Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valaki megnyugtatna? Rettegek...

Valaki megnyugtatna? Rettegek a katétertől!

Figyelt kérdés

Ma írtak ki jövőhét keddre műtétre (paraurethralis cysta), mert állandóan begyullasztja a húgycsövemet. Ezzel együtt ma volt életem első hólyagtükrözése is, borzalmasan fájt, és azóta is pengéket pisilek... :( A húgycsövem alja teljes gyulladásban van, valószínűleg ezért fájt ennyire. Rettegek a jövőheti műtéttől, de nem is a beavatkozás miatt, hanem a katéter miatt (világéletemben féltem tőle, még sosem volt), ami egy napig bennem lesz. Az is ennyire fog fájni? Utána is lesz ez a penge érzés? Egyáltalán milyen, amikor fenn van?

20/L



#műtét #katéter #hólyagtükrözés #paraurethralis cysta
2012. aug. 31. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szülés előtt tették fel, mert már nem mehettem ki. Egy cső, amit valószínű a műtéted után tesznek fel. Ez azért is van, hogy legalább egy napig steril vizeletet kapjanak. ne aggódj, nem fájdalmas se feltenni, se levenni.

Ha megszüntetik a cystát, az állapotod jelentősen javulni fog. Mielőbbi gyógyulást.

2012. aug. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt ha már fenn van, nem lehet érezni.Talán jobb is lesz ettől neked, mivel a katéter által a vizelést nem is fogod érezni.A műtét után pedig, mivel a cisztát eltüntetik, az sem fog fájni már.De alternatív megoldásként addig is kipróbálhatnád a kamillás ülőfürdőket és a gyógytea pl kamilla fogyasztását, hátha csodát tesz és nem kell műtét.
2012. aug. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer volt kateterem nemreg. Nem volt gyulladasban semmim,ugyhogy nem tudom,hogy olyankor milyen,de szepen el kell lazitani a hasadat,ahogy a nogyogyasz is szokta kerni. Es akkor egyaltalan nem faj. A kivetel szinten nem faj. Bar az elso pisi csiphet allitolag picit,nekem az sem fajt
2014. szept. 17. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nem valami kellemes dolog pisilni vele, eléggé fájdalmas szúró, csípő érzés. főleg ha megsértenek az ügyetlen felhelyezők, esetleg baci is kerül be.
2014. nov. 27. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sikerült a műtét?
2023. szept. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!