Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki kb a 22. héttől sokat...

Aki kb a 22. héttől sokat keményedett, görcsölgetett, megnyugtatna, hogy ugye minden rendben lesz?

Figyelt kérdés
22 hetes vagyok, elkezdtem kemenyedni, voltam bent az ugyeleten, zart a mehszaj, napi 2000mg magneziumot kell szednem es pihennem. De igy is kemenyedek azert es a derekam is faj nagyon:( akivel volt ilyen, hogy alakultak a tovabbiak? Ugye ettol meg egeszsegesen idore kihordhatom a babat?:(

2012. aug. 21. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálam is pontosan a 22. héten kezdődtek a keményedések. Többször kórházba kerültem emiatt, a 36. hétig gyógyszereket szedtem (Mg, No-spa, Spiropent), állandóan feküdnöm kellett és semmi szex.

A méhszáj végig zárva volt, csak megrövidült egy picit. A derekam nem fájt, csak a vége felé. Rengeteget aggódtam a 8. hónap végéig.

Teljesen időre, 39 hét 3 napra született a kislányunk, aki hála a jó Istennek makk egészséges. Annyira hatásos volt a terápia, h sehogy se sikerült a szüléskor tágulnom (egy ujjnyit se) és a végén császár lett.

Utólag visszagondolva sztem nem is bizos, h igazi keményedéseim voltak, mert fájni nem fájt. Lehet, h csak ahogy tágult a méhem, azt éreztem, az orvos meg nem akart kockáztatni.

Ne aggódj, biztos nem lesz baj, de azért pihenj sokat és menj orvoshoz, ha úgy érzed vmi nem stimmel.

2012. aug. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem a 17. héten kezdődtek, ma 38 hetes vagyok, zárt méhszájjal.

A derekam nem fájt ugyan, de én még aug. 6.án is dolgoztam. Ha még fekszel is, semmi baj sem lesz ennyi gyógyszerrel. Ne izgulj, az többet árt!

2012. aug. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Csatlakozom én is, 18. héttől keményedek, azóta napi 3 van hogy 4 szem magnesii citricit szedek. Eddig teljesen zárt vagyok, minden rendben (kopp-kopp). Sőt az utóbbi pár hétben kevesebb is a keményedés, mint eddig! Ne aggódj, szerintem ez sokunkkal előfordul!

Üdv, 31 hkm

2012. aug. 22. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én 26 hetes vagyok, második terhességem, és az elsőnél, illetve most is keményedek, kb. akkortól, mint Te is. Nem görcsölök, és nem fáj a derekam, csak nagyon sokszor bekeményedik a hasam, akár ülő, vagy fekvő helyzetben is, tehát olyan mintha mindegy lenne, hogy mozgok vagy pihenek. Persze kímélem magam, amennyire lehet egy 3 éves gyerek mellett, magnézium citrátot szedek, az első gyerekemnél nem volt baj a keményedésekből, időre szültem, remélem most sem lesz baj.
2012. aug. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
28 hetes vagyok, első baba, én kb a 24. héttől keményedek, sőt görcsölni is szoktam, általában esténként. Napközben is előfordul, de gyengébben. Ma voltam vizsgálaton, a dokim felemelte a magnézium adagomat, a méhszáj még teljesen zárva van, szóval nincs probléma...
2012. aug. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a valaszaitokat:)

Tegnap este bementem az ügyeletre, ott tartottak, most engedtek haza. Magnerotbol kell szednem 3x1-t, mehszaj teljesen zárva, baba jól van.(kop-kop)

Úgyhogy hazaengedtek, de azért kemenyedek így is párszor. Néha fekvő helyzetben is, de legtöbbször akkor, ha felkelek, felállok, kiegyenesedek.

Nagyon remelem és bízom benne, hogy legalább a 36. hétig bent marad a kislányom!!!!!

2012. aug. 22. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!