe esni. Ennyit és nem többet. Amúgy meg szar napokon át görcsölni és majd egy hétig a vérzéssel kínlódni. De nyugodtan várd, tényleg...
2012. aug. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne törődj a sok okostojással aki oktat most, mert bizony a te korodban őket is megette a fene, hogy mikor lesz már "nagylány", csak most már elfelejtették azt.


Semmi gond sincs egyébbként, 16-17 éves korodig teljesen normális, bármikor is jön meg.

2012. aug. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Nekem is később jött meg mint a többi lánynak. Utolsók között voltam és a "barátaim" piszkáltak miatta. Aztán egyszer sétáltam és fájt a hasam majd itthon wc közben vettem észre, hogy megjött. Mondtam itthon még előtte hogy nagyon fáj a hasam és csak simán kinyögtem hogy megjött. Eléggé utálom ezt a témát és nemszeretek ilyenekről beszélgetni. Magamban én is váram hogy megjöjjön hiszen rosszul esett és aggódtam. Viszont ha megfog jönni neked is és esetleg te is a görcsölős fajta leszel akkor viszont rossz lesz mert nem kellemes érzés. Úgyhogy azért mert neked még nem jött meg nem kell, hogy izgulj még van időd mert ez változó. Van akinek 10 éves korban de van akinek csak 16 évesen jön meg először. Ha viszont ez után se akkor elkell menni orvoshoz.


14/L

2012. aug. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ne aggódj! :) nem jó dolog, ne várd ennyire :)) nekem 13 évesen jött meg (anyukámnak is egyébként, kérdezz rá hogy anyukádnak mikor). Egyszerűen megmondtam anyunak hogy megjött. Ő örült neki, én nem nagyon:D 16 éves korodig bármikor megjöhet, addig nem kell orvoshoz menned:)


16/L

2012. aug. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 25. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!