Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nektek elsö alkalomkor fájt...

Nektek elsö alkalomkor fájt amikor leborotváltátok a puncitokat? Mert nekem nagyon

Figyelt kérdés
2012. szept. 3. 17:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Elvileg nem fájhatna!! Vegyél női borotvahabot,v.-zselét. Ezzel meg tudod puhítani a szőrt és bőrödet is. Először szőrnövekedéssel megegyező irányban borotváld le, majd újból habozd be, és ellentétesen is le tudod húzni. Ezzel a módszerrel elvileg sem fájni, sem kipattogzani nem szabad.

Mondjuk én csak a bikinivonalról és a szeméremdombról szoktam leszedni a fanszőrzetet, a nagyajkakról már nem, mert azt gondolom, hogy voltam kislány, most meg felnőtt nő vagyok, mellyel együtt jár, hogy szőrös a puncim. Ennyi!! Jó egészséget neked!!

Egy többgyerekes anyuka.

2012. szept. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Bízd kozmetikusra a puncid szőrtelenítését, vagy csak ollóval vágd le a bugyiból kilógó punciszőrt.
2012. szept. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy kellene borotválni, csak azért mert az a "trendi".

Sok gondot okozhat az még a késöbbiekben, és sok pénzt otthagyhats majd a nőgyógyásznál...

2012. szept. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Milyen gondot okozhat ha borotvalod?
2012. szept. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
az 1., 17:28-as válaszadó vagyok. Én sem tudok arról, hogy a borotválás gondot okozhatna, ha betartjuk a higiénés szabályokat és tisztán tartjuk a borotvát és rendszeresen cseréljük. Viszont ha gyantáztatod, akkor előfordulhat, hogy nem bújik ki rendesen a szőrszál, befelé nő. Az bizony kellemetlen és szőrtüszőgyulladást is okozhat. A hónaljamat és lábamat epilálóval szoktam szőrteleníteni, de azt gondolom ezen a kényes területen legjobb a borotválás.
2012. szept. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1. a szőrzet a szellőzés elősegítését szolgálja, nem csak "úgy" van ott.

2. a borotvával terjeszted szana meg szét a szemölcsöt

3. a nőgyőgyászok nagy többsége is egészségtelennek tartja a borotválást!


Valóban nem túl szép, amikor a bikini alsóból kikanyarog, de bőven elég lenne csak a szélén levagdosni és esetleg a hosszából, ollóval! és nem borotvával.

2012. szept. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha mindenképpen szőrteleníteni akarsz, akkor fordulj kozmetikushoz, de olyanhoz, aki mézemulzióval vagy cukorgyantával dolgozik! Se a filmgyanta, se a patronos nem jó erre, és mégis sokan használják.

Az előbb említett gyantákat alkalmazva nem lesz szőrtüsző gyulladásod és higiénés szempontokat is figyelembe véve ezek a legjobb eszközök szőrtelenítséhez.

Nem tudom, mennyi idős vagy, de a bikinivonaladon kívül nagyon ne szőrteleníts mást...

2012. szept. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az 1. válaszadó vagyok ismét! A szőrzet segíti a szellőzést??? Pont attól tud kevésbé szellőzni, és az izzadás szempontjából is előnyösebb a szőrtelenítés. A fanszőrzet a hüvely védelmét szolgálja, kevésbé tudjon nem oda való dolog belejutni. Ez pont olyan mint a szemöldök, v. szempilla, melyek elsődleges védelmi vonalai a szemnek. Ennek ellenére kamaszként még én sem szőrtelenítettem a nemi szervemet, bár akkor még nem is volt ez trendi.

Egyébként nagyon elkanyarodtunk a kérdéstől, mely az volt: fáj-e az első szőrtelenítés. Elvileg nem fájhatna, bár a hosszabb szőrzetet nyilván kellemetlenebb leszedni, mint amikor már rendszeresen végzed.

2012. szept. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen segíti a szellőzést a szőr, mert nem engedi a puncira tapadni a bugyit, és így még ha kicsit is, de tud járni a levegő a szőrszálak között.
2012. szept. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, hahó!!!!!!!!!!! Reagálnál a válaszainkra???? Megtisztelő lenne!!!
2012. szept. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!